V lese visí anděl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.32260
Série:

Holger Munch a Mia Krügerová (1.)

Orig. název:

Det henger en engel alene i skogen (2013)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (635)

Kniha V lese visí anděl

Přidat komentář
Marci071
dnes

Super knížka, ostatně jako dvě předchozí. Přečteno za dva dny. Doporučuji

hajrys
17. května

Nikdy jsem moc nečetla detektivky, ale té severské krimi začínám přicházet na chuť. Skvělá kniha, udržuje v napětí až do konce a konec jsem opravdu nečekala. Jediné v čem se trošku ztrácím, jsou ta jména :-)

kathla
11. května

Skvělá kniha, zvlášť jsem si ji "užila", protože mám doma 6-ti letou dceru... Moc po knihách, kde jsou oběťmi děti, nesahám, ale zde nebylo nic nechutně do detailu popisované, takže to šlo. Kniha čtivá a napínavá.

karol.cadex
10. května

Což o to, technicky je to napsané skvěle, děj je velmi napínavý, vraha jsem do poslední strany neuhádla, ale postavy mi přišly trochu ploché a nikdo si moje srdce z nich bohužel nezískal. A je mi to opravdu líto, čekala jsem mnohem víc.

Pav
09. května

Ani po přečtení prvního dílu nejsem nijak nadšená. Clonu už číst nebudu. Styl psaní mi nevyhovuje. Věta "Pojď Mio, pojď." mě iritovala už v Sově. Nechápu, že si s tím autor vystačí ve dvou knihách, natož ve třech! Jako námět dobré, ale mnoho stránek o ničem. Nemá to spád.

HanaNov
09. května

Velmi příjemná detektivka, zajímavá zápletka, nečekaný zvrat na konci a dva opravdu originální detektivové.. Co víc si přát?

Knížka má pomalejší rozjezd a trošku mi vadilo úzké spojení dvou vlastně nesouvisejících příběhů, přičemž příběh sekty se vlastně ani nevysvětlil. A co mi teda přijde už skoro jako klišé, že se v ději opět (jako skoro v každé prvotině) jedná o jakousi osobní mstu hlavnímu hrdinovi, takže samotný hnací motor příběhu vede jak jinak k detektivovi. Proč jako? Snad v polovině detektivek vraždy přímo souvisí s detektivem, buď je sám vrahem, nebo je hlavním cílem pachatele. Tahle forma už mi jako moc překvapivá opravdu nepřijde..
Nicméně jak jsem řekla, byl to ze všech úhlů zajímavě pojatý příběh a těším se, jak se životní osudy hrdinů budou dál rozvíjet.

L.Helena
08. května

Začátek se strašně vlekl, vůbec jsem se do knížky nemohla začíst. Tak jsem začala poslouchat její audioverzi a nakonec se z toho vyloupla docela slušná detektivka.

nicole1990
07. května

Hodně povedené


Štítky

severská krimi norské detektivky norská literatura Oslo (Norsko) náboženský fanatismus únosy dětí

Autor a jeho další knihy

Frode Sander Øien

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969

Podobné knihy

Kniha V lese visí anděl je:

v Právě čtených66x
v Přečtených3053x
v Čtenářské výzvě673x
v Doporučených187x
v Knihotéce631x
v Chystám se číst1004x
v Chci si koupit192x
v dalších seznamech12x