Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1945 591

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

JIVaJaH
28.07.2019 5 z 5

Ale ano, těšila jsem se, knihu jsem měla vyhlídnutou a nakonec jsem ji nečekaně dostala jako dárek.Čtení mě bavilo, strany ubíhaly a já tušila pachatele...asi dvakrát...špatně. Kdo má rád napětí, doporučuji velmi!

charlizee
28.07.2019 5 z 5

Hodně dlouho se mi nestalo, že bych nepoznala pachatele. Ne tak u Kaštánka. Neměla jsem ani stín podezření!!! A musím se přiznat, že jsem v jednu chvíli u konce prostě nevydržela a nalistovala o pár stránek dál. To jsem naposledy udělala snad u Harry Pottera :D
Za mě další výborná severská detektivka. Konzistentní, reálná, čtivá.

Dija
28.07.2019 3 z 5

Výborný námět. Ale to zpracování mě bohužel už tolik nenadchlo. Velké množství postav je pro začátek matoucí a děj je pak taková smíchanina všech možných děl dokupy!

PetK
28.07.2019 4 z 5

To byla slušná detektivka, bavila mě, děj měl spád a jak pachatel, tak vyústění pro mě bylo překvapivé. Rušilo mě ale dost kreativní nakládání s interpunkcí v textu a pro mě nesmyslné střídání přítomného a minulého času, který se místy měnil i v rámci jedné věty. Nepochopila jsem smysl a nevím, zda je to tak už v originále, nebo se pro tuhle variantu rozhodl překladatel. Každopádně to ale bylo fajn čtení pro milovníky detektivního žánru.

kap66
28.07.2019 3 z 5

Jak ovlivnitelné může být hodnocení! Pořídila jsem si knížku od scénáristy seriálu, který byl pro mě zjevením. Na Zločinu jsem milovala všechno: zápletku a napětí, postavy a jejich herecké pojetí, obrazové ztvárnění, hudbu… Potom jsem, odříznutá od civilizace, pozapomněla jméno Sveistrup, a tedy důvod, proč jsem si Kaštánka pořídila, a pustila se do čtení. Není to špatné, říkala jsem si, ale zase ta schémata, obsahová i formální, zase a zase. Až když jsem si osvěžila, kdo je autor, chtěla jsem nad pocitem, že jsem posté četla podobnou knížku, přimhouřit oči. Ale budu zásadová (a k tomu přispělo i to, že jediné mé výtky ke Zločinu se týkaly právě scénáře, zvlášť v druhé sérii). Kaštánek se dobře čte, ale je to variace na vše, co znáte z jiných thrillerů. Pokud s nimi začínáte, oceníte ho víc.

Radunnie
26.07.2019 3 z 5

Poměrně dobře, kvalitně napsané, nicméně po celou dobu jsem měla pocit, jako bych některé scény už někde viděla... Musím přiznat, že se mi tato kniha četla poměrně obtížně vzhledem ke stylu a formě, na základě toho jsem byla překvapena, že autor se živí psaním scénářů.

Může obsahovat spoiler:
K dějovým zvratům snad ani není třeba se vyjadřovat, tento druh thrillerů se v podstatě zakládá na stejných principech - pomsta, krev, šokující zvraty, geniální pachatel kvalit Supermana.
Taková solidnější detektivka, které budiž k dobru, že alespoň vyšetřovatel je považován za ztracenou existenci.

Mirin1349
25.07.2019 5 z 5

Scénárista se nezapře. :) Při prokládání pasáží si připadáte skoro jako při sledování filmu, příběh má hlavně na začátku neuvěřitelně rychlý spád. Hned první kapitola vtáhne do děje. Jen mistr svého umění dokáže něco tak nevinného jako je tady kaštanový panáček přetransformovat v symbol strachu, tísně, úzkosti. Vyšetřovatelé mi byli sympatičtí jako už dlouho ne. Celou dobu jsem doufala, že to konec nezazdí a naštěstí se mi to vyplnilo. Krásná práce od začátku až do konce. Obálka už je jen pomyslná třešnička.

