V lese visí anděl

V lese visí anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262107/bmid_holger-munch-v-lese-visi-andel-U0X-262107.jpg 4 3462 910

Holger Munch miluje vážnou hudbu, matematické hádanky a pokuřování cigaret. Kromě toho je policejní detektiv. Už se chystá do důchodu, v němž si tohle všechno užije, jenže Norskem právě otřásají podivné vraždy šestiletých holčiček, které někdo obléká do bílých šatiček a nechává v lese s cedulkou „Cestuju sama“ na krku. Munch se tak musí postavit do čela speciální jednotky a hlavně přesvědčit Miu Krügerovou, slavnou vyšetřovatelku, aby se vrátila do služby. Podaří se mu to? Dokáže Mia Měsíční paprsek, jak jí přezdívají norská média, vyřešit případ plný symbolů a slepých uliček? Vrah si s detektivy evidentně pohrává a celé Norsko se může jen strachovat, že se v lese objeví další malý anděl.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Det henger en engel alene i skogen , 2013

Séboun
15.10.2015 5 z 5

V lese visí anděl je bezpochyby velmi kvalitní detektivkou. Autorův styl psaní, plynulost děje, propracovaný příběh a sympatické postavy jsou důvodem, proč se už teď těším na příští případ dvojice Munch a Krügerová.

5/5

Soda14
14.10.2015 5 z 5

Má-li tohle být autorův debut, je to nevídaná literární senzace.
Tak tohle tato knížka naprosto naplňuje. Byl jsem plný očekávání na tuto věhlasnou novinku a musim říct, že to vše splnila. Naprosto skvělý děj, napínavý do posledního konce. Trochu mě mrzel rychlý a nepřehledný konec, ale jinak se této knížce nedá nic vytknout. Tohle je ta kniha, kterou si musíte přečíst na jeden zátah protože jinak Vám nedá spát. Už teď se těším na další díl a jistojistě si ho půjdu koupit, skvělá kniha!

fis.rena
12.10.2015 5 z 5

Tohle že je debut? Pak volám a žádám o další,protože nemám dost (y) moje očekávání bylo zcela naplněno.

Evina16
08.10.2015 5 z 5

U mě platilo: "Neusneš, dokud ji nepřečteš." Komentáře dávám opravdu zřídka, ale tahle krimi je tak skvělá, napínavá, originální a já se od ní nemohla odtrhnout, že to sem musím napsat. A také se těším na další případ Mii a Holgera jako ptoček ;-)

ptoček
08.10.2015 5 z 5

Tleskám a dávám zaslouženě plný počet!!! Skvělá knížka, od začátku do konce mě vtahla do děje, i když se prolíná hodně linií a postav, nakonec vše do sebe skvěle zapadá. Do poslední chvíle člověka napíná. Doufám že budou další a další případy Mii a Holgera :-)

edisek83
08.10.2015 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah :-)

Onoff
02.10.2015 3 z 5

Autor není primárně orientován na detektivní žánr, což samozřejmě vůbec nevadí, naopak. Strukturálně i stylisticky perfektně zvládnuté, přes relativně velké množství postav a vyprávěcích linií (mnohé z nich jsou ovšem jen jednorázové) se vnímavý čtenář v knize neztratí. Krátké kapitoly pomáhají udržet vysokou míru provozního napětí, Američané by řekli, že je to "page-turner". Bohužel se zde ukazuje zlaté poeovské pravidlo, že se kvůli silnému konci vyplatí oslabit začátek a střed. Pointa je totiž v tomto případě ve srovnání s předchozím vyprávěním velmi slabá, uzavření a spojení vyprávěcích linií příliš spěšné, happyend chtěný a vlastně skoro nevkusný. Vzhledem k výbornému rozjezdu a střední fázi nakonec velké zklamání.

ivousekk
24.09.2015 5 z 5

Skvělá, napínavá a akční detektivka. Okamžitě jsem se začetla a netrpělivě čekala s každou stránkou, jak se bude pátrání vyvýjet. Zajímavé byly i vedlejší dějové linie, osobní život policistů. Určitě si přečtu i další díly. Řekla bych, že Nesbo má konkurenci :)

Egertová
21.09.2015 5 z 5

Perfektní, doufám, že budou další, kam se hrabe nová Lisbeth. Jsem tu nová, jak vpravím do komentáře hvězdičky? Díky

mikika
14.09.2015 5 z 5

dost dobrý!! zas jednou severská detektivka, která vás nenechá spát, je čtivá, ukrutně promyšlená a pekelně napínavá...

norská literatura náboženský fanatismus severská krimi norské detektivky únosy dětí Oslo (Norsko)

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969
2015  85%V lese visí anděl
2016  82%Sova
2019  78%Clona
2022  81%Vlk
2023  86%Ostrov

Kniha V lese visí anděl je v

Přečtených4 954x
Čtenářské výzvě1 034x