Zlomené srdce

MYSLELA, ŽE SVÉHO MANŽELA ZNÁ. JENŽE CELÝ JEJICH ŽIVOT BYLA LEŽ… Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337127/zlomene-srdce-6WZ-337127.jpg 4.5156

David Raker (7.)

Broken Heart (2016)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

Katulinka69

Kniha od knihy lepší a lepší

martin2100

Dobrá zápletka, ale vadí mi, jak autor dělá z hrdiny občas Terminátora.

nadenka13

doporučuji skvělé

konformita

Další krásná kniha. Temné tajemství, temný děj. Co se to děje v pozadí hororových filmů? Budete se bát.

Milča66

Moc pěkná knížka. Top autor.

petaSk

[audiokniha]
Průměrná detektivka se skvělým přednesem.
Zábavná a rychle odsýpající kniha, která mě ale nijak nezaujala.

ellescorpio

Po Honu na mrtvého teda bída... Spoustu věcí absolutně nedomyšlených a těžko uvěřitelných (nebudu spoilovat) a měla jsem co dělat, to vůbec dočíst.. Rozvleklé, nezáživné, zkrátit o 150-180 stran a možná by se to dalo.

Strnady095

...ale jo...opět první polovina pátrání a popis a druhá děj...dobrý námět, dlouhý propletenec...překvapení na závěr, ale jen malé...no tak tři hvězdy

karantena
18. záříodpad!

Tak únavný a zdlouhavý příběh kde se něco začne dít až na 380 straně jsem tedy nečekala.Ani děj z tohoto prostředí mi nesedl.Mám od tohoto autora přečtené téměř vše,ale toto bylo velké zklamání.Údolí mrtvých bylo jiné kafe.

alnahu

Docela realistický thriller ve kterém vyplyne na povrch spoustu skutečností a David Raker - opět řeší případ pohřešované osoby a zjistí "že žádný život není dokonalý". Příběh je trochu delší místy děj natahovaný a překombinovaný, ale i přesto se mi četla dobře .

ArwenAragorn

Zmizení Lyndy Korinové není tak nepochopitelné, jak se na první pohled zdá. Čím víc se David do případu noří, tím víc znepokojivých skutečností vyplývá na povrch. To, co nakonec zjišťuje je skutečně neočekávané. Současně se David nachází v ohrožení života. A nejen on.
Pro mě to nebyl až tak mimořádný thriller, místy dost natahovaný, takový lepší průměr.

veveronka

Nebylo to špatné,jen zbytečně dlouhé

Guenevra

Za mě úplná pecka! Autor píše poměrně složité příběhy, ale nakonec vždycky všechno zapadne a překvapí, a to mě hodně baví! Včetně faktu, že Raker je zjevně nesmrtelný :-)

Nelly

Během čtení jsem přemýšlela, jak knihu hodnotit - místy se děj dost vlekl díky mnoha pro mne nezajímavým podrobnostem (až doslov spisovatele mi tuto jeho vášeň v této knize osvětlil). Poslední čtvrtina knihy už měla spád podle mého gusta a zajímavé rozuzlení celého příběhu. Takže nakonec jsem spokojena byla a čtyři hvězdy si kniha zaslouží.

Vesmich

Krásná práce! Název ve mně vzbudil nejprve ostražitost, ale ta zmizela na první straně a následovalo už jen bezbřehé nadšení. Originální zápletka, napínavé, překvapivé zvraty, pěkně černé a drsné, jako filmy, které v příběhu hrají hlavní roli. Nebo alespoň tu největší vedlejší. Postavy krásně tvrdé, vykreslené taky filmově.A ještě ke všemu to takhle celé klidně mohlo být!

ctenarkaEva

Poměrně dlouhý, napínavý příběh, místy až přehnaně natahovaný, ale čtivý. Knihu jsem přečetla rychle, byla jsem zvědavá, jak dopadne, kam se Lynda poděla a jaké bylo to slibované tajemství. Byla jsem spokojená a hned si jdu vybrat další knihu Tima Weavera.

Výborná kniha, která se čte sama. Sice je v ní ledacos tak trochu natahované, jak je uvedeno o komentář níže, ale to jí - podle mého názoru - neubírá na atraktivnosti. Případ sám o sobě je opravdu zajímavý, vyšetřování detailní a poutavé a konec napínavý. Autora jsem neznala, ale pokud se zase někdy s nějakou jeho knihou potkám, určitě ji neponechám bez povšimnutí ;-).

konicekbily

Dobře vymyšlená zápletka, postupně odhalovaná a vše v závěru vysvětlené. Tak by to mělo být. Psát umí, o tom není pochyb. I číst se to dá jako odpočinkové čtení. Ale všechno v knize natahuje, thrillerové scény jsou přehnané a těžko uvěřitelné. Aby se to prodalo, a prodávalo, tak to asi tak musí být. Proto to toleruji, až mne přepadne zase chuť na přeháněnou fikci - zase si od něj něco přečtu.

