Sova

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V lese kousek od Osla je v podivném hnízdě ze sovího peří nalezeno tělo sedmnáctileté dívky, jež se před tím ztratila z domova pro problémovou mládež. Případem se začne zabývat zkušený detektiv Holger Munch se svým týmem. Vyšetřování pro nedostatek stop začíná váznout na mrtvém bodě, ale pak IT odborníkovi z oddělení vražd záhadný hecker pošle nahrávku, jež odhalí znepokojivé podrobnosti o osudu zabité dívky; ve filmu se na okraji mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt... A patrání se roztočí na plné obrátky. Sova opět přináší promyšlenou, napínavou zápletku a proniká hluboko pod povrch lidské mysli stejně jako první Bjorkův román V lese visí anděl. Zároveň se v ní noříme hlouběji do soukromí detektivů Holgera Muncha a Mii Krügerové, které si díky veleúspěšnému prvnímu dílu řady již oblíbili čtenáři v řadě zemí. Spolu s tím, jak se snaží co nejrychleji rozlousknout zapeklitý případ a zastavit brutálního vraha, se oba vyšetřovatelé musí porovnat i s řadou výzev, které před ně staví jejich osobní životy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300909/big_sova-fMG-300909.jpg 4.12233
Série:

Holger Munch a Mia Krügerová 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus
Originální název:

Uglen, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (621)

Kniha Sova

Janík511
25. května

Námět dobrý, ale zpracování trochu horší. Druhá kniha od Bjorka, ale nějak mi nesedí. Ještě zkusím Clonu a už s ním končím. Mia a její chlast a stavy spíše knize škodí, občas mi přišla dost mentální. Určitě se z knihy dalo vytěžit daleko více.

mystar
30. dubna

Kniha se mi líbila. Severské thrillery mě asi nikdy nepřestanou bavit. :-) Napínavý příběh se zajímavou zápletkou a pochmurnou atmosférou. Trošičku mi vadil negativní přístup vyšetřovatelů v osobním životě, přesto si knížka zaslouží plných pět hvězdiček.


Peter74
16. dubna

Napínavé čítanie od začiatku až po koniec. Síce natiahnuté popismy,
ale hrúbka knihy len poukazuje na široké dianie Holdera, Mie, kolegov.

JelloBiafra
02. dubna

Ďalšia ultra-mrazivá detektívka z Nórska, ktorá predchádzajúci diel hravo prebíja a prináša nám psycho-thriller s hororovými prvkami. Autorovi patrí pochvala hlavne za to, že sa mu skutočne podarilo držať mňa v neistote až do finále. Precízne vykreslené charaktery a depresívna atmosféra. V tomto Škandinávci fakt vedú. Za mňa maximálna spokojnosť.

JaniMa
08. února

Trochu zklamání. Souhlasím, že zástupci policie jsou v této knize převážně disfunkční jedinci. Mia mi nebyla sympatická už v prvním díle. Ve druhém se to nezměnilo. Stále nechápu, co z ní dělá tu „skvělou vyšetřovatelku“.
Když pominu odstavce věnované chatrnému psychickému zdraví kriminalistů, tak je kniha opravdu čtivá, plná napětí a překvapení. Přesto si nejsem jistá, zda bych pokračovala v sérii, kdybych další díl již neměla doma.

evvva
15. ledna

Výhodou blížící se padesátky...můžu číst detektivky dokola a nepamatovat si, zda je vrahem zahradník nebo kominík...super, tenkrát, i nyní po čtyřech letech. Tohle je můj šálek kávy. A o čem to je? To si přečtěte si. Stojí to za to!

Kanylka
09. ledna

Jako vždy velmi dobré čtení.Díky

jajcak
01. ledna

Čtivé, zajímavé myšlenky, které by se určitě daly hlouběji rozpracovat a udělaly by příběh napínavější a zajímavější. Konec neuvěřitelně uspěchaný, ten považuji za vyložené odfláknutý, asi už autorovi hořel termín odevzdání. Postavy řešily více osobních problémů než těch pracovních. Určitě zkusím ještě další knihu, snad bude lépe propracovaná.

1 ...