Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

Costanzo
12.12.2018 5 z 5

Rakerovky prostě jedou! Další naprosto geniální díl. Čtete a nedokážete se odtrhnout, což umí málokterá detektivka. Autor je pověstný tím, že děj zasazuje do naprosto děsivého prostředí, tady je to třeba opuštěná a zavřená stanice metra. Při popisu jednotlivých pasáží vám stojí chlupy na rukou a mrazí vás v zátylku, tam by člověk normálně fakt nevlezl brrr. Konec bravurní, nechala jsem se zmást a to jsem ostřílený krimi fanda. Jedinečná série, která stojí za přečtení!

adaba
09.12.2018 5 z 5

Dalsi super cteni, napinave, nemelo to chybu. Uz se tesim na dalsi novinku tohoto autora.

Becca_books
05.12.2018 1 z 5

Mě se tento díl nelíbil a musela jsem se nutit abych se přelouskala začátkem. Zbytečně moc jmen. Navíc mě vytáčelo, jak se děj u Healyho odehrával od doby před pěti měsíci a postupně nás uváděl do současnosti, mě to akorát mátlo a v půlce knihy jsem už nevěděla nic.
Samotná zápletka s únoscem homosexuálů mi přišla zajímavá. Vynechala bych vše to okolo. Zbytečně tam zapletl obchod s bílým masem, děj s Healym a psycholožkou byl taky podle mě úplně zbytečný...No, uvidím, jestli se pustím do dalšího dílu...

Kaik
01.12.2018 4 z 5

Další díl napínavé kriminálky, od které jsem se téměř nemohl odpoutat. Pro mě navíc s obohacením, že si ještě částečně pamatuji stanice londýnského metra, ve kterých se děj odehrával. Příjemné čtení.

Valeyman
29.11.2018 5 z 5

Další fantastický Tim, myslel jsem si, že po šelmě od Maynea letos už nic lepšího nepřijde, ale přišlo. Od začátku do konce skvělé, opětovné shledání Healeyho a Davida. Užíval jsem si to od začátku do konce a opět mi přečtení trvalo sotva dva dny, prostě knížka, kterou člověk musí mít. Nemůžu se dočkat na jaře dalšího příběhu I am missing.

jittik
28.11.2018 5 z 5

Opět napínavé od začátku do konce. Když jsem si myslela, že už vím "kdo co" zase mě autor vyvedl z omylu.
Úžasné bylo zapojení Healyho, který dostal větší prostor a doufám, že bude Davida doprovázet i v dalších dílech.
Mimo samotný případ se v knize rozvíjí i příběhy postav, takže je na co se těšit :)
Už vím co si přát na vánoce :))

klokan.1905
24.11.2018 5 z 5

Ztracený...
Třetí díl ze série David Raker...
Knihy Tima Weavera se čtou skvěle... Řádek za řádkem, stránka za stránkou, otáčíte list za listem, pročítáte kapitolu za kapitolou - a že jich tam je... ;-)
Předtavte si, že si stejně jako každý pracovní den sednete do metra a frčíte si to do zaměstnání... Prima, v pořádku, až na to, že z metra už nevystoupíte... Prostě se v metru - beze stopy, ztratíte... Toto se před půl rokem stalo obyvateli Londýna - Samu Wrenovi...
Policie je zcela bezradná... Z tohoto důvodu požádá Samova manželka Julia o pomoc našeho hlavního hrdinu - Davida Rakera, muže, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách... Poměrně dost prostoru dostává v knize i policista Colm Healy, což vůbec nebylo na škodu... Tahle dvojka se docela dobře doplňuje... ;-)
Měl jsem to štěstí, že jsem sérii začal číst tak, jak ji autor skutečně napsal... Nevím, proč u nás vycházely dříve díly, které mě budou teprve čekat... Každopádně to bude zase pěkný zásah pro moji peněženku... ;-)
Davám za pět a těším se na pokračování...