Ivulka432
24.07.2019 5 z 5

Výborná kniha - krátké kapitoly dodávají detektivce svižnost a člověk je nucen neustále číst. Pachatel mě do poslední chvíle nenapadl. Hezké zpracování doporučuji.

knihomolkadorfa
20.07.2019 4 z 5

Inteligentní, drsné, napínavé. V pachateli jsem se tedy spletla, takže napětí až do konce. Postavy vyšetřovatelů sympatické a uvěřitelné. I přes vyšší počet stran se četla velmi dobře. Super.

janastok
20.07.2019 5 z 5

Uf, tak tohle byla parádní jízda. V poslední době jsou severská krimi jedno jak druhé, ale toto se mi líbilo. Trochu ve stylu Nesbova Sněhuláka. Napínavé, zajímavě použitý přítomný čas a jen příjmení hlavních hrdinů, perfektní konec. S tipem na vraha jsem byla tentokrát úplně vedle. Dávám si pana S do svých oblíbenců a doufám, že bude v psaní pokračovat.

Lucajda111
15.07.2019

Super kniha

plamínek21
15.07.2019 4 z 5

Inteligentní, rafinovaná detektivka, která rychle vtáhne do děje. Poctivá kompozice, dva solitéři coby vyšetřovatelé, které jsem si oblíbila. Co dodat ? Snad jen doporučit k přečtení.

Disease
15.07.2019 4 z 5

Vcelku solidně napsaná krimi s lehce načrtnutými postavami, které jsou ale přesto sympatické, takže moc nevadí ani, že se opět vaří z "osvědčených skandinávských ingrediencí".

anndy
14.07.2019 5 z 5

Po dlouhé době luxusní, drsný thriller, který mě držel u knihy od samého počátku v napětí! Za mě super!

Pan_Skala
12.07.2019 4 z 5

Tohle bylo nejspíše moje první setkání se severskou krimi a musím říct, že nejspíše ne poslední. Ze začátku to šlo trošku ztuha, ale pak se to rozjelo tak, že jsem párkrát málem přejel cílovou stanici, když jsem ji četl ve vlaku. Dokázalo to dokonale pohltit, že v tu chvíli neexistovalo nic jiného. Hlavní padouch mě trošku překvapil přeci jenom jsem čekal někoho jiného. A čtyři hvězdy dávám kvůli tomu startu a i trošku kvůli tomu konci.

Steiniglovka
10.07.2019 3 z 5

Do první třetiny jsem se musela nutit a i přes slabší začátek jsem ji na základě zdejších komentářů neodložila. A udělala jsem dobře :) určitě stojí za přečtení. I když jsou některé části zmatečné a uspěchané a závěr zbytečně urychlený,jsem spokojená. Bylo to příjemné čtení...

Zdenas5
09.07.2019 2 z 5

Souhlasím s PetrouN17. Kniha se četla celkem dobře, ale že bych se od ní nemohla odtrhnout se nedá se nedá říct. Měla jsem pocit, jakobych už něco takového četla.

PetraN17
04.07.2019 3 z 5

Tady nejspíš půjdu proti proudu, ale z knihy jsem i přes veškerou reklamu a veskrze pozitivní komentáře nadšená nebyla.

Refadora
04.07.2019 5 z 5

V průběhu čtení jsem byla přesvědčená, že dám 4*. Příběh mě bavil, ale žádná z postav mi nijak zvlášť nepřirostla k srdci a kniha se ničím neodlišovala od ostatních dobrých detektivek. Ale za posledních 10 stran a hlavně za úplný konec musím pátou hvězdu přihodit.
Autora znám jako scenáristu seriálu Zločin a knížka mi tento seriál v mnohém připomínala. Podobně jako seriál se částečně odehrává mezi politiky, je vyprávěna z
pohledu více postav, nabízí v průběhu více podezřelých a také není snadné se od ní odtrhnout. Na rozdíl od seriálu ale závěrečné vyústění působí mnohem pravděpodobněji a důvěryhodněji.

ladyfromskye
03.07.2019 5 z 5

Za mě rozhodně ano. Luxusní thriller, z jehož světa, od jehož postav se mi vůbec nechtělo odejít, i když to byl opravdu krutý svět jen se špetkami naděje. Jsem moc ráda, že Kniha Zlín má i po sloučení s Albatrosem pořád ten stejně dobrý tah na branku jako předtím.