Clona

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398773/clona-124-398773.jpg 4.367

Holger Munch a Mia Krügerová (3.)

Gutten som elsket rådyr (2018)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

Kniha Clona

happy-smile
předevčírem

Tak já patřím mezi ty, kterým se třetí díl líbil. Pamatuju si, že ve druhém díle mi trochu vadilo chování Mii, tady jsem ale žádný problém neměla. Příběh byl svižný, námět byl originální a celkově se kniha dobře četla. Za sebe můžu určitě doporučit. Seveřani prostě umí.

zuzana4587
předevčírem

Clony jsem se nemohla dočkat a když má člověk velká očekávání, bývá často zklamán. Byla jsem namlsaná Andělem a Sovou a Clona je z celé série nejslabší. Chybělo mi takové to svádění na falešné stopy, přemýšlení nad motivem a pachatelem. Knize uškodilo i příliš mnoho postav. Na druhou stranu je Clona opět neskutečně čtivá :-) Po Bjorkovi sáhnu příště opět moc ráda, ale pro tentokrát jen 4*.

Amisha

Jak to jen shrnout...možná slovem zklamání? Sice jen maličké, ale přece jenom tam je a to mě moc mrzí, jelikož Sova a V lese visí anděl byly bomba. Děj super, čtenář se nenudí, stáhne ho to a samotný děj se netáhne, je dynamický. Nicméně ten závěr...opravdu mírné zklamání, nebylo to ono. Přesto doporučuji, stojí to za to.

Susan94

Pomalý rozjezd.. knihu jsem odkládala, čtení mě nebavilo.. v polovině knihy, to ale přišlo. Skvělý příběh, když opomenu Miu a její do očí bijící podobnost s HH.. nu dobrá, vzhledem k tomu jak příběh vygradoval. Lepší než Sova, horší než V lese visí anděl.

makke

Již několikrát jsem tu zmiňovala, že kniha, která mě "donutí" abych ji přečetla na jeden zátah si zaslouží pět hvězd. Ani tentokrát neudělám výjimku. Přečteno za jednu noc. Čtivé, zajímavé, napínavé, trochu jiné než předchozí díly, co dodat.. snad jen, už aby vyšlo pokračování.

Michaela224

Za mě nejslabší kniha ze série.
Bjork psát rozhodně umí, knížka má poutavou linii a děj má rychlý spád. Bohužel konec, ač rozuzlení považuji za hodně povedené, je málo rozpracovaný. S takovým "materiálem" by si měl, podle mého názoru, dát více práce na více stran.
Přišlo mi to odbyté, jako kdyby spisovatel nestíhal termín odevzdání rukopisu.....
Nicméně další díl si ujít nenechám. :-)

anndy

Další super knížka v sérii

Agnesita

Knížka má své mouchy, ale mám prostě slabost pro severské detektivky a Norsko. :)

Trustty

Samuel opět ukázal, že dokáže napsat dobrou detektivku.
S napětím v téměř každé kapitole a snesitelnější Miou se kniha četla opravdu skvěle.
Těším se na další díl.

Movego

Ze série je Clona sice nejslabší ale i tak se četla jedním dechem. Ten konec mi přišel nějak useknutý, podobný pocit jsem sice měl i u Sovy ale tam to nebylo až tak znát. Krátké kapitoly mi opravdu vyhovují. Postavy Mia a Munch mi opravdu přirostly k srdci a jsem rád, že už se Mia dala do kupy. Vrah mě ale tentokrát trochu zklamal, ten motiv byl celý takový podivný. Každopádně se těším na další díly a knihu doporučuji!

maxim248

Předchozí knihy mě nadchly,těším se...

Veronika2017

Výborný, výborný a ještě 1x výborný. Kniha, jakož to všechny ostatní, byla čtivá a rozuzlení bylo alespoň pro mě nečekané.

Mia07

Kniha se četla dobře, rozuzlení nečekané. Četla jsem všechny knihy v sérii a všechny jsou super. Zajímá mně, zda bude pokračování.

ddkk

Spletitý děj, spousta osob, komplikované vyšetřování, slepé uličky, nečekané vyústění....Vůbec to není špatné čtení, ale jakoby tomu něco chybělo, jakoby celý příběh klouzal tak trochu po povrchu. Jakoby Bjork zapomněl na to, že čtenář potřebuje být během čtení vtažen do propletence vztahů, že je rád maten, chce pociťovat emoce a chce mít možnost odhadovat řešení, že chce někde "cestou" zahlédnout pachatele a hlavně chce co nejlépe pochopit jeho motivaci. A toto vše jsem v Cloně postrádala...

Na Miu a na Holgera jsem se hodně těšila a teď, po přečtení jejich třetího případu, vlastně nevím, jestli to bylo tak úplně ono.

