Ztracený

Ztracený https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366464/bmid_ztraceny-955-366464.jpg 4 943 225

David Raker série

Pro miliony obyvatel Londýna je ráno šestnáctého prosince stejné jako každé jiné. Ne však pro Sama Wrena, který vyrazí do práce, nasedne do metra – a už z něj nikdy nevystoupí. Žádní svědci. Žádný záznam na bezpečnostních kamerách. Po půl roce po něm stále není ani stopy. Policie je bezradná, a tak Samova manželka Julia osloví Davida Rakera, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Ví, jak tito lidé uvažují. A také ví, že mívají jedno společné – důvodem jejich zmizení bývají hluboko pohřbená tajemství. Případ Sama Wrena se ale od ostatních v mnohém liší a s každou odpovědí přináší řadu nových otázek, které nutí Rakera zpochybňovat úplně všechno, včetně vlastního úsudku. Dokáže Raker rozplést síť lží, jimiž Sam Wren opředl svůj život, nebo se stanou osudnými i jemu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Vanished , 2012

mysce
04.03.2019 5 z 5

David Raker pátrá po zmizelém muži a jako obvykle překračuje hranice, za které by normální policista nikdy nešel. Policista Colm Healy dělá na případu šílence, který svým obětem oholí hlavu a pak je unáší. Beze svědků, bez křiku, beze stop. A my podvědomě čekáme, kdy a jak se tyto dvě linky propojí.
„Ztracený“ je druhý příběh, kde vedle Davida Rakera vystupuje Colm Healy, dokonalý Rakerův protiklad. Tam, kde soukromý detektiv rozvážně analyzuje, kontroverzní policista vybuchuje vzteky. Kde se Reaker spoléhá na své „zdroje“, Healy všechno dusí v sobě, s nikým nekomunikuje a dělá jednu šílenost za druhou. Tím pádem se Reaker a Healy často dostávají do sporů, ale zároveň se skvěle doplňují. Jelikož čtu Weaverovy knihy chronologicky, tak upřímně doufám, že potenciál této dvojice bude využitý i v dalších příbězích, jelikož mě opravdu hodně baví.
Opět vynikající kniha s famózním závěrem!

gordon13
01.03.2019 5 z 5

Absolutně vynikající thriller! David je prostě zarputilý sympaťák a kdyby na mě nevykukoval z knihovny další díl, tak ten konec snad obrečím :-)

Gaeberys
18.02.2019 5 z 5

Velmi dynamický děj. Pro mě první kniha od Weavera a těším se na další - a chápu, proč jsou na něj v knihovně fronty :-)

barusak1
12.02.2019 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení a ten konec... Beru další díl

slezakova.nika
12.02.2019 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora a jsem nadšená. Zprvu jsem byla trochu skeptik, protože se mi zdálo, že děj téměř negraduje a scházela mi vazba na předchozí díly. Ale jakmile jsem se začetla a začalo vycházet na povrch tolik tajemství "oběti" a začalo se kupit napětí ohledně dalších postav.... ach... dočetla jsem knihu téměř jedním dechem. Rozhodně si musím doplnit knihovničku o další Weaverovi knihy.

Katulinka69
11.02.2019 4 z 5

Tak pro mě zatím nejslabší Rakerovka...ale zůstanu věrná.

trudoš
11.02.2019 4 z 5

„Chci, abyste našel mého manžela. Před šesti měsíci nastoupil na metro ve stanice Gloucester Road. A už z něj nikdy nevystoupil.“
Paradoxně největší slabinou knihy je fakt, že u nás nevyšla tak jako v originále. Podobně jako Ed McBain u třetího románu z 87. revíru si totiž ani Tim Weaver evidentně nebyl úplně jist, zda se s hrdinou ještě někdy setká, takže mu závěr pěkně osladil. Finále proto vyznívá na pět hvězd, kdyby ovšem člověk nevěděl, že po téhle knize následuje čtvrtá, pátá a tak dál.
Jinak ovšem v rámci série standard - podobná koncepce, jiné téma. A i když Rakerův nový případ začíná ve stejném duchu jako ty předchozí, v mnoha ohledech je přeci jenom výjimečný. Co by to však bylo za detektiva, kdyby při neúprosném pátrání po souvislostech, neodhalil, jak se to všechno před půl rokem vlastně odehrálo. Vyústění zločinu je ovšem maličko chaotické a docela hodně pochybuji, že by při zpětné rekapitulaci dvě tři drobnosti dávaly smysl. Přesto ale spokojenost, protože to prostě šlape.