mulderka

Moje třetí "weaverovka" zdolána a... co jen k ní napsat?
Ne a ne se zbavit dojmu, že Tim Weaver se po vzoru někdejší školy "umění pro umění" inspiroval metodou "záhada pro záhadu, zápletka pro zápletku" a "proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě?" Vše pro maximální efekt nepravděpodobnosti a hlavně zaplácat co nejvíc stránek. Kdo celé té storce uvěří, ať tam běží. Já tedy ne.
Nutno ale přiznat, že mě Zlomené srdce bavilo přece jen víc než ty dvě předcházející. A to je asi tak vše.

derminator

Wow musím říci,že v poslední době je to kniha, která mě fakt dostala. Docela se divím, že tento autor mě zatím míjel, což je určitě pro mne jako velkého čtenářského fandu opravdu škoda. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Nemohu jinak než doporučit a v nejbližší době si určitě přečtu celou autorovu bibliografii. Dávám knize 99%.

kap66

Má několikaměsíční touha po detektivním příběhu založeném na záhadě, která se postupně po střípcích odkrývá, je naprosto ukojena. (V tomto směru jsem byla téměř spokojena i s Mrtvým klíčem D. M. Pulley, ale Zlomené srdce stojí o třídu výš.)
Tim Weaver píše dobře, ale zatím jsem mu pokaždé 1 hvězdičku ubrala. Proč ne v případě tohoto dílu série: je to celistvé, úměrně dlouhé, dobře vygradované a zajímavé takovým vnitřním napětím (ne tím primitivně brutálním a krvavým; přesto se akčních scén také dočkáte). David zachovává svůj charakter a působí věrohodně. A hledání náznaků ve scénách v zapomenutých podřadných filmech? To jsem si vážně užila. Ostatně jako celou knihu. Je výborná.

muchomurka

Mnohem lepší než Němé oběti, hlavně zde nebyl ten otravny Colm Healy. Opět napínavý příběh od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Co ze začátku vypadalo jako jednoduché zmizení se proměnilo v nebezpečnou honičku o čas - sice se to dalo čekat, ale i tak mě překvapilo, jak moc se to obrátilo.

Ivana2342

Výborná kniha. Ani na chvilku jsem se nenudila a nemohla jsem ji odložit, dokud jsem se nedozvěděla, kde je Lyn a co za jejím zmizením vězí. Zápletka se opravdu povedla, hlavní hrdina sympaťák, tempo nepolevuje. Ačkoliv nemám moc ráda knihy v ich formě, tady mi to vůbec nevadilo. Rozhodně doporučuji.

trudoš

Tak tohle se moc povedlo. Asi s tím má co dělat moje slabost pro obskurní snímky, stejně jako nadšení pro knihu Noční film Marishy Pesslové, protože Zlomené srdce jsem si užil ve všech ohledech maximálně. Tim Weaver tentokrát nekombinuje zápletku po vzoru ruských matrjošek, ale soustředí se na jeden případ s jedním tajemstvím. Počet stran, který neplánovaně nakynul, jde přitom na vrub rozpitvávání nepodstatných detailů. Ovšem krátké kapitoly tenhle autorský nešvar slušně vyvažují, pročež tempo vyprávění zůstává od začátku do konce v čtivé rovině. Hrdinův postup při vyšetřování je nápaditý, stopy zaklapávají do sebe a záhada je smysluplná, jak jen to románová detektivka dovoluje. Celkově mi zkrátka přišlo sedmé dobrodružství Davida Rakera přímočařejší a ucelenější.
Na závěr jen malé postesknutí, které dokazuje, že stárnu a blbnu, protože mi přijde slaboduché, když hrdina veškeré své znalosti zakládá na tom, co se dočte na wikipedii. Kde jsou ty časy poctivých encyklopedických znalostí?

mulder

David Raker je frajer a Tim Weaver borec:-)

amanda99

První knížka od tohoto autora a ani jsem nedočetla,nuda....

Hella

Autor se snažil, ale nějak jsme si v tomhle příběhu nepadli do noty - pro mě až moc rozvláčné, nudné a - vzhledem k 60 let starému zločinu - i nepříliš zajímavé.

J.x

Knížky od tohoto autora mě opravdu baví, většinou od začátku do konce:-) Doporučuji.

Kerberos

První polovinu jsem pří zhltla,jak se začal příběh rozplétat musela jsem číst pozorně - abych se někde neztratila.Celkově dobré jen se mi to zdálo mírně překombinované.Ráda čtu díly po pořádku jak je autor napsal.Takže čekám až vyjdou prní tři díly ať to doženu.

alzbeta4340

Celá kniha se mi skvěle četla, ale nejvíc jsem ocenila první půli. Vlastně se ještě nic neděje, nic se neví, David pátrá po Lyndě - a přesto je napětí výrazné a zřetelné. Samotná zápletka je určitě hodně atraktivní a nápaditá, dlouho jsem nic s takovým motivem nečetla. Konec je možná trošičku kostrbatý, ale celkový dojem je výborný.

zmizení lidí film

Tim Weaver