Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

alzbeta4340
17.09.2017 4 z 5

Trochu překombinovaná detektivka s množstvím falešných stop, které mají za úkol čtenáře co nejvíc zmást. Přečetla jsem snadno a rychle. 4,5 hvězdičky

SimonaP
02.09.2017 3 z 5

Pomalý rozjezd, ale konec napínavý. Předešlé knihy jsem nečetla, a začátek na ně víceméně odkazuje, takže asi lepší číst postupně, i když všechny autorovy knihy nevyšly v češtině.

mikika
26.08.2017 5 z 5

Komplikované, depresivní, ale tak strhující, že nemůžete přestat číst. Musím jít na vzduch nějak rozdychat tu beznaděj, co na mě ze stránek padla...

wooloong
25.08.2017 4 z 5

Nebylo to špatné. Pomalejší rozjezd vyrovnal napínavý závěr. Dobře promyšlená zápletka. Ale s těmi automaty mi to prostě přišlo nějaké divné, obzvlášť s tou mapou.

mulder
24.08.2017 5 z 5

Za mě spokojenost s knihou. Jsem rád, že je autor mlád a dočkáme se jistě ještě mnoha takto zdařilých knih.

adaba
20.08.2017 4 z 5

Pro mě zatím nejslabší díl, ale i tak napínavé až do konce. Za mě spokojenost a těším se na další díl :)

čef
16.08.2017 5 z 5

Soukromých pátračů je v moderní krimi literatuře, alespoň pro mne, již docela málo. Proto jsem z této knihy přímo nadšen. Opět jsem se mohl porochnit v napínavých akčních scénách při sledování nemilosrdných padouchů a ocenit vynalézavost a neústupnost detektivů. David Raker zůstává určitě v hledáčku.

iška
13.08.2017 2 z 5

"Bez slitování" se mi líbilo podstatně více. Vlastně i díky tomu jsem sáhla po dalším titulu, ale byla jsem docela zklamaná. Souhlasím s názorem "gameho".

game
22.07.2017 2 z 5

Weaver je dobrý, zaujímavá hlavná postava, povolanie a aj jej zázemie, a písať autor rozhodne vie.
Toto ovšem nebola jeho najlepšia kniha, priveľmi vykonštruovaná zápletka, priveľmi rozťahaný dej, priveľa tajných budov, dokonca tajné chodby, priveľmi zlý zloduch aj s priveľmi zlými učňami, požiare ... pripadalo mi to ako u starého dobrého Edgara Wallace...
Kniha mohla byť o sto strán v pohode kratšia, trochu zhutnená, tá rozťahanosť a neustále rozsiahle hodne rozťahané deje na nových dejiskách bola nudná.
A trochu menej plaču - každú chvíľu tam kdesi za stenou nejaký chlap plače.
Čitateľné, ale mohlo byť lepšie.

mmmisulka.r
18.07.2017 3 z 5

Za mě nejslabší díl, ale je to jen můj dojem... Půlka knihy byla naprosto nudná, konec pak super, ale i tak slabší než předchozí díl.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček.

hs777
16.07.2017 5 z 5

Moje třetí kniha s Davidem Rakerem a jednoznačně nejlepší. Přestože u nás vychází napřeskáčku, počkala jsem si a četla postupně. Tentokrát nejde jen o hledání nezvěstné osoby, zhruba v polovině se vynoří druhý příběh, neméně temný a beznadějný, ale protože Raker nic nevzdává, konec jsem dočítala s hodně zvýšenou tepovou frekvencí. Takhle napnutá jsem byla naposledy u S.J.Bolton a série Lacey Flint. Doporučuji a už vyhlížím Zlomené srdce!

ankaras
08.07.2017 5 z 5

Bála jsem se, že se nebudu dějově chytat vzhledem ke skokům autora od jedné knihy ke druhé, ale nestalo se to.

jaroslav63
07.07.2017 4 z 5

Pro mne slabší než některé jiné díly, ale pořád považuji sérii za kvalitní.

Jana77
01.07.2017 5 z 5

Já ty jeho knížky prostě žeru! Ze zdánlivě obyčejné vraždy se vždy vyvine něco tak neskutečného a překvapivého! Autor má u mě, jako vždy, tak deset hvězd navíc za fantazii!

irva
30.06.2017 4 z 5

Tim Weaver opět nezklamal. Kniha napsaná poutavě jen detektiva Healyho mě bylo líto. Stačí málo a člověku se změní radikálně život.

Sirius
25.06.2017 5 z 5

Tim Weaver je pro mě srdcovej autor od chvíle, kdy mu tady vyšel román Bez slitování. A ani tentokrát si to u mě nepokazil. Němé oběti jsou zase o něco drsnější a temnější než předchozí knížka - řekl bych, že skoro až noirový. Nemluvě o tom, že Raker si tentokrát sáhne fakt na dno. A celý je to detektivka asi tak z 20% a zbytek tentokrát ovládla thrillerová složka, což nevadí. Stejně tak nevadí, že knížka má lehce přes 500 stran - ani na okamžik totiž neztratí na rychlosti a čtivosti a nebudí pocit vaty, který jsem měl třeba u Žízně. Co mi ale vadilo, byl tentokrát dějový twist, který autor použil dvakrát u dvou různých postav, to jsem si vzpomněl na pořekadlo o opakovaném vtipu. Nicméně čekání na Zlomené srdce bude hodně dlouhé. A mimochodem, kdyby jednou točili seriál nebo film, tak bych si přál, aby Tom Hardy hrál Colma Healyho. PS: zajímalo by mě, kam Weaver chodí na ty magory. Je snad vytahuje z almary.

Martiiiik
24.06.2017 5 z 5

Výborná kniha, skvěle postavený příběh, nemám co bych vytkla :-) už se moc těším na podzim na další :-)

trudoš
10.06.2017 4 z 5

Tim Weaver je prostě kus. Ne jen jako osoba (soudím podle fotky), ale především jako spisovatel. K dokonalosti mu chybí krůček, ale cesta, po které směřuje, nevede v podstatě jinam než na vrchol. A Němé oběti jsou toho jasným důkazem.
První sto šedesát stran zcela excelentních. Má to perfektní zápletku, dokonale prokreslené charaktery a hlavně temně bezvýchodnou atmosféru, jež k vyprávění sedne jako ulitá. Navíc čtenáři sledující Rakerovy eskapády od prvních knih ocení práci s vývojem jednotlivých postav, protože některé osudy zde vyeskalují naprosto nečekaným způsobem.
Jenže... Moderní doba přeje nabobtnalým thrillerům. A v tomhle ohledu nemůže asi Weaver zůstat pozadu, takže motiv, který by mu bohatě vystačil na jeden hodně slušný příběh, rozšířil ještě o jeden a přidal k tomu trochu vaty, aby všechno spojil. Úvodní osnova se tak v polovině románu překlene do zcela nové roviny, která je sice pořád dobrá, ale klidně by mohla fungovat samostatně. Někdy je holt méně skutečně spíš více.