V lese visí anděl

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4.32764

Holger Munch a Mia Krügerová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

Det henger en engel alene i skogen, 2013

Kniha V lese visí anděl

ElikaS
včera

Výborná detektivka. Naprosto mě dostal styl psaní, práce s asociacemi. To bylo výborné. Hned z prvních stran knížky naprosto čiší deprese a pesimismus, což sice úplně nemusím, ale tady mi to nevadilo a skvěle se to k příběhu hodilo.
Líbilo se mi, že vraždy tentokrát nebyly nijak extra brutální (zase na druhou stranu už tak bylo dost strašné, že oběti byly děti) a autor se zaměřil spíše na psychologii postav. Super bylo i střídání vypravěčů a jejich úhly pohledu.
Autorovi se skvěle dařilo vybudovat napětí, stále jsem čekala, co bude dál, jak to všechno do sebe zapadne a trochu se bála, jestli nebude moc překombinované a musím říct, že nebylo Naopak, všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo to smysl. Jen ten konec mi přišel až moc svižný, ale v podstatě to ničemu nevadilo, protože vše se zvládlo uspokojivě vysvětlit. Rozhodně se pustím i do dalších dílů série.

lištička123

Opět skvělá severská detektivka. Výborná, nemám co dodat.

ViolettaCh.

Příběh byl čtivý, docela dobře vymyšlený, ale celkový styl autora mi úplně neseděl. Jak již je u seveřanů typické, je tam vždy vnitřně rozervaný vyšetřovatel, nejlépe alkoholik, což platí i pro tuto knihu. Tyto rysy reprezentuje vyšetřovatelka Mia. Z oblasti "severská krimi" jsem už četla podstatně lepší kousky. Toto je moje první kniha od daného autora, tak mu určitě dám ještě šanci.

klaraj093

Z Bjørka se stává můj oblíbenec.. Jen tak dál!

kristie

Autorův styl psaní mě naprosto sedl. Hned od první kapitoly jsem se do knihy začetla. V knize se objeví opravdu hodně postav, ale i postavy, které měly poměrně málo prostoru, si mě dokázaly získat. (Ať už holčička s losy, Ráchel, nebo paní učitelka či Gabriel a další členové jednotky.)

I když je to severská krimi, nejde tu tak úplně o popisy brutálních činů, ale spíše o budování napětí. Autor si taky dost vyhrál s psychologií postav a někdy se v tomto ohledu dost rozepisoval. Je mi jasné, že někdo, kdo od knihy čeká akci a násilí, pro tenhle žánr tak typické, bude brát tohle nimrání v nitru postav jako rušivý element, ale právě tohle mě na té knize bavilo nejvíc.

Taky se mi moc líbily povahy dětských hrdinů. Pokud bych měla něco přeci jen vytknout, tak množství dějových linek, některé byly utnuty hned na začátku, jiné se rozvíjeli dál, ale ve výsledku i za tohle musím před autorem smeknout pomyslný klobouk, protože za mě to do sebe nakonec vše hezky zapadlo.

RomanDušek

Hned od prvních stránek jsem si velmi oblíbil styl psaní tohoto norského autora. Ať již se věnoval té či oné postavě, psal o ní velmi podrobně, ale především poutavě. Své pocity nedokáži tak dobře slovy vystihnout. Zkrátka, okamžitě se Samuel zařadil mezi mé nejoblíbenější autory! A již nyní se těším na knihu Sova a budu se vždy moc těšit na jeho další počiny. Snad jich bude co nejvíc...! :-)
Příběh je velmi dobře vymyšlený. Napínavá dějová linka, provázanost postav a pachatel, kterého by čtenář absolutně nečekal! Není tam žádné krveprolití. Hrozně se mi líbila postava Torbena. Malej klučina, kterého musí mít každý rád :-) Marion byla taky hrozně fajn. Zvlášť, když chtěla koupit panenky a pak si s nimi a Haugerem hrát :-)
Pochvala směřuje také za kapitoly, ve kterých hráli hlavní roli prášky, potažmo návykové látky. Frode Sander Øien, jak zní pravé jméno norského spisovatele, dokázal bravurně popsat pocity, které zažívali lidé, kteří na nich byli závislí. Čtenář si tak mohl lépe představit, co se odehrávalo krátce po požití zmíněných látek ať již v hlavě, nebo těle dané postavy.
Zkrátka veliké nadšení!! S každou postavou si Frode Sander pohrál a psal o ní úžasným stylem.

Kopretina_aku

Bavilo mě to. Svižné tempo, napínavé, akční, mělo to spád a asi vše, co detektivka má mít.

Erizzani

Od poloviny knihy jsem se bála, že vím jaký bude konec. Naštěstí to dopadlo jinak a nebylo to tak průhledné, jak jsem očekávala. Musím říct, že mě kniha nijak zvlášť nenadchla. Přečetla jsem ji rychle, ale nebylo to ono. Vedlejší dějová linie byla odbytá, čekala jsem víc.

Rozbití andělé
Rozbití andělé