Sova

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/sova-fMG-300909.jpg 4.11851

Holger Munch a Mia Krügerová 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

Uglen, 2015

Kniha Sova

ViolettaCh.
včera

Autorovi po předchozí knize V lese visí anděl zjevně dochází fantazie, když i v této knize používá naprosto shodné motivy jako v té přechozí (např. záhadně doručená nahrávka, postava pastora apod.). Alkoholička Mia, jíž se náhle rozjasní pohled, když má nový případ, je velmi podivná figurka, která sympatie čtenáře rozhodně nevyvolává. Mám tu ještě Clonu, ale nijak moc mě neláká, tak snad za čas na ní mrknu.

vodovodnice
včera

Musím říct, že se pokaždé trochu leknu, když vidím objemnou knihu (co když se to nebude dobře číst?), ale tady se mi to už po prví stránce čtení nestalo :-)
Je to skvělá napínavá detektivka, se zajímavým motivem.
Hrozně rychle mě to chytlo a pokaždé, když jsem zase začala číst, pokaždé mne to okamžitě vtáhlo.
A na konci knížky jsem se tím pohřbem nechala pěkně napálit :-D :-D já myslela, že to ... no to si přečtěte sami :-D
Mohu jenom doporučit, skvělá kniha a rozhodně zůstane v knihovně :-) .

zdendula31
26. listopadu

Super čtení...napínavá,sympatické hlavní postavy,prostě bomba.

gaaabi
24. listopadu

Opět excelentní druhý díl série, nelze říct, že by byl některý z nich lepší... moc mě to bavilo a zejména se mi líbí to, že Mia už jde tím správným směrem a nechce nám umřít. To by byla vážně škoda, je to super a stejně jako první díl by tato kniha zasloužila aspoň o hvězdičku víc.

jprst
12. listopadu

Sice slušný nadprůměr, ale na druhou stranu proti první knize této série poněkud sešup. Zbytečné odbočky, které děj zpomalují a spíše jen odvádějí pozornost od hlavní linie příběhu. A postava Mii? Ta snad ani za komentář nestojí.

kristie
10. listopadu

První díl poslouchán jako audiokniha. Asi za to mohla zčásti i interpretka, ale fakt se mi líbila (a některé nedokonalosti jsem přehlédla opravdu lehce), tak jsem si koupila jako audio i druhý díl a no... Vcelku vzato mě to opět bavilo, zajímavý příběh, dobře rozjeté linky vyšetřování. Jenže bohužel už jsem taky viděla i ty nedokonalosti. Věřím, že má autor talent, píše poutavě, motivace vraha a jeho vykreslení a pohnutky- to vše za mě super.

Ale dost mi tam vadily dvě věci. A to nadužívání "OK" (v audio ještě víc vyniklo, ale OK přežiju to) a Mia. Nedávno jsem doposlouchala Milénium a rozhodně netvrdím, že jde srovnávat Lisbeth s Miou (ač by se mělo jednat o stejný žánr, tak tyhle dvě knihy ani postavy srovnávat prostě nejde). Ale v obou případech autor chtěl, aby čtenář soucítil a pochopil hlavní hrdinku těžce zkoušenou osudem. U Lisbeth Salanderové se to Stiegovi podařilo opravdu bravurně. A možná i proto mi tak moc vadila alkoholička Mia se svým "Pojď, Mio, pojď". Jelikož mám pořád v živé paměti skvěle napsanou postavu Lisbeth. Nějak jsem v Mii nedokázala najít tu skvělou vyšetřovatelku, za kterou ji v knize všichni mají... Působí to na mě tak, jakoby před touto sérií byla ještě jedna série, kde byla Mia opravdu ta skvělá a nadaná detektivka, pak se to podělalo a byl s ní šmitec, jenže autor se rozhodl tuhle postavu po pár letech "oživit", ale to už se úplně nepovedlo.

Spojenc
09. listopadu

(+ SPOILER) Myslím si to jenom já nebo jsou členové týmu často nechápaví. Když se mezi sebou baví, připadá to tak jenom mně… nebo vždycky jeden člen týmu musí vysvětlovat tomu druhému skoro celý případ od začátku, aby pochopil s jakým nápadem ten první přišel. A taky: jako vážně?! – V lese visí anděl – vrah unese vnučku, Sova – vrah unese dceru (trochu jako Hledá se Nemo a Hledá se Dory, ne?) Clonu se ještě chystám číst ale skoro čekám, že teď někdo unese přímo Holgera Muncha (nebo tu jeho bývalou manželku). Vrah byl perfektní (s dobrým příběhem a motivy) ale moc jsem nepobrala ten konec: čí pohřeb že to byl v poslední kapitole? A už jsem alergická na to jak Mia pořád valí to svoje O.K.

Lenia1606
09. listopadu

První polovina se mi vlekla, pak už to bylo lepší. Jen ta neustále nametená Mia. Čtenář zajisté pochopil, že si ráda přihne, přišlo mi to už přehnané. A ty neustále dotazy. Uff. Závěr byl docela rychlý, tam bych ještě pár stran přidala. Krátké kapitoly byly fajn.

Jidášův kmen
Jidášův kmen