Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

Kate72
06.10.2019 4 z 5

Opět napínavé, jak jinak. Četla se hezky, ale tentokrát tam bylo pár hluchých míst. Healy čtvrt knížky probrečel, já také a tak to asi má být.:-)

klokan.1905
02.10.2019 4 z 5

Němé oběti...
Jedná se o šesté pokračování ze série David Raker... Koukal jsem, že v současné době se na pultech objevil již díl devátý, takže mám co dohánět... ;-)
Colm Healy byl jeden z nejlepších detektivů metropolitní policie až do doby, než začal vyšetřovat brutální vraždu Gail Clarkové a jejích dvou dcer - osmiletých dvojčat Abigail a April... Oběti bydlely v sedmnáctém patře bytového domu, ale nikdo si ničeho podezřelého nevšiml... Od této doby uplynuly již čtyři roky... Tento případ zničil Colmu Healymu kariéru a připravil jej o rodinu... U policie již nepracuje, ale tímto nevyřešeným případem se neustále trápí... Z tohoto důvodu se s žádostí o pomoc obrací na svého jediného přítele, který mu zbyl - Davida Rakera...
Kniha se, i přes vyšší počet stran - 537, četla velice dobře... Doporučil bych Vám přečíst i díly předchozí... Mé hodnocení by bylo 85 %, takže tady mi to vychází na silnější 4 hvězdičky...

cedos
01.10.2019 5 z 5

Pan Weaver je mistr pera. Čtenář od 6. dílu v sérii může zdánlivě očekávat, že už ho nic moc nepřekvapí, ale setkání se "starými" známými přesto každou stránkou přináší nové situace, napětí, výbornou psychologii postav a neočekávané zvraty. Na stránce 213 /vydání Mysterypress/ jsem měla pocit, že začínám číst znovu od začátku aby se mi rozum vrátil do děje a rozhodně to nebylo ke škodě příběhu. V téhle knize není ani jedna stránka, ani jedna věta ani jedno slovo zbytečné.

melonka
24.09.2019 4 z 5

Konec předchozího dílu byl pro mě trochu zklamání. Naopak tento díl zase posunul laťku zpátky na své místo :)
Příběh jako takový a způsob jak se vyvíjely zápletky se mi líbil. Jediné, co mě zklamalo byl vlastně motiv. Čekala jsem od toho trochu více než jen, že se někdo na někoho "špatně podívá".

Healy mi přirostl k srdci o trochu víc jak David Raker. Budu ráda, když se v některých dalších dílech znovu objeví a budeme sledovat jeho návrat do života.

Nočnípták
18.09.2019 4 z 5

Děj byl dost překombinovaný, ale dramatický. Některé nelogičnosti přehlížím, vždyť je to detektivní román, ne literatura faktu. Já si při knize odpočinula, četla a četla. Přečteno za víkend. Sérii nečtu postupně, ale tak jak jsou knihy volné v knihovně. Údolí mrtvých se mně líbilo o trochu víc, ale možná to bylo tím, že jsem ho četla jako první. Tak jaká na mne asi čeká teď? Už se těším.

dikobraz
09.09.2019 5 z 5

Som spokojny. Zapletka super, koniec prekvapujuci. Pekne to do seba zapadlo. Ziadna nuda nehrozi. Snad sa da Colm do poriadku a este nieco vyparati. A snad podlahne aj pani policajtka... Idem dalej, u mna spokojnych 5.

