Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Titas9001
25.10.2018 5 z 5

Mnohovrstevná kniha a typický Weaver ! Nikdy nepochopím, jak se mu podaří těch mnoho linií a drobných indicií celého příběhu nakonec propojit. Je to temné, děsivé (a to umí Weaver opravdu mistrovsky) a nedá se od čtení moc odejít. Čte se to náramně. Proč celá série u nás vycházela v tak nesmyslném pořadí, tak to je pro mě záhadou....Chápala bych to jedině v případě, kdyby to nebylo dobré, ale třeba právě Ztracený byl dlouho v žebříčku nejprodávanějších knih ve VB a měl vysoká hodnocení. Kdo tedy začne číst od Ztraceného, tak posílám dobrou zprávu: Tim umí i docela dobré konce!!! Plný počet bez zaváhání a snad příští rok vyjdou u nás další dvě knihy, které už jsou na světě.

Awča
25.10.2018 4 z 5

Tima Wavera čtu ráda, ani tento díl mě nezklamal. Zpočátku mě trošku vadily části věnované jinému časovému úseku a jinému případu, zdržovaly totiž mou zvědavost, jakže se mohl zmizelý dostat z metra :-) Ale pak si vše pěkně sedlo. Příběh byl zajímavý a čtivý. Konec mě trošku vyvedl z míry.

kap66
22.10.2018 4 z 5

Sedmý, tedy promiňte, třetí díl (zase si i u něho, zvlášť v závěru, řeknete, že pro vydavatele neexistuje omluva), je opět víc než dobrý. David Raker a Colm Healy se skvěle doplňují: oba bystří vyšetřovatelé, na straně spravedlnosti, ovlivnění bolestnou ztrátou, nenacházející nyní štěstí ve vztazích. Každý z nich má ale vlastní motivaci a způsob vyšetřování, a to mezi nimi vytváří napětí. Ale funguje to. Je to ale samozřejmě David, kterému jako prvnímu všechno dojde (a který se opět přenese přes několik nakládaček) - a já si zase říkám: sakryš, inteligentní krasavec a železný muž, kde takoví jsou? Třeba někde ano, ale u Tima Weavera zaručeně - a čtu o nich, tedy o něm, pořád ráda.

Martiiiik
20.10.2018 5 z 5

Všechny hvězdičky jako u Timíka vždycky, plně si je zasloužil :-) jen by autor nemusel být k některým postavám tak krutý.. :-) už se lidé opravdu snaží najít co možná nejhorší, nejperverznější myšlenku a postavit na ni knihu.. Víc a víc.. Díky tomu, že je to třetí díl a následuje několik dalších, přichází člověk o trochu napětí :-) ale jistě stojí za to přečíst :-)

nadenka13
15.10.2018