V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3462 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Pítrs85
04.05.2022 2 z 5

Čistej mainstream, ničím zvlášť originální nebo snad strhující. Ale i tak se V lese visí anděl četlo příjemně. Problém jsem měl s jazykem, jaký Samuel Bjork použil- na to, jaké šílené věci se v jeho příběhu odehrávají (protože vraždy dětí jsou prostě to nejhorší, co může být), je to celé až moc uhlazené, se závěrem čistým jako norské jezero. Na druhou stranu hlavní postava, Holger Munch, je sympaťák každým coulem. Takže pokud máte chuť na nekomplikovanou krimi, která není moc drsná, V lese visí anděl je dobrá volba. Ale pánové Larsson, Nesbo nebo Olsen jsou přeci jen jinde.

Kortez
02.04.2022 3 z 5

Příběh ozvláštnila tajemná sekta, tahle téma je myslím výborný tahák děje. Záporná postava je pořádně vyšinutá, jak jinak když jde o vraždy dětí. Nevydrželo napětí počas celého příběhu, místy jsem se ztrácel.
Audiokniha. Vyslechnuto v autě.

Kacenak
31.03.2022 3 z 5

Asi jsem očekávala kriminálku typu Nesbo nebo Kepler, zdálo se mi to ale v porovnání s nimi táhlejší a složitější. Navíc mi tam chybí ten sympatickej hlavní hrdina. Příběh jako takový napínavý byl. Určitě se pustím do dalšího dílu.

Timkim
29.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Nějak jsem ten severským krimi nepřišel na chuť. Spousta věcí je nelogických, nedotažených, čtenář se jen může domnívat. Jak kluka chytili? Kde jsou rodiče kluků? Jak to dopadlo s matkou Holgera? Co bylo se sektou po požáru? Navíc hlavní postavy mě iritovaly. Ufňukaná sebelítostiva fetka, které se nedaří myslet, když není nalitá a stary polda, který pálí jednu za druhou. Nic sympatického. Asi se vrátím k Britským a Americkým autorům.

jarda155
23.03.2022 4 z 5

Klasická severská krimi, rychle ubýhající, s minimálně jedním hlavňákem co má problém s alkoholem + navíc těžké téma vražd dětí.
Rozhodil mě předem predikovaný počet obětí, který pak nesouhlasil a některé podivné věci, které by se asi ve skutečnosti tak jednoduše odehrát nemohly(prolomení tajného bytu).
Za absolutně náhodné a nelogické vyvrcholení beru hvězdu.

Snoopi
22.03.2022 3 z 5

Krimi, která se ze všech sil snaží vyrovnat současnému trendu drsných "severských detektivek". Knihu jsem četla před lety, vrátila jsem se k ní v podobě audio, abych si ji oživila, nijak spokojená jsem však nebyla.
Děj se mi zdál příliš košatý a rozvětvený: odehrává se na tolika různých místech, že se v nich čtenář ztrácí. Jednotlivé epizody se navzájem prolínají, objevuje se zde přehršle postav, mnoho nadějných dějových zápletek zbytečně vede do slepých uliček a přehnaná očekávání tak vystřídá jen další zklamání. Navíc hlavní vyšetřovatele jako by jejich práce ani nebavila, Mia Kriegrová se potýká s těžkou depresí a démony minulosti, Holger Munch unavený životem a holdující cigaretám řeší rodinné problémy... Velký prostor je v textu ponechán šifrám a šifrovaným zprávám, takže v příběhu se najde místo i pro mladého počítačového maniaka Gabriela. K tomu všemu ještě přidat i tajemnou sektu v lese, zanedbaného chlapce, tělíčka mrtvých holčiček a nebezpečnou hru pečovatelky jednoho ústavu, čímž vzniká podivuhodný koktejl prazvláštní chuti.
Výsledný text nakonec působí poněkud roztříštěným dojmem, nemá pevnou formu a jen těžko se skládá dohromady. A přesto tuto detektivku nezatracuji, oceňuji, že mě autor udržel v jistém napětí až do konce.

ZuzullaM
20.03.2022 5 z 5

Prečítané za pár dní. Kniha ma veľmi zaujala, na konci ju nešlo pustiť z ruky. Som zvedavá na pokračovanie, dufam že bude rovnako dobré. :-)

majáček
09.03.2022 5 z 5

Četla jsem jako první druhý díl série Sovu.
Musím říct, že je Samuel Bjørk velmi dobrý spisovatel. Stává se, že buď je první díl slabší než druhý a nebo je to naopak. Autor píše velmi dobře, čtivé a zajímavé příběhy. Dotýká se i osobních životů Miy a Muncha.
Samotný případ, který řeší speciální jednotka je napínavý a ke konci se to nedá ani kniha odložit.
Dokonale propracované.
Proplétají se tady několika věcmi najednou. Děti - holčičky,domov důchodců,kostel,samota u lesa a jeden nešťastný člověk. Vždy za vraždou hledej proč???

