Kaštánek

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/big_kastanek-LIP-406585.png 4.31696
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

Kniha Kaštánek

Martule44
28. listopadu

Na pultech knihkupectví mě zaujal obal této knihy a tak aniž bych si předem prolouskala recenze na tuto knihu, které většinou už předem nepochopitelně vyzradí směr odehrávajícího se děje či osoby samotné, pustila jsem se rovnou do jejího poslechu. Nezklamala! Svižný, napínavý děj, u kterého jsem až do poslední chvíle očekávala rozluštění i dopadení vraha. Za mě spokojenost :-)

Holly.W
22. listopadu

Seriál mě nadchnul, byl výtečně udělaný, ta ponurost, děsivé vraždy, sympatičtí vyšetřovatelé. Kniha byla také skvělá, ale je pravda, že jsem si ji nevychutnala asi tak moc jako by tomu bývalo bylo, kdybych nevěděla, kdo je pachatel. Nicméně zase bylo super, že jsem si vše mohla přesně představovat podle seriálu (postavy, prostředí, atd.). Řekla bych, že seriál do puntíku kopíruje knihu, v knize bylo jen o něco mále víc informací, které v seriálu možná nebyly. Nicméně jde o velice povedené dílko, hlavní dva vyšetřovatelé Thulinová a Hess se mi hrozně líbili. Děj je promyšlený, proč vrah začal vraždit je také dobře vysvětleno, všechno na sebe hezky navazuje a zapadá do sebe. Nechybí napětí a překvapivé momenty. Doufám, a opravdu moc bych si to přála, že autor napíše další knihu, kde se opět setkáme s touto sympatickou dvojicí vyšetřovatelů a dalším zajímavým případem.

Janík511
04. listopadu

Dvě třetiny knihy byly takové jalove a až konec trochu akční. Vyšetřování policie nelogické a Hess včetně své kolegyně mi přišli dost nesympaticky párek poldů. Vysoké hodnocení dát nemohu, kniha za to nestojí a celkový dojem spíše zklamání.

rejka79

Tak prekombinovane...a jak vsechny okolnosti hraly vrahovi do not,hmmmm, to tedy bylo krapet neuvěřitelné. Ale joooo, čtivé ano, ale asi bych to úplně nedoporučila jako vrchol tvorby.

monishek

Musim se připojit k pozitivním recenzim. Pribeh jsem si uzila. Bylo to ctive a napínavé. Nemela jsem problem se zacist. Urcite doporucuji precist. Ve volne chvili mrknu i na serial.

vybusna

Neviem, či ma niekedy tak, zaujala detektívka, ako táto. Hltala som ju a do rána som ju prečítala.

Veronika_mad

Nejdřív jsem viděla seriál, takže pro mě nebyl vrah překvapením. Ale knížka je skvělá. Nepřišla jsem na žádné velké rozdíly mezi seriálem a knihou.

Ali88

Ha! Další knížka, kde snad člověk na padoucha nemůže přijít… :)
Výborné čtení jen s těmi všemi Ø, æ a celkově místními názvy jsem měla trochu problém :D takže jsem si to četla po svém :)))
Ale určitě to stojí za přečtení!!!