Kroniky prachu

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/big_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4.41239

Kroniky prachu 1.

Literatura světová, Dívčí romány, Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik, 2017

Kniha Kroniky prachu

LuciLu
včera

Po knize jsem sáhla kvůli nádherné obálce. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Hned na začátku je vám jasné, o co v příběhu půjde, ale i tak netrpělivě otáčíte jednotlivé stránky, abyste zjistili, jak to dopadne. Po dlouhé době jsem četla skutečně romantický příběh, kde fyzično stojí naprosto mimo. Hlavní hrdiny jsem si od první chvíle oblíbila. Autorka svým způsobem obrátila charaktery postav, kdy Animant je prostořeká, nebojácná dívka s láskou ke knihám a knihovník je mrzutý tichý podivín, který je neustále ponořen v knize a reálný svět jako by plynul kolem něj. Nádherný pocit z této knihy ve mě určitě zůstane.

NikolOt

Příběh mě přišel příliš zdlouhavý a velmi předvídatelný. Většinu knihy mě to přišlo jako nekonečné handrkování ,,má mě rád, nemá mě rád" a do dočtení knihy jsem se musela pak už vyloženě nutit. Jako lehké čtivo pro romantiky však určitě knihu doporučuji.

Szilvia1

Knížka byla pěkná,líbila se mi postava Animant ale i postava pana Reeda.Příběh byl dost předvídatelný,ale byla pěkně napsaná.Určitě si přečtu i další knížky od téhle autorky.

Evaho73

Kroniky prachu sú knihou s krásnou obálkou a ešte krajším príbehom určeným predovšetkým pre nenapraviteľných romantikov, medzi ktorých sa radím i ja.
Dostal ma tento jednoduchý pomaly plynúci príbeh z viktorianského Londýna, a to hlavne svojim spracovaním, ktoré pripomína starú dobrú klasiku napríklad od Jane Austen.
Autorka čitateľom líčí kľudný a ničím nerušený život jednej rodiny, ich všedné radostí, zábavu i starostí.
Rodinný kľud obzvláštni až jedno na tú dobu pokrokové rozhodnutie hlavnej hrdinky.
Potom sa už začína odohrávať krásny príbeh s jednoduchým dejom, ale s pútavým dobovým stvárnením, kde som miestami v správaní postáv pociťovala aj moderné charakterové črty. Musím uznať, že mi táto "fúzia" charakterov učarovala a od knihy som sa nedokázala odpútať...

Jurajovamaka

Príbeh bol pre MŇA veľkým dúškom romantiky, niečo na spôsob JANA EYEROVÁ, ANNA ZO ZELENÉHO DOMU...odporúčala by som ju mladým dievčatám ako oddychové čítanie...
Mne osobne v knihe niečo chýbalo, akčná zápletka, vášeň, niečo, čo by ma ku knihe pripútalo a nedovolilo by mi pusiť ju z ruky...
V tomto príbehu ide všetko ľahko, dej je predvídateľný, nič čitateľa neprekvapuje...ako hovorím výborné čítanie pre tíneďžérov

Miliamka

Skvělé! Výborně napsané, vtipné, romantické, mnohokrát jsem se v knize v postavě Animant našla. Jen ten konec byl na mě moc rychlý a mohl být napsán trochu jinak..

nikiss76

(+ SPOILER) Přestože děj byl situován do dob plných plesů, širokých sukní a dvoření, tak jsem byla příjemně překvapená nápaditostí a čtivostí knihy. Knížka bya velmi milá a plná vtipných slovních přestřelek mezi Animant a panem Reedem. Mrzutého knihovníka jsem si oblíbila, stejně tak i prostořekou a svéhlavou hlavní hrdinku. Krásné prostředí knihovny v Londýně dodávalo celému příběhu kouzlo.

biairicia

Moc milá knížka. Občas jsem se i já přihlouple usmála. Jen mi trochu vadilo moc krátké rozuzlení, ve srovnání s dlouhým dějem, kde se vlastně moc nestalo. A rozčilovala mě opakující se vystrčená brada Animant :)