Clona

Clona https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1331 377

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

kahuda01
02.04.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak jsem se v tom chvílemi ztrácel.

HaHa11
01.04.2019 2 z 5

Bylo to celé takové zmatené. Zmatený čtenář - podobná jména, propletence rodinné, vztahové, pracovní, které měly svůj prapůvod v prvních dvou knihách s Miou a Munchem - ale kdo si to má po třech letech pamatovat?! Vždyť každý autor píšící "sériově" nás v tomto směru zahlcuje informacemi! Stala se vražda, začalo se vyšetřovat, autor nabídl okruh podezřelých, potom další a to samé znovu, a potřetí už se v tom nevyznal nikdo, tvůrce samého pravděpodobně nevyjímaje. Na každé stránce náznaky, odkazy, připomínky něčeho z minula. Hlava mi šla z toho kolem .... A ten konec?! Klasika - zbrklé, kakofonické, fantasmagorické a celkově velmi neuvěřitelné. Zajímalo by mě, jestli by si některý ze současných šerloků a jejich týmů vůbec poradil s nějakou starou dobrou salonní vraždou. Asi ne ... Ale ono jim nic takového nehrozí - dnešní autoři potřebují své knihy zaplnit podivíny, mimoni i psychopaty (působícími na obou stranách zákona). Bjork to ode mne schytal za všechny!

jprst
01.04.2019 4 z 5

Po Andělovi a Sově mě další autorova kniha lehce zklamala, ale nic divného, něco se prostě povede více něco méně. Uvidíme co bude dál.

kap66
01.04.2019 3 z 5

Hvězdičky za to, jak si píše Samuel Bjork pro sebe: dokáže vtáhnout do děje, vystavět zápletku, postavy vyšetřovatelů jsou něčím výjimečné a zapamatovatelné, dialogy svižné.
Hvězdičky dolů za to, jak na svou dovednost hřeší ve vztahu ke čtenáři. Říkám si, jestli je to záměr (přeje si své čtenáře pozorné a samostatné – až tak, že si něco musí domyslet sami), nebo na čtenáře tak trochu kašle. Začíná to drobností, volbou jmen postav. Jeho obliba počátečního M ve jménech Munchovy rodiny je trochu bláznivá (Marianne, Miriam, Marion), ale čert to vem; když Munchovi skočí do náruče jedna z těch od M, nedá tolik práce vyloučit exmanželku – a už jste na dobré cestě k vnučce. Já bych ale nevolila, v detektivce obzvlášť, podobná jména postav v případu: Luna, Lundová, Lindová? Moje větší výčitka ale směřuje k tomu, jak si najednou autor uvědomil, že dostane zaplaceno jen za 368 stran; sakra, musím něco zkrátit – co třeba tu linii s Currym…
Proto krátím tentokrát i hvězdičky.

wendulka321
01.04.2019 5 z 5

Za mě super. Čtivě napsáno. A o proti předchozím dílům mě Mia docela bavila. Určitě stojí za přečtení.

Pípasek
01.04.2019 5 z 5

Super čtení, vše již bylo napsáno.

lenka7679
28.03.2019 4 z 5

Musím přiznat, že vážně dobré. Jen jsem tento díl přečetla s odstupem předchozích a naprosto se ztratila v postavách, což není chyba autora, ale má.
Co se mi zdá, že je v knize příliš postav zbytečně a závěr je opravdu překvapující, až bych řekla, že na můj vkus příliš :) Nicméně, stále řadím mezi výborné detektivky co stojí za přečtení.

katka9574
27.03.2019 5 z 5

Tak já mám pro knihy Samuela Bjørka slabost, pro všechny 3 :-) Všechny jsem si užila a nejsem schopná říct, která byla slabší, která lepší, atd... prostě všechny jsou napsány velmi čtivě a napínavě a konkrétně u Clony jsem se k závěru fakt dost bála (jo, jsem posera a zrovna sama na baráku) :-)) Jasných 5 hvězd!

