V lese visí anděl

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/big_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.33040

Holger Munch a Mia Krügerová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen, 2013

Kniha V lese visí anděl

Adriane
dnes

Musím přiznat, že se mi do této knihy ani moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Velmi svižný děj, sympatické postavy a originální nápad zápletky, samozřejmě norské prostředí tomu jen přispívá. Dokonce jsem byla překvapena, jak vše dopadlo a kniha mě chvilkami stále více a více překvapovala. Jednoduše, spokojenost.

Hanca91
včera

Hned v úvodu přiznávám, že ke knize jsem se musela vracet. Poprvé jsem se nějak nedokázala správně začíst a po dvaceti stranách jsem knihu odložila. Ve finále jsem ale ráda, že jsem se k ní vrátila.
Jakmile se přelouskáte úvodními cca pěti kapitolami a dočtete se, o čem to ta Mia pořád plácá, tak se k vám dostane celkem zajímavé čtení.
Občas jsem se trochu ztrácela v jednotlivých větvičkách příběhu, ale stejně jsem s napětím pokračovala ve čtení a neměla ponětí o pachateli, než nám ho autor sám odhalil.

elenai

Pokud bych to srovnala s jinou prvotinou severského autora, nemůžu se úplně ztotožnit s citáty na obálce knihy. Není to nevídaná literární senzace. Bohužel. Čtení mi trvalo neskutečně dlouho na to, že mělo být údajně strašně napínavé. Vyskytovalo se tam také velké množství vedlejších postav, jejichž příběhy se odehrály na pár stránkách a nepřišly mi pro děj příliš podstatné. Závěr mě moc neoslovil, ačkoliv hlavní záporák byl docela slušně vyšinutý.

Janadvorackova
27.12.2021

Možná jsem přespříliš optimistická, ale řekla bych, že tohle se docela povedlo.

Antaki_Thorin
23.12.2021

Četla jsem tuto, pak Sovu a ještě jsem měla v plánu Clonu.
Tenhle příběh se mi líbil. Pár věcí zůstalo nevysvětlených, ale nevadilo. Bylo to čtivé, zajímavé, napínavé.
Pokud ale máte dobrý dojem z tohoto příběhu, druhý díl si raději rozmyslete. Já pro jistotu ani do té Clony nešla.

postrach
23.12.2021

Za mě je to průměrná detektivka se zbytečným natahováním skákáním a zbytečným počtem stran.Silou vůle dočtena za dlouho.

vercatko20
21.12.2021

Tohle bylo dobré, líbilo se mi to.
Jednu hvězdu dolů jen za začátek, kdy se v každé další kapitole objeví nová postava a člověk má trochu problém se v tom nepomotat :))

Pavel...
19.12.2021

Autorova první kniha a není vůbec špatná.
Bohužel několik věcí zůstalo dosti těžce nedovysvětlených. Něčemu se autor asi vyhnul záměrně, protože to ani logicky vysvětlit nejde. Bohužel to sráží věrohodnost celého příběhu.