Kaštánek

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/big_kastanek-LIP-406585.png 4.31375
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

Kniha Kaštánek

cadic
včera

nedočteno. asi bych neměl dávat komentář na knihu, kterou jsem nedočetl, ale nijak mi to nedá. dostal jsem se asi do 3/4 a fakt mě nebaví kapitoly na 4 strany, neustále přeskakování v ději, docela mě to unavovalo a nakonec jsem neměl ani chuť pokračovat.

Standa24

Na knihu jsem narazil díky seriálu na Netflixu, i když jsem jí nakonec přečetl dříve než dokoukal seriál. Jak tomu většinou bývá, kniha byla o trochu lepší než seriál, ale oboje se mi velmi líbilo. Je to velmi temný až brutální thriller, který je napínavý od začátku až do konce. Jsem zvědavý, jestli se dočkáme pokračování, jak naznačuje konec knihy.

karol.cadex

Detektivka dobrá. Příběh originální. Ale ty postavy? Víc arogantní roboty bez špetky lidského projevu a emocí už asi autor vytvořit nemohl. Dlouho se mi nestalo, abych si neudělala vztah opravdu k nikomu. Manžel kontinuálně s mým čtením sledoval seriál na Netflixu, byl z toho nadšenej, kdežto já z knihy spíš rozpačitá. Ale bylo hezký, že jsme si o tom mohli popovídat, jelikož se seriál údajně knihy dost drží.
Furt přemýšlím, co k tomu napsat víc. A ono nic. Nenadchne, neurazí.

georginaa

Od severských detektivek můžeme předvídat, že jsou sice dost vleklé, ale za to zajímavé. Do poslední chvíle, se nedá určit pachatel a nechává čtenáře na vážkách. Je to strhující thriller, který sahá svým tajemstvím do dětství a v dospělosti se nedokáže smířit s minulostí.

Karolina90

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se obávala, že to bude jen další bestseller, který vás navnadí, a pak přijde zklamání… Velké zklamání se nekonalo, jen takové průměrné (některé detaily v případu nedotažené, některé části byly naopak zdlouhavé), ale přišlo mi to jako krimi pro začátečníky? Asi už jsem přečetla moc detektivek:)

baji42

Výborný nápad i úvod. Autor píše poutavě, příběh je napínavý, ale přišel mi hodně za hranicí uvěřitelnosti, ostatně jako většina severských knih tohoto žánru.

IHT

Stridal jsem cetbu a audio a oboji jsem si krasne uzival. Pribeh je sice neprilis realny, ale to uz je udel dnesnich detektivek :) Ocenuji pointu, chytani pachatele je bravurne vypointovano!

sassenkka

No tak tohle? Tohle byla skvělá, nervydrásající, chladná a krvavá jízda! Na knížku jsem byla moc zvědavá, má krásnou obálku, ale že mě tak nadchne obsah, to jsem nečekala.
Bylo to fakt drsný, na severské krimi jsem zvyklá, ale tohle byl místy docela mordor. Ale super, hrozně jsem si to užila. Kaštánky mi od jisté doby nahání docela strach...
A právě jedu i seriál, který zatím vypadá dost nadějně.. :)