Ajuszka
02.02.2019 5 z 5

Já ty knihy čtu sice nějak na přeskáčku ale to nevadí.Tahle mě teda ze všech autorových přečtených (4)bavila nejvíc.A hlavně od začátku,tentokrát to nebylo vůbec zdlouhavé,naopak,příběh mě upoutal hned od první strany. Hodnotím opravdu jako autorovou nejlepší.

derminator
01.02.2019 4 z 5

Přátelé, knihy od Tima jsou prostě skvělé! Tato kniha nepostádá téměř nic z dobrého thrilleru a zatím je od Weavera i nejvíc drastická a tajemná. A ten závěr? Sice víme, že série pokračuje dále, ale ten závěr zajímalo by mě komu byl Healy na pohřbu... Těším se na další knihy autora. Za mě 80%.

Chalupice
14.01.2019 5 z 5

Treti díl s Davidem.
Pojďme si to rozebrat.
Už jsem našla něco, co mi trosku (říkám opravdu jen trosku, asi jsem cíťa) vadí.
Weaver se chtěl zavděčit všem, i čtenářům, kteří by se rozhodli číst sérii třeba uprostřed - neustále vysvětluje kdo je kdo, pořad se vrací zpět - přiznám se, mě tohle trosku štve, pro ty, co čtou poctivě od první knihy nic moc.

Jinak jsem si do 3/4 knihy myslela, ze to bude první díl, který dam o hvězdu méně, mě tu chyběly ty kapitolky kurzivy, jako v předešlých dílech a jako žena jsem se zřejmě nedokázala moc položit do tématu trati a metra.
Ale pak to nabralo super spad a já dávám plný počet
Pristihla jsem se, jak Davidovi sobecky závidím tenhle život, jsem sice poprda a nemám ani pětinu odvahy jako on, ale stejně.

PADA123
14.01.2019 5 z 5

Opět další skvělý díl od Weavera. Opravdu umí napsat skvělý thriller a napětí je až do konce a stejně nakonec čtenář neví jak to dopadne. Moc dobře se to čte a těším se na další díl

korenka
12.01.2019 5 z 5

Třetí díl Davida Rakera a opět pecka ! Skvělé trillery od Tima Weavera.

Medunka22
04.01.2019 5 z 5

Romaji - následuje Není cesty zpět

RomaJi
03.01.2019 4 z 5

Jako vždy velmi poutavé čtení. Jen, prosím, pomozte, asi jsem nepochopila poslední odstavec. O koho se jednalo? Kniha přeci není posledním autorovym dilem. Děkuji za objasnění.

Reat
03.01.2019 5 z 5

Dvacet stránek před koncem jsem se v hlavě probíral superlativy, kterými jsem hodlal začít tento komentář, aby mě ten skutečný konec tak trošku zchladil jako bazének u finské sauny. Nechci spoilerovat, takže za sebe prostě podotknu, že by se mi mnohem víc líbilo, kdyby kniha končila právě těch dvacet stran předtím, ale co nadělám. Rovněž mi některé pasáže opět nedávají přílišný smysl, ale na to už jsem si u TW prostě musel zvyknout. Tím výtky končí. Jinak naprosto skvostně napsaný thriller; napínavý, poutavý, částečně strašidelný...ono také téma staré nepoužívané trati a stanic metra je těžkováhovní kalibr sám o sobě....a v neposlední řadě s neskutečným sympaťákem v hlavní roli ztělesným v Davidu Rakerovi. Upřímně se přiznám, že dost dobře nechápu, proč podle takovýchto knih nejsou udělané filmy. V dnešní době, kdy scénáristům a tvůrcům docházejí nápady a zásobují nás remaky a kravinami všeho druhu, se mi jeví Weaver a jeho knihy jako studnice svěžích pokladů.

ahomonicky
01.01.2019 5 z 5

Parádní kniha. Přečteno za den. Četl jsem od něj již dvě knihy a další mě čeká již v knihivně a určitě dokoupím ještě zbylé. Občas z toho dýchne Chris Carter a celkově mi styl psaní Weavera sedí. Knihu doporučuji

Kocourek
31.12.2018 5 z 5

Moje první Weaverova kniha a hned jsem se zamilovala.Další prima autor napínavého čtení a nový hrdina. Už se těším na ostatní...

Medunka22
31.12.2018 5 z 5

Tim Weaver opět nezklamal. Líbí se mi líčení ponurého místa, kam by člověk, natož sám nikdy nevstoupil. K tomu ještě neustále depresivní počasí...jo, to se mi líbí. Člověk si už myslí, že je konec a ono je všechno úplně jinak.

Bulldog
27.12.2018 5 z 5

Skvělé čtení..

mala.bloncka
22.12.2018 3 z 5

Já nevím, asi jsem od ní čekala více . Mnohdy jsem se nudila a několik kapitol jsem přečetla jen abych už byla dál. Ke konci už se četla rychle, ale.. znám lepší thrillery