Merry001
09.08.2019 3 z 5

Kdybych tuto knížku četl jako první od Tima Weavera, dostala by minimálně o hvězdu více.
Bohužel se jedná o šestou knihu z jeho série, takže člověk čeká více...
Každý autor se vyvíjí. Jeho první kniha byla zajímavým pojetím detektivky, třetí kniha špička. Čtvrtá a pátá kniha upadala v závěrech, Němé oběti upadaly od poloviny.
Ze začátku zajímavé téma, kniha čtivá a poutavá, z kontextu předešlých knih neskutečné drama.
Čtenář se snaží přemýšlet dopředu stejně tak jako hlavní hrdina "David Raker". Z počátku mu přistanou na mysli závěry tématu rozdvojené osobnosti z "Klubu rváčů" nebo přemýšlí o "nadpřirozenu", což se může jevit jako další vysvětlení. To by ale dehonestovalo Tima Weavera!
Autor nezklame levnou zápletkou a vše se ukáže ve zcela novém světle.
Druhá půlka knihy uchovává postupné rozpletení zápletky až na to, že ...
OBSAHUJE SPOILY:
zápletka, aby dva několikanásobní vrahové, kteří po sobě "uklízí" svědky, spáchali sebevraždu jen proto, aby hlavní hrdina měl výčitky, je nereálná a !JEN! poslouží předešlé kritice, že hlavní hrdina nemůže přemoct všechny záporné charaktery.
Vzhledem k tomu, že na knížce se nepodílel jen autor, ale celý tým lidí (jak je to běžné a doložitelné z poděkování), jedná se o "banální" chybu kolektivu.
U šesté knihy autora, který měl slibný začátek, bych čekal po slabších dílech něco lepšího. Bohužel se tak nestalo a Tim Weaver je pro mě momentálně průměrný spisovatel.
Kdybych už sedmou a osmou knihu neměl koupenou, snad bych je ani nečetl. Bohužel ZKLAMÁNÍ!

Patapuf
05.08.2019 5 z 5

Tedy sem unešený... Moje druhé setkání s Davidem a řekl bych, že sem se královsky bavil.... rozhodně stojí za přečtení... Autor dokáže vtáhnout do děje a úplně čtenáře napnout až do konce, který bych vážně nečekal... za mě naprostá spokojenost....

Wyder
28.07.2019 3 z 5

Na Healyho knihu jsem se těšil, nakonec jsem z ní ale trochu v rozpacích. Dlouho trvá, než pochopíte, o co vlastně jde, celé mi to přišlo trošku zmatené (molo apod.). Celkově to vyznívá trošku jinak, než zbytek série, kde se klasicky pátrá po pohřešovaných. Konec sice relativně překvapil, ale jako obvykle se nedozvíme, jak co s kým dopadne, což mě zajímá nejvíce...

Nemůžu ale říct, že jsem se nebavil, hned jdu na další díl Rakera a doufám, že tam Healy zase někde bude...

Jana8774
08.07.2019 4 z 5

Za me je dej trochu z teto serie zamotany a natahly. Zaver prekvapil

JajinkaBeck
15.06.2019 4 z 5

Tenhle román je úplně jiný a tak úplně do celé série nezapadá. Ne že bych to myslela nějak negativně nebo že by to vadilo. Jen je prostě potřeba počítat s něčím jinačím. Tak docela nevím, jak jej vlastně ohodnotit, protože jednak ve srovnání s ostatními stojí někde jinde a jednak se bojím cokoliv prozradit, protože speciálně v tomhle případě i "cokoliv" může být moc. Colma Healyho jsem si z čistě spisovatelského hlediska a celkové zajímavosti hodně oblíbila, takže jeho linka taky láme srdce. A vlastně tentokrát i Rakerova. Zatímco v jiných románech mám tendenci ho pokaždé utržené ráně povzbuzovat, ať už proboha zvedne zadek a jde dál, tady... Jsem se v té bolesti plácala s ním. Celý tenhle příběh je vlastně o jakémsi "plácání se ve smutku". Přiznávám, že celé to rozřešení má u mě o hvězdičku méně, protože... Protože mi prostě nepřišlo ÚPLNĚ dobré. Promiň, Time. Je to asi jen můj osobní problém, ale případ, který zlomil Colma Healyho a málem i Davida, jsem si prostě představovala trochu jinak.

Burinkacdbd
07.06.2019 3 z 5

Autorova kniha Hon na mrtvého se mi líbila víc. David Raker je sympaťák, o tom žádná, ale bezmála 200 stran trvalo než se začalo v Němých obětech vůbec "něco" dít.
Linka příběhu mě taky zrovna dvakrát nezaujala.
Kromě zjištění, že "život není dokonalý", je David Raker mistr umění zkomplikovat si život kdekoliv a kdykoliv.
2019

vera4669
05.05.2019 5 z 5

David je prostě jako vždy nesmrtelný superhrdina, ale vůbec mi to nevadí. Knížku jsem ač neplánovaně za den přečetla, nedalo se odtrhnout.

