Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1326 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

maxim248
16.03.2019 5 z 5

Předchozí knihy mě nadchly,těším se...

Veronika2017
16.03.2019 5 z 5

Výborný, výborný a ještě 1x výborný. Kniha, jakož to všechny ostatní, byla čtivá a rozuzlení bylo alespoň pro mě nečekané.

Mia07
15.03.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře, rozuzlení nečekané. Četla jsem všechny knihy v sérii a všechny jsou super. Zajímá mně, zda bude pokračování.

ddkk
15.03.2019 3 z 5

Spletitý děj, spousta osob, komplikované vyšetřování, slepé uličky, nečekané vyústění....Vůbec to není špatné čtení, ale jakoby tomu něco chybělo, jakoby celý příběh klouzal tak trochu po povrchu. Jakoby Bjork zapomněl na to, že čtenář potřebuje být během čtení vtažen do propletence vztahů, že je rád maten, chce pociťovat emoce a chce mít možnost odhadovat řešení, že chce někde "cestou" zahlédnout pachatele a hlavně chce co nejlépe pochopit jeho motivaci. A toto vše jsem v Cloně postrádala...

Na Miu a na Holgera jsem se hodně těšila a teď, po přečtení jejich třetího případu, vlastně nevím, jestli to bylo tak úplně ono.

Pro mne je stále nepřekonaný Anděl, Sovu jsem si opravdu vychutnala a z Clony jsem trochu rozpačitá...Dlouho jsem váhala, za kolik hvězdiček mi Clona stála. Je mi líto, ale tentokrát jen za tři.

Andrea7272
15.03.2019 5 z 5

Mě se líbila .Bylo to napínavé, čtivé čtení.Těším se na další.

Zrzavá_Tereza
14.03.2019 5 z 5

Tak nějak jsem mírně, mírňoučce na jeden okamžik byla zklamaná tím rozuzlením a celkově tou pointou Clony, ale pak jsem si uvědomila, že se jí to dá odpustit, protože je to opět čtivý a vtáhne vás to a já jsem prostě v jádru krimiholka a vůbec - prostě si to přečtěte! A mimochodem - tahle série od Samuela má podle mě jedny z nejkrásnějších obálek.

Titas9001
14.03.2019 3 z 5

Trochu zklamání. Pro mě pořád vede Sova. Musím se přiznat, že mně ty Miiny návraty do munulosti a ta rozpolcenost mezi životem a smrtí lezly na nervy. Tady toho je už opravdu nějak moc, i když se dočkáme vysvětlení. Konec překvapivý a překotný, ale vůbec to ve mně nezanechalo to, co bych od konce dobré detektivky očekávala. Autor patří k mým oblíbeným, ale tady jsem se opravdu ztrácela, a tak více dát tentokrát nemohu.

Apanka
14.03.2019 4 z 5

K první knize jsem napsala, že kniha mohla mít klidně víc stran, jen aby to nebylo tak rychle a zbrkle ukončeno. Evidentně je to známka tohoto spisovatele. Jak už tady kdosi pode mnou píše, čtu čtu a najednou konec - za pachatele sem byla taková nesvá, myslela jsem, že to bude nějaká bomba a ono ve skutečnosti takový normální na detektivku. Jelikož to nebylo dotažený, tak těch pět hvězd fakt nedám :)

Simstr
14.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a svižně se četla. Třetí díl je ale zatím nejslabší z této série, nevím proč, ale konec mi přišel nějaký rychlý a nepropracovaný. Čtu a najednou KONEC. Ale kniha je určitě nad průměrem severských krimi, takže mohu jen doporučit :-)

Drowned
13.03.2019 4 z 5

Clonu jsem koupil před vyydáním jako e-knihu a dnes dočetl. Jsem z ní rozpolcený. Minulé dva díly se mi moc líbili a hnali mě v četbě do finiše. I když jak tak vzpomínám, tak v Sově mě dost vadil zbrklý závěr a ještě některé příběhové linky nedotažené. V Cloně řekl bych autor přehnaně tlačí na detektivní zápletku a moc nezabíhá do civilních životů vyšetřovatelů Mii a Holgera. Úkladný pachatel ze začátku vypadá na dobrého trvďáka až v závěru se ukáže .... no tvl co to je? Jako čte se to hezky, ale nějak tomu chybí kouzlo prvotiny a momentálně nevím, jestli bych ještě někdy rád četl další případ. Čtyři hvězdy dávám jen za sympatickou dvojici vyšetřovatelů...

Kamienkova33
11.03.2019 3 z 5

Čakala som niečo viac

kerstyn
07.03.2019 5 z 5

Clona mě jednoduše bavila. Klasickej Samuel Bjørk - Krátké svižné kapitoly vás nechávají v napětí, chcete číst dál a dál. Rozuzlení mě překvapilo, neodhadla jsem jej. A tak to má u knih tohoto žánru být. Takže za mě jo. :)

Martiiiik
06.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, jen moc nemusím přeskakování, že vždy pár stran o tomhle, co bude dávat smysl až někdy potom :-) a vůbec se podle mě nepovedl pachatel.. nevím jak to vyjádřit, aby z toho nebyl spoiler :-( ale jinak jsem přečetla jedním dechem za dva dny, tak doporučuji :-)

Zuzvil
06.03.2019 4 z 5

Wow, tento pan autor opravdu umí psát. Jeho třetí knížka, která mě nenechávala ji moc často odložit a musela jsem číst dál a dál. Jednu hvězdičku ale musím strhnout, předchozí "díl" Sova mě dostal víc, závěr mě úplně neoslovil a hlavně jsem tentokrát měla malinko problém se zorientovat ve všech jménech, normálně problém nemám, ale tady bylo až příliš vedlejších postav, alespoň pro mě. Každopádně miluju propracovanost děje, jak si autor pohrává s jednotlivými kapitolami, které vždy mají jasnou "hlavu, tělo i ocas". Paráda. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hopulka
05.03.2019 4 z 5

Myslím, že ze sympatického týmu Holgera Muncha šlo vytěžit více. Pár nedotažených míst tam je a Clona není tak napínavá jako předchozí díly, ale na 4 hvězdičky to za mě je.

oleg121
26.02.2019 3 z 5

Oproti Sove slabšie, celkovo bol dej menej zaujímavý a napínavý.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969