Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1326 376

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

iveta3689
08.05.2019 4 z 5

Čtivé, stejně jako autorovy předchozí knihy. Způsob zjištění, kdo je vrah, mě trochu zklamalo, jako by autor potřeboval knihu dopsat za 5 minut. Také mi přišly zbytečné snové představy hlavní hrdiny, nechápu, jak to mělo děj posouvat dál. Připadalo mi to jako vata, aby příběh trochu nabyl. Ale celkově je kniha dobrá.

beruska
07.05.2019 4 z 5

Kniha se četla hezky, dokázala mne zaujmout.. Jen těch jmen, měla jsem problém si je zapamatovat a zařadit do děje :) ...
Je pravda, že konec jsem nečekala, byl moc rychlý a ukvapený.
Protože jsem se ke knize každý večer moc ráda vracela, ráda dám panu autorovi 4* :)...
A pokud zase něco napíše, ráda si knihu zakoupím a přečtu :D ...

Didi15
06.05.2019 5 z 5

Tak na tuto knihu jsem se těšila, přečetla jsem ji jedním dechem . I když Prolog bych úplně vynechala, to jsem skoro nepochopila. Četlo se rychle a příběh byl zajímavý, ale co ten konec? Tak kvapně ukončeno? To se mi opravdu nelíbilo.

molka1266
05.05.2019 2 z 5

Asi nejslabší kniha od tohoto autora..spousta slov o ničem..Škoda, protože jeho knihy jsem považovala za dost kvalitní čtení

Janniska
05.05.2019 4 z 5

Teda!Trošku slabší pane Bjørku.Celou dobu se to četlo skvěle,jen pak ten rychlý konec.To je jako všechno?Nevím,asi sem zmlsaná složitějšími zápletkami jiných severských autorů (Kepler,Nesbø) ale tohle mi přišlo slabší,čekala sem mrdu a ono ..”dávám výpověd´,musím žít vlastní život.”...a to je jako konec???

petrarka72
04.05.2019 3 z 5

Napínavé? Ano. Než se z toho stala za vlasy přitažená fraška a všechny ty relativně uvěřitelné postavy a slibně se rozvíjející motivy spláchla do... kanálu na hřbitově.

raty
03.05.2019 4 z 5

Velmi podobně laděno jako předchozí díly. Mám moc ráda svižné tempo a krátké kapitoly přeskakující od postavy k postavě, ale tady mi to přišlo už trochu moc.

silhavaemilka
03.05.2019 5 z 5

Bjork zase a opět nezklamal, ale musím se znovu opakovat, že mi neskutečně vadí ty jeho extrarychlé konce příběhu.

Ceeca
02.05.2019

Za mě nejslabší díl. Zklamala mě kniha.

Dida86
01.05.2019 5 z 5

Po Sově jsem jen trnula aby kvalita neměla sestupnou tendenci ale bylo to zase dobré. Doufám že se Mia zase vrátí když už se konečně rozhodla žít :)

vekune
30.04.2019 2 z 5

Toho autora jsem jako jednoho z mála autorů detektivek, měla ještě rada. Už ne. Další vraždy, další sériový vrah, dalsi psychopat. Vyšetřování víceméně neprobíhá a na konci tadá vše odhaleno a hepy end. Mia- proč ji vlastně všichni tak miluji a obdivuji? Na mě působí jako arogantní do sebe zahledena baba. I když moc šanci poznat charaktery postav nemáme. Ok je úspěšná vysetrovatelka, ale na základě toho ze si sedne do hospody, chvíli dumá a pak ji to tam všechno vyskočí? Za to poznáme každou vedlejší osobu, která se ve vyšetřování mihne a pak už to působí, jako by autor potřeboval nahnat stránky knih. A linie se ženskou co kupovala svatební šaty? To je vyřešeno kde, nebo jsem něco nepochopila? Konec byl proste katastrofa.

