Němé oběti

Němé oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330947/bmid_neme-obeti-RNV-330947.jpg 4 716 178

David Raker série

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO. ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA. Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu. David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách. Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

What Remains , 2015

iveta3689
31.01.2022 4 z 5

Sérii čtu napřeskáčku, takže Healyho osud mě nepřekvapil. To ale neubralo na napětí. Zase dobrý námět, dobré zpracování, hodně mě kniha bavila.

edith79
21.01.2022 5 z 5

Kam na to ten Tim chodí? Tohle bylo skvělé. Já prostě miluju ty jeho popisy prostředí. Staré stavby, budovy a jiná místa, která člověku nahání husí kůži. Tentokrát jsem vůbec neodhalila, kam se bude děj ubírat a rozuzlení mi došlo opravdu až těsně před. Za mě jeden z nejlepších dílů. Knihy z této série mě baví víc a víc.

michaela5515
20.01.2022 4 z 5

Tuhle sérii mám ráda. Každý díl je dobrý. V tomto jsem se ale dost ztrácela a nebyla si jistá, kdo je kdo a mátlo mě to. I když to byl dost možná účel. Výborně promyšlené, akční scény super. Těším se na další díl.

iv.ča
03.01.2022 5 z 5

Další přečtená kniha od mého oblíbeného autora. Co kniha, to perla! Nikdy mě nezklame, když si člověk myslí, že na to přišel, tak vás Tim pár stránek před koncem přesvědčí o tom, že ani náhodou :). Super TOP!!!!

š.m.i.k
26.12.2021 5 z 5

Tak tento David Raker mi velmi "sedl". Je to perfektně promyšlené, vše se krásně spojuje i když mi některé informace zpočátku připadaly nepodstatné. Vidím tento díl jako jeden z nejlepších ze série (spolu s Honem na mrtvého).

Didi15
15.12.2021 4 z 5

Bylo to dobré , ale již jsem četla mnohem lepší díly z této série. Víc k tomu nemám co dodat .:)

Timkim
09.12.2021 4 z 5

Na Davida se vždy docela těším, pan Bareš knihy předčítá fantasticky, ale s dějem toho moc neudělá. V této knize bylo docela těžké sledovat dej, jelikož se nám dějové linky větvily na 2 i 3 linie, aby se následně opět propojily. Přibližně od 2/3 knihy jsem věděl, kdo za vším je, jenže celá pointa knihy se vytratila z umělého natahování, popisování nepodstatného a únavného poslouchání čehosi, co nebylo potřeba vědět. Čtvrtou hvězdu si kniha zachránila akčními pasážemi, které nebyly až tak dlouhé, ale realistický popsané.... Dám si na chvíli od Davida pokoj, třeba se mi bude další díl líbit víc.

JaniMa
13.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Wow? Ne, tentokrát spíš ne…
Na Healyho návrat na scénu jsem se těšila, proto jsem byla nejprve zklamaná, když jej Weaver už v první polovině knihy pohřbil. Když jsem se s tím smířila, ukázalo se, že se věci mají jinak a Healy je přece jen mezi živými. Sice jsem příliš nepochopila, jak přesně se mu podařilo nejprve prokazatelně zemřít, ale ok, vzala jsem to.
Zdálo se, že nás čeká pořádná porce překvapivých zvratů, napětí a akce. A to vše v knize kutečně bylo, ale čím víc se autor snažil vykreslit dramatické momenty, tím víc jsem uvažovala, že knihu odložím. Dráždilo mě neustálé omílání Healyho bezbrannosti v kontrastu s Rakerovou nedosažitelností, kterou si držel, zatímco si čtenáři dokola stěžoval na své nevyspání a bolavé svaly. Nemám problém s tím, že hrdinové knih mají někdy genetickou výbavu jako z jiného světa a nemusí tedy jíst, pít ani spát, ale otravovat na každé druhé stránce mě s tím nemusí. Stejně tak mi nevadí, pokud s autoři čas od času vrátí k něčemu, co již bylo napsáno, aby to čtenáři připomněli. Když jsem ale už asi po desáté četla o malých bezbranných holčičkách, pro které by Healy a Raker hledali pravdu do roztrhání těla, uvažovala jsem, zda by nestálo za to z knihy stránky postižené těmito výlevy vytrhat.
Závěr příběhu se mi ale líbil, přestože jsem tak nějak tušila, kdo v tom bude mít prsty. (Asi už čtu Weavera hodně dlouho.) Možná, že je na čase si teď od dobrodružství Davida Rakera trochu odpočinout a vrhnout se na další díl až s časovým odstupem.

Pavlína2019
09.09.2021 5 z 5

No, pro mě jednoznačně pecka!! Nedá se přestat číst! Napínavé. Nápadité. Čtivé. Komplikované. Dojemné. Člověk se ani jednu větu nenudí. Prostě Pan autor. Rozhodně doporučuji.

ivoiro
22.08.2021 4 z 5

Trošku mi v této knize chyběla akčnost známá z předchozích dílů.

Danilla
19.08.2021 4 z 5

Přečten další perfektní díl. Netuším, kam autor na nápady chodí ale vždy mě dokáže překvapit. Moc se mi líbilo, že děj se odehrával na mole, vše bylo krásně popsáno a moje fantazie mohla pracovat na plné obrátky.

dlabikk
28.07.2021 4 z 5

Raker se svým "parťákem" Healym mě baví. Příběhy jsou promyšlené, ale bohužel počínaje tomto mě už trochu začíná vadit dlouhé popisování děje a moc postav. Nicméně mi to nebrání dočíst a říct opět WOW a těšit se na další příběh :o)

Vlaďkaa4
08.06.2021 4 z 5

Bohužel jsem nečetla knihy s Davidem
Rakerem ve správném pořadí. Takze mi na konci dokázala souvislost s následujícím dílem. Knížka je napínavá a vrah vás určitě nenapadne.

CharlesWard
25.04.2021 3 z 5

Autor stále píše podle jedné a té samé šablony. S dlouhými pauzami je to fajn, ale nejde o nic nějak zvlášť zapamatovatelného. Po týdnu už si nevzpomenete ani na název.

Janaves
15.04.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, konec mě překvapil. Návrat Colma jsem taky vůbec nečekala. Dávám 4*, trošku mi to přišlo natahované.

hrabalikoval
14.03.2021 4 z 5

Opět velice dobrý příběh Davida a Healyho. Zvraty, které fakt nečekáte. Jako vždy přovapivý konec a pořád jsem nepřišla na to jak zjisti kdo je vrah nebo pachatel před koncem. A v tom mě Timovi knihy baví. Nikdy prostě nevíte co se stane a není konec do poslední stránky. Už se těším na další díl.

jankaander
04.03.2021 5 z 5

Super jako vždy....

Ráčkajda
27.02.2021 4 z 5

Celá série se čte krásně, David je sympaťák a jsem zvědavá co bude dál s Healym.

danica6371
17.02.2021 4 z 5

Tohle bylo taky super. Celkově mě ta linka Healy-Raker hodně baví. Neustálý vývoj jejich vztahu, je to zajímavé... :-) A vztahy s Crawovou. Jediné, co mě začíná trochu vadit je častější a rozvleklejší popisování okolí, míst, předmětů. Několikrát jsem se přistihla při přeskakování, abych se dostala k tomu podstatnému.

ilčidlo
09.02.2021 5 z 5

Další napínavá a čtivá detektivka