Danago
27.03.2019 4 z 5

Podle mě byl první díl nejlepší , asi na mě zapůsobil nový styl vyšetřování, který byl v knize velice osvěžující a překvapující. Tento styl sice autor využívá i dalších dvou knihách, ale již o poznání méně a to je škoda. Naopak to neustálé depresivní chování hlavních postav se zvýšilo, kde je nějaké sebevědomí? Vymyšlené je to sice dost dobře . Mia je v tomto díle mnohem snesitelnější než v Sově. Četlo se to dobře. Ale podle mě je konec hodně nevěrohodný. Knihu V lese visí anděl , to rozhodně nepřekonalo a ani se to k ní moc nepřiblížilo. Škoda.

Česneksmedem
27.03.2019 4 z 5

Pořád hodně dobré, ale patřím k těm, kteří si myslí, že ty dvě předchozí knihy byly o chlup lepší.
SPOILER
Tým Holgera Muncha je znovu vzkříšen a poslán do akce. Všichni mají problémy: buď hulí jednu za druhou, sají jak houba nebo potřebují prášky. Fakt bohužel je, že v dnešní době celkem normálka. Řekl bych, že děj je trochu překombinovaný a závěr poněkud fantasmagorní.

Vesina
26.03.2019 4 z 5

Velice čtivé a dobré, ale závěr mě docela zklamal.

happy-smile
24.03.2019 4 z 5

Tak já patřím mezi ty, kterým se třetí díl líbil. Pamatuju si, že ve druhém díle mi trochu vadilo chování Mii, tady jsem ale žádný problém neměla. Příběh byl svižný, námět byl originální a celkově se kniha dobře četla. Za sebe můžu určitě doporučit. Seveřani prostě umí.

zuzana4587
24.03.2019 4 z 5

Clony jsem se nemohla dočkat a když má člověk velká očekávání, bývá často zklamán. Byla jsem namlsaná Andělem a Sovou a Clona je z celé série nejslabší. Chybělo mi takové to svádění na falešné stopy, přemýšlení nad motivem a pachatelem. Knize uškodilo i příliš mnoho postav. Na druhou stranu je Clona opět neskutečně čtivá :-) Po Bjorkovi sáhnu příště opět moc ráda, ale pro tentokrát jen 4*.

Amisha
23.03.2019 4 z 5

Jak to jen shrnout...možná slovem zklamání? Sice jen maličké, ale přece jenom tam je a to mě moc mrzí, jelikož Sova a V lese visí anděl byly bomba. Děj super, čtenář se nenudí, stáhne ho to a samotný děj se netáhne, je dynamický. Nicméně ten závěr...opravdu mírné zklamání, nebylo to ono. Přesto doporučuji, stojí to za to.

Susan94
21.03.2019 4 z 5

Pomalý rozjezd.. knihu jsem odkládala, čtení mě nebavilo.. v polovině knihy, to ale přišlo. Skvělý příběh, když opomenu Miu a její do očí bijící podobnost s HH.. nu dobrá, vzhledem k tomu jak příběh vygradoval. Lepší než Sova, horší než V lese visí anděl.

makke
20.03.2019 5 z 5

Již několikrát jsem tu zmiňovala, že kniha, která mě "donutí" abych ji přečetla na jeden zátah si zaslouží pět hvězd. Ani tentokrát neudělám výjimku. Přečteno za jednu noc. Čtivé, zajímavé, napínavé, trochu jiné než předchozí díly, co dodat.. snad jen, už aby vyšlo pokračování.

Michaela224
19.03.2019 2 z 5

Za mě nejslabší kniha ze série.
Bjork psát rozhodně umí, knížka má poutavou linii a děj má rychlý spád. Bohužel konec, ač rozuzlení považuji za hodně povedené, je málo rozpracovaný. S takovým "materiálem" by si měl, podle mého názoru, dát více práce na více stran.
Přišlo mi to odbyté, jako kdyby spisovatel nestíhal termín odevzdání rukopisu.....
Nicméně další díl si ujít nenechám. :-)

anndy
19.03.2019 5 z 5

Další super knížka v sérii

Agnesita
18.03.2019 4 z 5

Knížka má své mouchy, ale mám prostě slabost pro severské detektivky a Norsko. :)

Trustty
17.03.2019 5 z 5

Samuel opět ukázal, že dokáže napsat dobrou detektivku.
S napětím v téměř každé kapitole a snesitelnější Miou se kniha četla opravdu skvěle.
Těším se na další díl.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969