Kroniky prachu přehled

Kroniky prachu
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422662/bmid_kroniky-prachu-Zcg-422662.jpg 4 2117 2117

Kroniky prachu série

1. díl >

Šaty, plesy, plané řeči a na konci toho všeho… ideální manžel. Tak si představuje Animantina matka nejbližší budoucnost své dcery. Jenže Animant je tento svět pozlátka na hony vzdálený. Ona se nejraději pohybuje na mnohem zajímavějším místě – ve světě knih a příběhů. Ačkoliv se s pomocí vtipu a sarkasmu snaží odehnat realitu od sebe co nejdál, stejně ji doběhne. Nabídce pracovat jeden měsíc v univerzitní knihovně se nedá odolat, a tak plna očekávání opouští nudné provinční městečko a odjíždí do Londýna. V obklopení tolika knihami se jen těžko dokáže soustředit na své pracovní povinnosti. Její už tak rozptýlenou pozornost narušuje i vrchní knihovník – nejprotivnější muž na světě, se kterým není lehké vyjít. Přesto v ní začne probouzet city, které předtím neznala. A ani ta nejučenější kniha jí neporadí, jak se s nimi vypořádat.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Historické romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Animant Crumbs Staubchronik , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kroniky prachu. Přihlašte se a napište ho.

Kaja1
19.06.2024 5 z 5

Byl to milý a nevinný příběh zamilovanosti a následně i lásky. Navíc umocněný prostředím, kde se odehrává. Vždycky si uvědomím, jak bylo důležité, že byly ženy, které se vzepřely společnosti a šly si i přes překážky za svým. To, že nemohly navštěvovat knihovny, mě udivilo. Ale potom si uvědomím, že i dnes jsou na světě místa, kde ženy nemají rovnoprávné postavení.

Romaticka.4ever
16.06.2024 5 z 5

Přiznám se, že po téhle knize jsem v knihkupeství sáhla čistě instinktivně a jsem za to neskutečně ráda, protože tohle bylo pohlazení pro moji romantickou duši. Aurotka krásně vykresla nejen prostředí, ale jiskření mezi hlavními postavi, takže jsem si užívala každou stránku.
Doporučuji všemi deseti

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

Rozhodně doporučuji dívkám,které chtějí začíst se čtením romantických příběhů. Přišlo mi to jako novodobá Pýcha a předsudek plus bonus odehrává se to v knihovně,takže pro knihomolky jako stvořené.

všechny komentáře

Související novinky (6)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Knižní novinky (18. týden)

02.05.2021

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (80)

Někdy nestačí o něčem jen číst.

Pan Reed obrátil pohled ke mně a usmál se. Byl to ten nejabsurdnější moment, který jsem si dokázala představit. Stál ve své knihovně, promočený od hlavy až k patě, v každé ruce jednu naprosto zdevastovanou knihu, a i tak se dokázal radovat z toho, že do jeho svatyně přestala kapat voda.

Extrémní situace vyžadují extrémní opatření, slečno Crumbová.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (2)

2020 - HumbookAwards (Nejlepší romantická linka)
2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Obálka roku)

Kniha Kroniky prachu v seznamech

v Přečtených2 720x