Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

Becca_books
19.03.2019 5 z 5

Úžasný!! První kniha kdy jsem se začetla hned od začátku. Záležitost s Healym - wow! Trošku mě mrzelo, že vlastně holčičky byly zabity " z rozmaru" v tomhle jsem čekala něco víc. A čekám čekám kdy už se dají konečně dohromady s Crawowou... Jdu hned na další díl :D

jittik
05.03.2019 5 z 5

Od začátku do konce úžasný příběh

Brembelik745
04.03.2019 4 z 5

Tato kniha byla poněkud slabší než předchozí díly, protože téměř všechny padouchy známé už od začátku. I přes to konec opět bravurní a totálně překvapivý. Akorát narozdíl od předchozích knih přišlo mi, že vše je moc zdlouhavé a zbytečně natažené na spoustu stránek. Proto strhávam jednu hvězdičku a hodnotím pouze 4.

Ajuszka
23.02.2019 5 z 5

Tak to byla zase klasika.. začátek mě nebavil,od půlky už to bylo fajn čtení a konec jsem zhltla na jeden zátah.

Klaaarka
18.02.2019 5 z 5

Miluju Tima Weavera. Čtivé,napínavé....promyšlené. Super.

PADA123
12.02.2019 5 z 5

Opět úžasně napsaný díl od Tima Weavera. Další knihou je lepší a lepší a ty závěry je neskutečný. Čtenář si myslí, že už je konec a vše objasněno a náhle zvrat. Opravdu skvěle napsaná kniha. Vřele doporučuji.

llllucka
28.01.2019 3 z 5

Myslela jsem si, že jsem si už na lehkou prekombinovanost tohoto spisovatele zvykla, ale tady toho bylo opravdu hodně.

Pisquosus
20.01.2019 3 z 5

3. přečtená kniha od tohoto autora, styl mi sedí dobře a rychle se čte.

Příběh byl na můj vkus trochu krkolomný a málo uvěřitelný, nicméně měl i tak dobrou zápletku.

Teď si dám chvilku od něj pauzu, všechny knihy jsou tak trochu na jedno brdo :)

desejka
31.12.2018 5 z 5

Tim Weaver prostě umí, styl jeho psaní se mi moc líbí, určitě doporučuji přečíst.

tulip131
08.12.2018 4 z 5

Předešlé knihy byly čtivé, ale tahle měla grady. Perfektně zamotaný příběh, víc mrtvol než jsem čekala a jedna "oživlá". Raker je nesmrtelný, divím se, že po všech těch bitkách ještě chodí. Uvidíme co přinese další díl.

Ms.Floyd
05.12.2018 3 z 5

Na díl, ve kterém se najde vrah matky a jejích dvou malých dcer, jsem se moc těšila, ale možná, že v tomto případě platí, že se to těšení předem zrovna nevyplácí. Nebylo to špatné, ale moje očekávání byla větší.
Bylo to hodně překombinové, z neustálého prolínání dějových linií, které zřejmě měly čtenáře dokonale zmást, jsem byla v polovině knihy totálně ztracená, takže ano, prolínání svůj účel asi splnilo, nicméně pro mě, jako pro čtenáře to moc příjemné nebylo. Tentokrát mi děj knihy přišel jako puzzle, které sobě až tak dokonale nepasuje.
Healyho dějová linie je trošku předvídatelná, nicméně to třeba mně vůbec nevadilo.
Co se týče rozvláčnosti příběhu a toho, že je natažen na víc než 500 stránek - to je prostě typický Weaver, je to jeho styl. První polovina představuje velice pomalý úvod do případu, jestli se to tak dá nazvat, zhruba v půlce se začne něco dít a kolem třetí čtvrtiny knihy už se ví, kdo je hlavní padouch, pak následuje jeho chycení a na závěr nějaká ta pomyslná tečka, kterou Weaver schválně nedal už k odhalení padoucha, aby ještě knížku natáhl. V případech, kdy vás děj nijak zvlášť neosloví, se vám kniha vleče jako týden před výplatou. Nicméně, pokud vás děj baví a radši nejdete spát, jen abyste knihu dočetli, tak pak vám nějakých 500 stránek detektivky nedělá problém a naopak jste rádi, že to nemáte přečtené za jeden večer.
Já tentokrát dávám tři hvězdy, nebyl to úplně můj šálek kávy, ale nic to nemění na skutečnosti, že Tim Weaver a jeho série David Raker pro mě představuje jedno z nejlepších čtení tohoto žánru.

karantena
03.11.2018 4 z 5

Slabší než díly před tím.Stěhování automatů jsem nějak nepobrala ,ale jinak docela čtivá kniha.

Katulinka69
19.10.2018 5 z 5

Do mých oblíbených teď patří 3hrdinové a David je jeden z nich. Super.

nadenka13
15.10.2018

úžasná kniha moc doporučuji

k.m.h
09.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, Healy se mi opravdu dostal pod kůži a to tak, že se mi o knížce zdálo i v noci.

Reat
14.09.2018 5 z 5

Knihy Tima Weavera mi tak trošku připomínají filmy Davida Lynche. Sice jim ani za mák nerozumíte a nechápete je, ale přesto se při jejich čtení/sledování královsky bavíte. NĚMÉ OBĚTI jsou můj druhý zářez od TW a i tady platí téměř stoprocentně to samé co u Zlomeného srdce...kolikrát se člověk zarazí a téměř nevěřícně zírá na stránky, ale pak pokrčí rameny a se stejnou chutí čte dál, protože je to prostě dobré. Vznáší se tu mlžný opar tajemna, napětí a strachu, ale podané je to s takovou bravurou, že je Vám při čtení prostě příjemně. Jedinou drobnou vadou na kráse je možná to, že Weaver až moc někdy příběhy nebo pointy natahuje, ale i tak je to autor, od kterého stoprocentně přečtu vše, co od něj vyšlo a vyjde. A takových u mě moc není.

Strnady095
13.09.2018 3 z 5

No dobře, klasická pomalá klidná první půlka jako rozjezd a pak teprve děj...ok...závěr prima s překvapením, ale nějak jsem stále nepobral motiv...ale jó...koukneme se na další díl :-)

mirvas
07.08.2018 2 z 5

Možná dobře zamýšlený příběh ale na mě bohužel moc vleklý. Zdlouhavé popisování prostředí a chaotické přeskakování na postavy, které se teprve postupně přidávají do souvislostí. Ztrácela jsem se. A nebavil mě Healy - detektiv padlý na dno, který od sebe neustále odháněl všechny, kteří se mu snažili pomoct.

Valeyman
13.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, jako všechny zatím od Tima, ale něco mi tam chybělo. Především to, že David tentokrát nepátrá po ztracených lidech ( až na jistou část knihy ). Prostředí automatů mi rovněž nepřirostlo moc k srdci. Dlouhé popisování míst mi nevadí, na to jsem si zvykl a autor umí popsat barvitě. To co mi vadí ( ale za to autor nemůže ) je vydávání dílů napřeskáčku, takže třeba ke konci této knihy jsem se dozvěděl kdo je vrah v druhém případu Údolí mrtvých, kterou mám doma a čeká na přečtení. To mi opravdu mrzí.

martanci2
30.06.2018 5 z 5

Velmi napínavý a čtivý příběh.