Clona

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/big_clona-124-398773.jpg 3.91032

Holger Munch a Mia Krügerová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr, 2018

Kniha Clona

Belanna
předevčírem

Bohužel, ani tento díl mi radost neudělal. Vše bylo překombinované a zmatené.
Z věty "Pojď, Mio, pojď." už jsem měla doslova kopřivku. Kdyby série měla další díly, už bych je nečetla. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš.

Kubajzz
29. listopadu

Opravdu povedený díl této série. Určitě doporučuji k přečtení.

Sixao
24. listopadu

Za mě nejlepší díl z celé série. Míň deprese, víc policejní práce a celkově to bylo napínavé a akční. A na závěr si už Mia snad konečně zajela někam za sluníčkem :)

_Brunetka_
20. listopadu

Další špičková detektivka z pera geniálního autora Samuela Bjorka. K tomu se už vážně těžko hledají slova tak, aniž bych tu to samé neomílala stále dokola. Pan autor má jeden z nejlepších stylů psaní, mně vážně sedí jako hrnec na zadek. Celá táhle série se bez okecávání vlastně dá doposud shrnout následujícími přídavnými jmény: čtivé, napínavé, mrazivé, šokující, promyšlené a originální, což ve výsledku potřebujete číst. Vyšetřovací tým v čele s Holgerem a Miou miluju a těším se na další setkání s nimi. Takže za mě opět naprostá pecka, autor mě očividně nedokáže zklamat.

bacouch

(+ SPOILER) Třetí díl detektivek o Holgerovi a Mie mi jen potvrdil klesající úroveň celé trilogie. Když jsem četla po dvěstěpadesáté osmé "Pojď, Mio, pojď..." chtělo se mi zařvat - jdi už sakra Mio, a už se proboha nevracej! Tahleta slečna mi byla silně nepříjemná - jsi výjimečná, Mio, víš to? No já teda nepochopila, v čem byla výjimečná. Je fakt, že v té partě nýmandů, která si říkala vyšetřovací tým asi výjimečná krapet byla. Ale to zas nebyl takový problém...Jinak zápletka slabá a překombinovaná. Jak když pejsek s kočičkou píšou detektivky. A ještě tam vrazíme drogy. A krapet postraumatickýho syndromu. A alkoholismus. A celý to přikryjeme srnčím parožím. (mmch, proč tam byl ten chlapeček s tím parožím? No a na závěr - nemám ráda detektivky, kdy se pachatel objeví 50 stran před koncem a do teď jsme o něm neslyšeli. Takže sbohem, Bjørku, nebylo to krásné a bylo toho dost.

ela2710

Knižka Chlapec vo svetle reflektorov ma bavila rovnako ako predchádzajúce dve. Škoda, že je v podstate zakončením série, určite by ma chytili aj ďalšie prípady tohto vyšetrovacieho tímu. Bolo to napínavé, bolo to zauzlené najviac ako mohlo a opäť všetko sadne na svoje miesto až na konci. Netušila som ani kto bol vrah, ani aký by mohol mať motív.
Vyšetrovatelia mi boli sympatickí a tak som bola zvedavá aj na celkový vývoj ich postáv. Holgerovi sa v súkromnom živote otvoria nové dvere a konečne prestáva žiť v minulosti. Mrzelo ma len, že sa v tejto časti neobjavilo viac informácii o Miriam a Marion. Mia Krugerová sa tiež pohne ďalej. Keďže od začiatku prechádza zložitými obdobiami, bola som rada, ako nakoniec naloží so svojím životom. Dosť mi prekážalo, ako ju tí ,,vyšší" pohadzovali hore dole a nepáčilo sa mi, že to Munch vlastne za každým ako ich ,,vyslanec" skúšal. Je jasné, že s ňou pracuje rád, ale toto suspendovanie/nesuspendovanie podľa toho,či sa im Mia nateraz hodí alebo nie, už bolo trápne....vlastne ju len využili, keď mohli a hneď zas odkopli. Keby k takémuto ,,omylu" došlo raz, ok, ale stále?! Príjemným prekvapením bol pre mňa Garbiel, ktorý bol veľmi aktívny pri rozuzleniach prípadov.
Keby bolo viac častí, nevadilo by mi, že v týchto troch knihách bolo vyšetrovanie vždy späté s nejakým hlavným vyšetrovateľom, ale takto mi to prišlo už trochu prehnané. Hoci príbehy vôbec neboli zle, pridalo im to na nereálnosti. Aj keď pri takýchto psycho páchateľoch je reálne asi všetko. Knihy mi sadli, aj autorov štýl písania, za mňa to síce neboli top krimi trilery v mojom živote, ale boli napínavé, plné zvratov a naozaj rýchlo sa čítali.

juliesze

Asi nejslabší díl z trilogie. Ale líbilo se mi, že autor konečně trochu rozvinul postavy a nebylo to pořád to samé dokola. Hodnotím kladně také zápletku a motiv pachatele, to mi připadalo takové příjemné bez zběsilých kovbojek. Takový tichý ale křičící o pozornost. Každopádne je dobře, že autor se rozhodl sérii zakončit, protože další pokračování už by bylo pouze opakování se.

Sejna1955

Čtivá knížka, ale zase trochu přitažený za vlasy.