Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1331 377

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

mata57
21.04.2019 4 z 5

Děj frčí, dobře napsané. Jen ty foťáky jsou úlet. Vrah je asi doma přehazoval vidlema, včetně stativů. Mimochodem, ať na objektiv načmáráte co chcete, v hledáčku to nepřečtete, pouze škrábance na matnici jsou v hledáčku viditelné . No, ale čím už živit severské krimi, že ...

morava
20.04.2019 3 z 5

Tak za me trochu zklamani.Asi jem byla moc natesena,nebo je to mozna tim, ze jsem si od druheho dilu nedala trochu vetsi odstup, ale nejak jsem se v tom placala.Nemela jsem takove to "jeste jednu kapitolu, a koncim". Nerikam, ze to bylo spatne, ale neco tomu chybelo, ja jsem si to neuzila jako predchozi dva dily.Nejvetsi zklamani byl konec, kdy mi prislo, ze autorovi dosly napady a fantazie.Na druhou stranu, pokud vyjde dalsi dil, tak si ho rozhodne prectu, protoze me bavi styl psani a bavi me hlavni postavy.

Alex.rrr
18.04.2019 3 z 5

Netuším co si o knize myslet. Celkově tuhle sérii zbožňuju. Autor umí udržet napětí a udělat zajímavou zápletku. Musím ale souhlasit s ostatními. Vůbec konec nebyl nijak rozvinutý ani dořešený. Celá kniha je obsáhlá a dobře se čte, ale konec je useknutý bez takového dovysvětlení. škoda. přidat cca 20 stran by stačilo. jinak hodnotím kladně. Munch i Mia jsou báječní.

aslavey
17.04.2019 3 z 5

Nečetl jsem Sovu, ale nevadilo to. Anděl mi sedl. Tady mi ale něco chybělo. Postavy jsou sice pořád sympatický, ale jak je tu psáno několikrát, souhlasím s tím, že konec mi přijde nedotažený. Motivace pořádně chybí, člověk tomu jen těžko věří, i když - ono tam nahoře je asi možný všechno. Nicméně existují určitě lepší detektivky.

KaiShun
14.04.2019 4 z 5

Ze všech 3 knih rozhodně nejlepší. Ani tady autor nešetřil postavami s iq houpaciho koně ale tentokrát se to dalo nějak čekat

perpe2a
14.04.2019 5 z 5

Skvělá severská krimi, ano, doporučuji.

lisc
13.04.2019 2 z 5

Vcelku dobré, ale předchozí díly považuji za napínavější, hlavně konec moc rychlý, jako by to autora přestalo bavit dopsat, tak to rychle usekl.

Květ
13.04.2019 4 z 5

Příjemná detektivka, nečetla jsem předchozí dva díly, ale nevadilo to, v postavách jsem se brzo zorientovala. Nenáročné čtení bez potoků krve, tak akorát napínavé, pěkně odsýpá, za mě dobré ;)

vladka4077
12.04.2019 5 z 5

Opět autor nezklamal

anishta
12.04.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale asi mi už začíná vadit.... Kurec, to zas nemůžu napsat abych nic neprozradila. No, prostě mi to příjde trošku pořád dokola a myslím, že jsem lehce zmatená, že to nebylo vysvětleno a osvětleno do podrobností.

janastok
11.04.2019 3 z 5

Oblíbení hrdinové opět v akci a s plnou parádou. Čtivé, napínavé. Ale ten konec?! Měl snad už autor mozoly na prstech nebo mu došel toner? Zbrkle ukončené a motiv těžko uvěřitelný. Nicméně nezatracuji, možná už jsem příliš rozmlsaná, a na další díly se těším.

Ywonek
11.04.2019 3 z 5

Za me tato knizka nejslabsi. Dej pro me takovy nic moc. Dlouhy rozjezd a pak takove chaoticke skakani. Nenadchla me.

1825
11.04.2019 5 z 5

Autor se vratil ve velke parade :-)..

Erzetka
08.04.2019 2 z 5

Nezáživné, protahované, konec vyloženě odfláknutý, velké skoky od jednoho tématu k druhému, oproti předchozím dílům jsem se natrápila, abych knihu dočetla. Tohle pokračování se nepovedlo.

Krisařka
07.04.2019 5 z 5

Přišla mi do ruky dříve nežli první dva díly, nevydrzela jsme a přečetla ji jedním dechem, za mě super čtivá kniha.. Konec sice bere rychlý spád, ale nevadí.. Určitě se vrátím k prvním dvěma..

Sudin
06.04.2019 5 z 5

Opět mě to bavilo jako předešlé knihy. Vyhovuje mi ten styl psaní, krátké kapitoly, pořád se něco děje a člověk má chuť číst pořád dál a dál. I přes spoustu postav byl příběh originální a napínavý. Za mně spokojenost a těším se na další knihu autora.

kytarka
03.04.2019 4 z 5

Když se objeví mrtvá nalezla v jezeře obrátí se kriminalista Holger Munch na Miu Krügerovou o pomoc s vyřešením případu. Známa dvojka z předchozích dílů se pustí do práce.
Oproti předchzím dílům se mi zdá tento lehce slabší, to nemění nic na tom, že to bylo skvělé čtení. Do vyšetřování mě vtáhly první stránky a nechtělo se mi knihu odložit. Za mě to bylo napínavé a čtivé, to jsou dva aspekty, které u knihy vyžaduji. Splnilo má očekávání.

namornice
03.04.2019 5 z 5

Bjork prostě umí!
Opět skvěle napsaný, propracovaný děj, trochu víc postav, ale napětí od začátku do konce. Ty krátký kapitoly mi prostě sedí. Clona se dá číst samostatně, ale určitě doporučuju číst tuhle sérii popořadě nejenom kvůli vývoji jednotlivých postav, ale hlavně proto, že je to prostě zatraceně dobrý čtení. Užila jsem si zatím všechny tři Bjorkovy dílka a už teď netrpělivě čekám na další pokračování.

Twinny
02.04.2019 5 z 5

Detektivka je "můj" žánr, který jsem díky povinné četbě dlouhé tři měsíce nedostala do ruky. Proto jsem se na Clonu strašně těšila a přečetla ji za tři dny, což je na mě opravdu rychlé tempo.
Postavy, které jakoby v Sově zamrzly na stejném místě a od Anděla se nepohnuly, se konečně vyvíjí dál. Proto se mi Clona líbila víc než Sova. Bála jsem se, že si nebudu pamatovat postavy, ale postupně se mi vybavily. Dokonce jsem si vzpomněla i na děj Sovy, který jsem, na rozdíl od Anděla, málem zapomněla.
Kniha mě bavila, napínala, občas svedla na falešnou stopu. Nenudila jsem se, postavy ani děje se mi nepletly. Za mě bez problému 5*

iška
02.04.2019 4 z 5

Velice pěkná detektivka. Ale i pro mě oba předchozí případy byly lepší.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969