Ver777
07.03.2022 5 z 5

Mnoho příběhů..na první pohled by se zdálo zbytečných, ale postupně začnou dávat smysl, začnou se proplétat a doplňovat, až se dopracují k překvapivé pointě. I v této severské detektivce mají hlavní vyšetřovatelé kostlivce ve skříni, ale ne tak velké, že by nutně museli narušovat vaši duševní rovnováhu. Hlavní hrdinové mají zajímavé charaktery, které mohou být pro někoho neuchopitelné, ale mě se líbily :-). Poslouchala jsem tuto knihu při dlouhých cestách autem a než jsem se nadála byla jsem v cíli jak autem, tak v knize. Je moc pěkně namluvená. Za mne určitě vhodné k přečtení. V současné době pokračuji 2. příběhem série.

AnjuBlackCat
09.02.2022 3 z 5

Jsem na rozpacích... Příběh jako takový byl hezký, promyšlený, obvykle zbožňuji kriminální příběhy, ale přiznám se, asi už jsem zhýčkaná svými milovanými literárně perfektními autory a tento "filmový" přístup k příběhu mě neočaroval. Možná je to překladem, ale jistá si tím nejsem. Ale nejvíce mi chybělo důkladnější vykreslení postav. Jsem zvyklá se jedné z postav tzv. chytit za ruku a pomalu a s rozvahou projít celým příběhem, některé z postav mě takto doprovází i dlouho po tom, co jsem už knihu dočetla...Tady mi to chybělo, nebyla tu žádná z postav, které bych se mohla chytit a nechat se dovést na konec příběhu. Za mě jen 3 hvězdy.

twiggynka
08.02.2022 5 z 5

Moc povedená kniha. Těším se na další díl.

Maevie
31.01.2022 3 z 5

Několik dnů jsem si hodnocení této detektivky promýšlela. Čtivý styl, poměrně svižné tempo, krátké kapitoly gradující napětí i motiv vraha byly na čtyři hvězdy. Na druhou stranu tady máme údajně geniální duo detektivů, které přehlíží jasné důkazy a místo toho se věnuje svým osobním bolístkám, až příliš rozvětvené a nabobtnané vedlejší linky, ve kterých se snad ani autor ve finále nevyznal, spoustu zbytečných postav, které se v knize jen tak mihly, a časové nesrovnalosti. Suma sumárum, tři hvězdy této severské krimi musí stačit.

Pdede
25.01.2022 4 z 5

Skvělá detektivka ze severu

Adriane
24.01.2022 4 z 5

Musím přiznat, že se mi do této knihy ani moc nechtělo, ale nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Velmi svižný děj, sympatické postavy a originální nápad zápletky, samozřejmě norské prostředí tomu jen přispívá. Dokonce jsem byla překvapena, jak vše dopadlo a kniha mě chvilkami stále více a více překvapovala. Jednoduše, spokojenost.

Hanca91
23.01.2022 3 z 5

Hned v úvodu přiznávám, že ke knize jsem se musela vracet. Poprvé jsem se nějak nedokázala správně začíst a po dvaceti stranách jsem knihu odložila. Ve finále jsem ale ráda, že jsem se k ní vrátila.
Jakmile se přelouskáte úvodními cca pěti kapitolami a dočtete se, o čem to ta Mia pořád plácá, tak se k vám dostane celkem zajímavé čtení.
Občas jsem se trochu ztrácela v jednotlivých větvičkách příběhu, ale stejně jsem s napětím pokračovala ve čtení a neměla ponětí o pachateli, než nám ho autor sám odhalil.

elenai
19.01.2022 3 z 5

Pokud bych to srovnala s jinou prvotinou severského autora, nemůžu se úplně ztotožnit s citáty na obálce knihy. Není to nevídaná literární senzace. Bohužel. Čtení mi trvalo neskutečně dlouho na to, že mělo být údajně strašně napínavé. Vyskytovalo se tam také velké množství vedlejších postav, jejichž příběhy se odehrály na pár stránkách a nepřišly mi pro děj příliš podstatné. Závěr mě moc neoslovil, ačkoliv hlavní záporák byl docela slušně vyšinutý.

Janadvorackova
27.12.2021 3 z 5

Možná jsem přespříliš optimistická, ale řekla bych, že tohle se docela povedlo.

Antaki_Thorin
23.12.2021 4 z 5

Četla jsem tuto, pak Sovu a ještě jsem měla v plánu Clonu.
Tenhle příběh se mi líbil. Pár věcí zůstalo nevysvětlených, ale nevadilo. Bylo to čtivé, zajímavé, napínavé.
Pokud ale máte dobrý dojem z tohoto příběhu, druhý díl si raději rozmyslete. Já pro jistotu ani do té Clony nešla.

postrach
23.12.2021 2 z 5

Za mě je to průměrná detektivka se zbytečným natahováním skákáním a zbytečným počtem stran.Silou vůle dočtena za dlouho.

Pavel...
19.12.2021 4 z 5

Autorova první kniha a není vůbec špatná.
Bohužel několik věcí zůstalo dosti těžce nedovysvětlených. Něčemu se autor asi vyhnul záměrně, protože to ani logicky vysvětlit nejde. Bohužel to sráží věrohodnost celého příběhu.

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969
2015  85%V lese visí anděl
2016  82%Sova
2019  78%Clona
2022  81%Vlk
2023  86%Ostrov

Kniha V lese visí anděl je v

Přečtených4 954x
Čtenářské výzvě1 034x