ArwenAragorn
30.04.2019 5 z 5

Tentokrát se pokouší nesmrtelný David Raker vyřešit mimořádně kruté vraždy, spáchané před čtyřmi lety. Pátrání ho nakonec dovede až do prostředí hracích automatů a k dalším vraždám, které s nimi souvisejí, nebo byly spáchány jen pro zábavu bestiálních pachatelů.
Při rozluštění nakonec mi spadla brada a hlavně kvůli němu přidávám * do plného počtu.

Gaeberys
28.04.2019 3 z 5

Závěr knihy měl podle mě rozhodně větší potenciál, než jak s ním Weaver naložil. Působil na mě překombinovaně. Nebo spíš přitaženě (nebo obojí...). Zatím asi nejslabší Rakerovka. Možná už je jich na mě moc.
Opět mě vytáčelo, jak často opakuje nějakou věc dokola na pár stránkách, jako by čtenář zapomněl, co se již řeklo o 3 strany zpět... Už mi vadí i to, že kámoši policajti (Crawová) z metropolitní se nemohou podívat na nějaký spis, protože by nechali po sobě v systému stopu, ale kamoš Tasker není nikomu nápadný, že mu neustále vytahuje a posílá spisy ...

Dále jsou SPOILERY, NEČÍST, kdo nečetl knihu.
Vadilo mi, jak se kniha tvářila tajemně s pachatelem, ze kterého se nakonec vyklubal (snad zoufale?) nějaký vrah z minulosti (je to zajímavý nápad, který mi nezapadl do už tak kombinovaných scenérií knihy ) .. Nejspíš mi vadí i jak to skončilo s H. - ale třeba mi náladu spraví další díl, ve kterém to bude všechno jinak. Ačkoli už teď by po všech těch sériích byl reálný Raker 100x zavřený v base, 50x mrtvý a H.by na tom nebyl o moc lépe - takže si těžko dovedu představit jeho návrat tak, aby to v knize už nepůsobilo skoro paranormálně..

derminator
28.04.2019 5 z 5

Kniha mě naprosto dostala. Weaver potvrzuje, že je jedním z nejnapínavějších autorů thrillerů současnosti a zařadil se mezi mé nej autory! Tuto knihu jsem prostě chtěl, abych se dozvěděl jak to tedy vlastně s dvojčatami bylo když Healymu ten případ zničil život a v této knize se to dozvíme a dle mého je to zatím autorova nejlepší kniha. Nebudu nic prozrazovat přečtěte si jí samy ale dle mého budete ohromeni a překvapeni zároveň. Knize náleží 100%.

lenka7679
14.04.2019 5 z 5

Jako vždy naprosto geniální. Jeden z mých nejoblíbenějších autorů a jeho skvělá série!

Jaruš7
09.04.2019 3 z 5

Extrémně velký zátěžový balast, bez akčnosti s náročně nepřirozenými kombinacemi.
Po "Karikovi", slabota.

mysce
08.04.2019 5 z 5

Němé oběti mě doslova pohltily. Weaverova série se soukromým vyšetřovatelem Davidem Rakerem se v tomto příběhu přesouvá k neonoiru, který je temnější než noc.
Reaker je okolnostmi nucen zabývat se řešením několik let staré vraždy, na níž si vylámal zuby detektiv Colm Healy a jehož postava je v této knize naprosto klíčová.
Napínavá kniha se zajímavými exkursy do historie a s nečekanými zvraty má navíc zajímavý literární styl, kdy se s popisem vyšetřování míchá související vzpomínková linie.
Mé přání, vyslovené po přečtení Ztraceného, aby autor v budoucnu naplno využil potenciálu Raker & Healy, se zde naplnilo na sto procent. A sto procenty hodnotím také tento skvělý příběh. Kniha je fantastická!

Lethania
27.03.2019 4 z 5

Šestý díl byl o trochu lepší než díl předchozí, ačkoli jsme se opět nevyhnuli nesmrtelnému Davidovi jako v minulých dílech. To mě trochu štve. Že se David vždy dokáže dostat z těžké situace a obrátit ji ve svůj prospěch - superhrdina. Jinak dobrá detektivka.