Peslik
21.11.2018 4 z 5

Opět bezva čtení, napínavé od začátku do konce, ale opět trošku zdlouhavé. Ubrat tak 50 stran a já budu spokojená.
Jen mě mrzí, že tu v ČR vycházely tyto knihy tak nějak záhadným způsobem a já čtvrtý díl četla v březnu 2017, si tak úplně nepamatuji jak se osud hlavních postav vyvíjel. No budu si to muset osvěžit.
Ivana2342 následuje Není cesty zpět.

Lethania
19.11.2018 4 z 5

Další parádní kniha o Davidu Rakerovi, která mi přišla trochu zdlouhavá, ale ne nudná. Příběh byl uvěřitelný a konečné odhalení mě překvapilo. Za mě 4,5*.

LadyCarousel
19.11.2018 4 z 5

Výborná kniha, ale už na začátku jsem měla takové tušení. Tušení se týkalo konce a měla jsem pravdu. Dále samozřejmě provázanost dvou dějových linií, které se pak propojily, ale po přečtení první Timovy knihy mě to nepřekvapilo. Navzdory mému tušení, které nepramenilo z děje knihy, musím hodnotit kladně.

cedos
19.11.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha .... ten závěr mě hodně zmátl nebyla jsem si jistá, jestli jsem četla pozorně, tak ještě jednou a ano ....tak to jsem zvědavá na další díly. Pan Weaver si tedy umí zajistit pozornost . Pět hvězd a doporučuji.

Ivana2342
17.11.2018 5 z 5

Super!! Ale- prosím vás, pomozte mi zorientovat se. Ten konec tedy- není to tak, jak si myslím? Spoiler psát nechci- kdo četl, jistě mi rozumí. Která kniha tedy následovala po Ztraceném?

Hannik
16.11.2018 4 z 5

Opět skvělá knížka na kterou jsem se moc těšila a v sérii budu určitě pokračovat. Jediné, co mě mrzelo, byl závěr, který mi přišel už trošku moc. I tak dávám vysoké hodnocení, protože jsem mi přečetla jedním dechem.

JustWomen
14.11.2018 5 z 5

Skvělé, čtivé od začátku do konce, drsné, kruté, muži v hlavních rolích, muži v rolích obětí, David Raker opět boduje, doporučuji!

iška
13.11.2018 4 z 5

Tím Weaver nesnižuje laťku a to je super.

RADOST
11.11.2018 5 z 5

Napětí, překvapivé zvraty, složitá psychika hlavních postav -vyšetřovatelů, obětí i pachatelů. Skvěle jsem se odreagovala, doporučuji.

tulip131
07.11.2018 4 z 5

Opět skvělé čtení, stále napětí co provede degradovány policista, na co Raker při svém pátrání narazí. A konec, který čtenáře nutí ihned sáhnout po další knize. Skvělá kniha a 4řka už je nachystaná.

Brembelik745
04.11.2018 5 z 5

Opět úžasná kniha. Četla se neskutečně rychlé, sotva jsem začala už byl konec. Nevím ani co dodat, prostě Tim Weaver je pán spisovatel a milují všechny jeho knihy. Kdo přečte pochopí, že není třeba dalších slov kromě "Wau"....

Ms.Floyd
03.11.2018 4 z 5

Tim Weaver píše vážně skvěle! Davida jsem si od prvního dílu hodně oblíbila, a ani ve třetím dílu nezklamal. Příběh takový trošku netypický a ke konci jsem měla pocit, že příběhu dochází dech, neměl jste to někdo podobně? Jakože jo, super, dobrý, ale ten konec... Neříkám, že je špatný, akorát oproti Údolí mrtvých mi přišel takový krapet nedotažený. Nicméně i tak čtyři hvězdy jsou jasný :)

Pípasek
30.10.2018 5 z 5

Jako obvykle u tohoto autora jediné: super