Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

JanaDor
16.05.2019 5 z 5

Po dlouhé době ve mně kniha vyvolala stísněné pocity tak, že mi jemně nebylo dobře od žaludku. Jsem prostě cíťa. Na konci jsem z toho měla úplné nervy, ale oceňuju, jak výborně autor knihu napsal. V žádném případě jsem vraha netipla správně. Ten by mě ani nenapadl. Celkově to bylo geniálně promyšlené. K tomu autor uměl popsat atmosféru v knize, že jsem to prožívala se vším všudy. To se mi moc líbilo. Kniha, která dokáže vyvolat emoce, to je něco.

KatherineBook
15.05.2019 5 z 5

Přečetla jsem ji na základě tolika nadšených recenzí. No a musím uznat, že byla naprosto skvělá! Děj odsýpal opravdu hodně svižným tempem, tak rychle, že jsem se nestačila divit. Kniha byla plná nečekaných zvratů, překvapení a dost nechutných scén. Doufám, že autor bude psát dál a dál :). Opravdu skvělé čtení.

denisa4368
15.05.2019 5 z 5

Je to bomba. Sice jsem si hned říkala, jak to bude s tím vrahem, že to není jen tak. Jsem jednoznačně nadšená.

Mischone
14.05.2019 5 z 5

Tak nad touto knihou budete muset zapojit své mozkové závity na 100% Je to tak komplikované, tak napínavé, že musíte pořád číst a číst, protože jste si mysleli, že už víte co bude dál. Ale kde že! U této knihy nebudete vědět vůbec nic :D Je to vynikající, u první kapitoly vykulíte oči a řeknete "Co?" a hned u druhé opět "Co?" Hltala jsem stránku za stránkou a doufám, že brzy budou od tohoto autora další knihy :)

St.Evelin
09.05.2019 5 z 5

Vraždy a panáčci s kaštanů. A na nich otisk prstu, který patří dívce, která zmizela a její případ je uzavřený. Zda se vám to zamotané? A to jste ještě nečetli tu knihu!
Tak si tu knihu přečtěte! Ona totiž fakt stojí za to!
Rozhodně žádné pomalé rozjezdy! Rup šup pěkně od první stránky do toho autor šlape do plných. Žádné ploché dějové linky nebo postavy. Vše je krásně promyšleno, snad do nejmenšího detailu. Já detektivky miluju, ráda přemýšlím, kombinuju kdo, kde, jak a proč... A tady jsem prostě nevěděla, fakt ne! Mám ráda, když mě kniha dokáže překvapit!
Příjemným zpestřením je i ženská hrdinka aka vyšetřovatelka, ale já osobně to nijak feministicky neprožívám, protože #ErikaFosterova, že jo. Ale největší láska je stejně #HarryHole

mikika
06.05.2019 5 z 5

perfektní a ponuré, připomíná kombinaci Nesba a nové Yrsy.

Awča
03.05.2019 5 z 5

To byla jízda!
Zajímavá zápletka, všechny postavy vykresleny tak akorát, kniha se neutápí v psychických problémech hlavních hrdinů, což se někdy autorům stává, ale zároveň nejsou postavy ploché. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, byla jsem napnutá, kdo za tím vším stojí (a překvapilo mě to).

Ivuska.09
30.04.2019 5 z 5

Kaštánek byl skvělý! Z mého pohledu je to konečně kniha, kolem které není zbytečný povyk a opravdu stojí za přečtení. Dějově je kniha opravdu dobře zpracovaná. Vystupuje v ní spoustu postav, dochází k řadě událostí a i když se vám bude zdát, že se dostáváte ke kapitolám, které jsou zbytečné, tak věřte tomu, že nejsou. Nakonec do sebe všechno zapadne a uvidíte, že vše spolu souvisí. Konečně kniha, u které musíte trochu přemýšlet. Viníka jsem neodhadla absolutně vůbec, ale troufám si říct, že to ani nejde - náznaků je opravdu hodně málo (na bližší zkoumání bych si musela příběh přečíst znova). Za mě opravdu povedený thriller.

Astra2019
30.04.2019 5 z 5

Skvělá atmosféra, rafinovaná zápletka, a ta obálka....detektivka se vším všudy přesně podle mého gusta!

Hopulka
29.04.2019 5 z 5

Noví vyšetřovalé, Dánsko a perfektní zápletka - naprostá paráda! Po dlouhé době thriller, který mě chytl hned na prvních stranách a který jsem musela přečíst prakticky na jeden zátah. Kéž by autor v psaní pokračoval. Doporučuji!