Kroniky prachu

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/big_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4.41799

Kroniky prachu 1.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Kniha Kroniky prachu

AnnaPanulis
včera

Do této knížky jsem se pustila po dočtení Půlměsíčního města - Rod nebes a dechu od Sarah J. Maas. Věděla jsem, že potřebuji něco romantického, něžného, možná až roztomile sladkého. Prostě úplný opak Půlměsíčního města a Kroniky prachu mi dlouho ležely na poličce.

Bylo to kouzelné. Já se u této knížky prostě rozplývala. Na romantiku moc nejsem, proto jsem si knížku šetřila a čekala na ten správný čas a ten jsem odhadla perfektně. Za mě to bylo krásné počtení, mnohokrát jsem se od srdce zasmála a neustále jsem toužila, abych mohla knihovnu navštěvovat spolu s Animant.

kiki11
včera

Naprosto úžasná knížka, jedna z mých vůbec nejoblíbenějších, kterou jsem si v rámci čtenářské výzvy (kniha, kterou nebudete číst poprvé) moc ráda přečetla znovu. Opět jsem jí úplně propadla a nemohla se odtrhnout tak dlouho, dokud jsem se nedostala na konec, takže jsem ji zvládla během dvou dnů. Celý příběh je prostě úžasně napsaný a i když je to možná klišé, mně to vůbec nevadí. Už tady mám přichystané pokračování a nemůžu se dočkat, až se do druhého dílu pustím.

emilieselden

Sympatický historický román, který krásně pomalu plyne. Atmosféra Londýna i samotné knihovny je dobře vykreslená a nepůsobí uměle. Kniha má určitě potenciál na pokračování.

Carol1122

Velmi pěkný příběh, který je jak na míru pro šitý pro čtenáře, kteří milují historický román a prostředí knihovny. S hlavní hrdinkou Animant jsem ve všem sympatizovala, líbil se mi její pohled i odvážný přístup. Popis děje byl v knížce velmi pěkně vykreslen a celkově byl příběh velmi čtivý. Trochu mi bylo líto, že si autorka více nepohrála se vztahy postav, celkově je mohla lépe rozvinout. Zápletku jsem také postrádala. Nicméně jednalo se o příjemné a trochu i rozsáhlejší čtení. I tak uděluji plný počet hvězdiček i za velmi krásnou obálku a doporučuji i dále.

sheepy

(+ SPOILER) Zpočátku knížka byla skvěla, sympatizovala jsem s hlavní postavou a těšila se, jak se bude její vztah s knihovníkem vyvíjet. Jak ale stránky ubíhaly, mé nadšení opadlo. SPOILER. Ve skutečnosti žádné gradování vztahu nepřišlo, a knížka nabírala nudný děj. z Animant se stala zamilovaná naivka, která čeká, že po pár slovech si padnou s panem Reedem do náruče a pořád nechápe, proč se tak ještě nestalo. Taky mě mrzelo, že se čtenář nedozví více o panu Reedovi, třeba co zapříčinilo jeho povahu. Poslední kapitoly vyloženě o ničem a závěr dost zklamal. Autorka se párala se zbytečnými popisy (široká ramena pana Reeda téměř na každé stránce), ale závěru už nevěnovala pozornost a odbyla jej. Škoda. Každopádně 4 hvězdičky za to, že mě kniha víceméně bavila a to díky ironii hlavní hrdinky.

Sandalkar

Mozna proto, ze jsem nedavno cetla skvele a dobrodruzne Kouzlo rodu Thornu, tak byly Kroniky nudne.

Obvykly "dej" je mrdlani se Animant ve svych pocitech - kdo ji nastval a koho ona. Zda uz miluje nebo ne. A pan Reed? Nejvic protivne mi prislo, jak o nem porad vsichni uvazuji jako o protivnem, ikdyz vlastne ani nic moc nedela/nerika. A jiskreni mezi temi dvema? Rozmaznuti toho, ze ji neotevrel dvere nebo ji rano nepozdravil na několik stranek...

ivedoo

Po dlouhé době jsem narazila knihu, která je pro mne ta pravá! Konečně jsem si u ní neříkala, že ji musím dočíst protože ji mám rozečtenou. Trošku se cítím jako pan Reed, který musel také dočíst všechny rozečtené knihy, i když ho tak nebraly. Všechny postavy byly tak skvěle napsané a nejvíc jsem si užila bratry Reedovi, takové hezké zpestření příběhu. A to jiskření mezi Ani a Thomasem. Obě postavy mě zasáhly u srdce. Ani je pravá knihomolka, která je v té době velmi odvážná a silná žena. Chtěla bych být trošku jako ona. A pan Reed, nad ním jsem se úplně rozplývala, takový mrzout :) Ihned jsem si musela číst další příběhy od Liny.

Anor505

Ach… u téhle knihy jsem prodělala těžký záchvat nostalgie, takže při hodnocení nebudu ani trochu objektivní. Mamka se kdysi starala o malou obecní knihovnu, já jí tam často pomáhala a mám na tu dobu spoustu hezkých vzpomínek.
Tahle kniha mě nadchla, dokonale vykreslila atmosféru staré knihovny s vůní papíru a prachu. Laskavým způsobem vyprávěla o vztahu matky s dospívající dcerou, o prvních láskách a touze po vědění. Zasazení příběhu do doby, kdy po nebi létaly vzducholodě a po zemi jezdila první auta, to už byla jen pověstná třešnička na dortu.