PetK
29.04.2019 4 z 5

Četla jsem před nějakou dobou a teď, před třetím, si oba předchozí díly osvěžila jako audio. Proto jsem se cítila být "v obraze", což se mi u sérií s například ročním odstupem nedaří. Je to klasický Bjork, navazuje na předchozí atmosféru, charakterové rysy postav a typy zločinů. Četlo se to dobře, lehce, přesto to na plný počet není. Chybí mi tam to "něco", wow efekt, který knížku vynese výš, než je pro mě teď - v lehkém nadprůměru.

Dumicek
29.04.2019 5 z 5

Dávám knize plný počet! Jo opravdu tohle se mi líbilo..dobrý námět, pěkně svižne tempo..konečně Mia, která nechlastá jak blázen a nepřemýšlí neustále o tom jak se zabije..takže už se mi i cellem zamlouvá. Tým Holgera je sehraný,skvěle se doplňují a já s knihou neměla žádný problém. Opravdu povedené!

PPardinio
26.04.2019 5 z 5

Mám rád severské autory a Bjørk mi vyloženě sedí. Knížka má krátké kapitoly, které rychle vtáhnou do děje. Postavy mají vzájemnou chemii a navíc se tentokrát Mia neutápí v alkoholu, což je posun oproti minulým dílům. Alkohol se zde přesto objevuje v podstatné míře (Curry). Clona nepřináší žádné změny v zaběhnutém schématu severského krimi, ale já se prostě bavil. Autor nám občas podstrčil myšlenky, které nás měly svést na špatnou stopu. Závěr malinko uspěchal, ale pro mě to v tomto případě nebylo v hodnocení rozhodující. Myslím si, že to bylo i lepší, protože Mia, Curry a Holger tak zůstali uvěřitelní až do poslední stránky. Nestali se z nich nezranitelní hrdinové jako u jiných autorů. Myslím si, že se jedná o konec série, ale třeba se pletu.

Princezna_V
25.04.2019 3 z 5

Výrazně slabší, než předchozí díly. Věčně opakované Pojď, Mio pojď vede k nutkání prohodit knížku oknem.

Trina1
25.04.2019 4 z 5

Tak jsem se opět přesvědčila o tom, že severské detektivky nejsou můj šálek kávy. Navíc jsem se ztrácela v obrovském množství postav, které se tam jen jednou mihly, čili byly zmiňované naprosto zbytečně. Dokonce jich pár mělo stejné příjmení. Docela španělská vesnice.
A ty, s prominutím, dementní dialogy. Hlavní postavy byly zřejmě mdlého rozumu, když se jim všechno muselo dvakrát opakovat.
Nicméně jinak se to četlo dobře, měla jsem přečteno za čtyři dny, ale neláká mě si od autora přečíst něco dalšího.

knihomolkadorfa
25.04.2019 3 z 5

Pro mne trochu zklamání. Dvě předešlé knížky od tohoto autora se mi líbily mnohem víc.

Ajuszka
24.04.2019 5 z 5

Napínavý příběh o tom,jak vyšinutý může člověk být,když se mu nedostává dostatek pozornosti. Vše se opět točí kolem Mii a tohle byl vážení nejspíš její poslední případ,což je dost velká škoda.

Artep25
22.04.2019 3 z 5

Mně to tentokrát přišlo trochu slepené dohromady.Ne příběh ,který sám od sebe se odvíjí ,a autor vás táhne na jeho konec ,jak na vařené nudli ,ale ,jako by se snažil to nějak, slepit dohromady .Za mně nejhorší díl .

mata57
21.04.2019 4 z 5

Děj frčí, dobře napsané. Jen ty foťáky jsou úlet. Vrah je asi doma přehazoval vidlema, včetně stativů. Mimochodem, ať na objektiv načmáráte co chcete, v hledáčku to nepřečtete, pouze škrábance na matnici jsou v hledáčku viditelné . No, ale čím už živit severské krimi, že ...

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969