Pro mne je stále nepřekonaný Anděl, Sovu jsem si opravdu vychutnala a z Clony jsem trochu rozpačitá...Dlouho jsem váhala, za kolik hvězdiček mi Clona stála. Je mi líto, ale tentokrát jen za tři.

Andrea7272

Mě se líbila .Bylo to napínavé, čtivé čtení.Těším se na další.

Zrzavá_Tereza

Tak nějak jsem mírně, mírňoučce na jeden okamžik byla zklamaná tím rozuzlením a celkově tou pointou Clony, ale pak jsem si uvědomila, že se jí to dá odpustit, protože je to opět čtivý a vtáhne vás to a já jsem prostě v jádru krimiholka a vůbec - prostě si to přečtěte! A mimochodem - tahle série od Samuela má podle mě jedny z nejkrásnějších obálek.

Titas9001

Trochu zklamání. Pro mě pořád vede Sova. Musím se přiznat, že mně ty Miiny návraty do munulosti a ta rozpolcenost mezi životem a smrtí lezly na nervy. Tady toho je už opravdu nějak moc, i když se dočkáme vysvětlení. Konec překvapivý a překotný, ale vůbec to ve mně nezanechalo to, co bych od konce dobré detektivky očekávala. Autor patří k mým oblíbeným, ale tady jsem se opravdu ztrácela, a tak více dát tentokrát nemohu.

Apanka

K první knize jsem napsala, že kniha mohla mít klidně víc stran, jen aby to nebylo tak rychle a zbrkle ukončeno. Evidentně je to známka tohoto spisovatele. Jak už tady kdosi pode mnou píše, čtu čtu a najednou konec - za pachatele sem byla taková nesvá, myslela jsem, že to bude nějaká bomba a ono ve skutečnosti takový normální na detektivku. Jelikož to nebylo dotažený, tak těch pět hvězd fakt nedám :)

Simstr

Kniha se mi velice líbila a svižně se četla. Třetí díl je ale zatím nejslabší z této série, nevím proč, ale konec mi přišel nějaký rychlý a nepropracovaný. Čtu a najednou KONEC. Ale kniha je určitě nad průměrem severských krimi, takže mohu jen doporučit :-)

Drowned

Clonu jsem koupil před vyydáním jako e-knihu a dnes dočetl. Jsem z ní rozpolcený. Minulé dva díly se mi moc líbili a hnali mě v četbě do finiše. I když jak tak vzpomínám, tak v Sově mě dost vadil zbrklý závěr a ještě některé příběhové linky nedotažené. V Cloně řekl bych autor přehnaně tlačí na detektivní zápletku a moc nezabíhá do civilních životů vyšetřovatelů Mii a Holgera. Úkladný pachatel ze začátku vypadá na dobrého trvďáka až v závěru se ukáže .... no tvl co to je? Jako čte se to hezky, ale nějak tomu chybí kouzlo prvotiny a momentálně nevím, jestli bych ještě někdy rád četl další případ. Čtyři hvězdy dávám jen za sympatickou dvojici vyšetřovatelů...

Kamienkova33

Čakala som niečo viac

kerstyn

Clona mě jednoduše bavila. Klasickej Samuel Bjørk - Krátké svižné kapitoly vás nechávají v napětí, chcete číst dál a dál. Rozuzlení mě překvapilo, neodhadla jsem jej. A tak to má u knih tohoto žánru být. Takže za mě jo. :)

Martiiiik

Kniha se mi moc líbila, jen moc nemusím přeskakování, že vždy pár stran o tomhle, co bude dávat smysl až někdy potom :-) a vůbec se podle mě nepovedl pachatel.. nevím jak to vyjádřit, aby z toho nebyl spoiler :-( ale jinak jsem přečetla jedním dechem za dva dny, tak doporučuji :-)

Zuzvil

Wow, tento pan autor opravdu umí psát. Jeho třetí knížka, která mě nenechávala ji moc často odložit a musela jsem číst dál a dál. Jednu hvězdičku ale musím strhnout, předchozí "díl" Sova mě dostal víc, závěr mě úplně neoslovil a hlavně jsem tentokrát měla malinko problém se zorientovat ve všech jménech, normálně problém nemám, ale tady bylo až příliš vedlejších postav, alespoň pro mě. Každopádně miluju propracovanost děje, jak si autor pohrává s jednotlivými kapitolami, které vždy mají jasnou "hlavu, tělo i ocas". Paráda. Rozhodně doporučuji k přečtení.

VerJer

Myslím, že ze sympatického týmu Holgera Muncha šlo vytěžit více. Pár nedotažených míst tam je a Clona není tak napínavá jako předchozí díly, ale na 4 hvězdičky to za mě je.

oleg121

Oproti Sove slabšie, celkovo bol dej menej zaujímavý a napínavý.

thrillery detektivky

Frode Sander Øien