Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

OBRZlobr
06.09.2019 5 z 5

Nedalo se od knihy odtrhnout. Prostě paráda!

bend-ik
06.09.2019 3 z 5

Neskutočne dlhé, ťažkopádne vety a aspoň tretinu každej strany by som vyhodila - bolo to celkom trápenie :/
No a opäť raz sa nechápem, prečo dávam tým severským veciam toľko šancí(?!), keď to ich "krimi" vážne nie je pre mňa.... dostatočné.

crazyjuan
06.09.2019 5 z 5

Uff, tak tohle bylo to nejlepší, co jsem v tomhle žánru za poslední dobu četl. Skvělý námět, dobře stavěný příběh, napětí. Za mě absolutní pecka a doufám, že je to začátek série, která nastavenou úroveň bude držet.

mispulin
02.09.2019 3 z 5

No musím se přiznat, že týden od přečtení knihy už nevím o čem to bylo. Vadil mi i styl psaní.

Toňula
02.09.2019 3 z 5

Na knihu jsem byla valemi zvědavá po kladných ohlasech zde, ale upřímně, docela jsem se s ní natrápila. Příběh nebyl špatný, ale ani k jednomu z vyšetřovatelů jsem nepocítila větší sympatie, závěr už byl poněkud překombinovaný, možná už jsem přesycena vraždami a brutalitou severské krimi, ale tentokrát moc chválit nemůžu, škoda..

jehanys
01.09.2019 3 z 5

Tak jsem to konečně dočetl. Kniha se mi docela líbila, ale bylo to moc dlouhé. Co mě ale v poslední době u detektivek vadí, je moc krve a brutalita vrahů. Myslím, že někdy méně znamená více, ale to je pouze můj názor.

martoska77
29.08.2019 4 z 5

Měla jsem problém se začíst a to docela dlouho, tak první třetinu knihy. Vadilo mi, že se střídaly věty psané v minulém a přítomném čase (otevřela okno a dívá se ven), což možná vzniklo díky špatnému překladu (?). Možná proto jsem zpočátku s knihou měla problém, ale pak přišel ten zlom a já to díky napínavému příběhu přestala vnímat... a až do konce knihy jsem se nemohla odtrhnout. Skvělý příběh, i když konec mi přišel takový trochu odfláknutý. Tuším, že přijde druhý díl...

Ivana11
29.08.2019 5 z 5

Moc, moc pěkné, napínavé, čtivé. Až do poslední chvilky jsem měla typ na pachatele úplně jiný, než ve skutečnosti v knize byl.

JustWomen
27.08.2019 5 z 5

Napínavé od první kapitoly, akční, drsné, s přesnou dávkou logiky a emocí. Sympatická nesourodá detektivní dvojice řeší zapeklité případy zmizení a vražd, vše je propojeno s minulostí a s figurkami z kaštanů. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah.
Well done.

Eduarda
26.08.2019 3 z 5

Příliš teatrální, příliš na efekt, v půlce tomu spadl řetěz a začalo to dřít, ke konci jsem měla pocit, že už i autor by to měl rád z krku. Kriminalisti, chovající se jako děti, a při honbě sériového vraha jednající nekoordinovaně a na vlastní pěst. Takový severský lehký podprůměr.

Laza27
25.08.2019 5 z 5

Skvělé překvapení. Čekala jsem další průměrnou severskou krimi, ale dostala jsem výborně vystavěný příběh, krásně napsaný a rozpracovaný do nejmenšího detailu. Bavily mě postavy, bavil mě styl vyprávění, bavil mě příběh. Určitě si nenechám ujít další knihu od autora, pokud bude.

soupik2012
25.08.2019 5 z 5

Často hloubám nad tím, proč si severští spisovatelé tolik libují v tak brutálních příbězích. Proto pro mne nebylo žádným velkým překvapením, že tomu tak je také v tomto příběhu. Ale jenom těžko mohu uvěřit tomu, že se jedná o spisovatelovu prvotinu. Příběh působí zcela věrohodně, přestože místy osciluje na samotné hranici uvěřitelnosti. Ale tuto pomyslnou hranici nikdy nepřekročí. A tak se tato kniha stává dalším klenotem ze severské produkce. Drobnou výtku mám pouze k audioknižmínu zpracování. Na můj vkus totiž paní Zuzana Kajnarová, četla knihu příliš rychle a tak bylo občas nutné přetáčet zpět, abych vstřebala co bylo vysloveno.

eliska8413
25.08.2019 4 z 5

Knížka se četla moc hezky. Zápletka byla velice zajímavá, avšak sám autor přiznal, že mu v půlce knihy došel dech a i konečné rozuzlení je znát stylem nějak to dopíšu hlavně abych to už měl v tiskárně. Nicméně další román a předpokládám že s Hessem a Thulinovou si ráda přečtu.

Hella
25.08.2019 5 z 5

Vynikající thriller! Originální a věrohodná zápletka, postavy vyšetřovatelů realistické a navzdory, nebo spíš díky svým lidským chybám, sympatické. Za mě velké překvapení a rozhodně doporučuji.

veronika5179
24.08.2019 4 z 5

Detektivka je to typicky severská, bavil mě hlavně fakt, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo je vrah. Měla jsem jiný tip :) Co mi ovšem trochu kazilo radost ze čtení je překlad nebo práce editora. Spousta vět mi přišla hrozně kostrbatých, zkrátka čtení vůbec neodsýpalo tak, jak je to u jiných (i severských) detektivek zvykem, někdy jsem se vyloženě trápila. Některé pasáže byly vyloženě nezajímavé, vedlejší postavy zbytečné a pro děj nedůležité. To už je samozřejmě ale i vina autora samého :)

85098211
24.08.2019 5 z 5

Pokud máte rádi severské detektivky, neváhejte, a prostě si knihu přečtěte! ;-) Ale raději začnu od začátku... Hned první - vpravdě šokující - stránky čtenáře vtáhnou do děje a i když se místy opravdu jen těžko orientuje, protože se jednotlivé scény, situace i doba děje dost rychle střídají, příběh je po celou dobu napínavý a doslova strhující. Já za sebe jsem měla spoustu teorií, kdo by onen Kaštánek mohl být, a všechny do jedné vzaly za své - no, co jsem taky jiného čekala, že? ;-) Jinak bych chtěla upozornit na to, že kniha je dost drsná a obsahuje poměrně velké množství brutálních scén. To ale zrovna v tomto případě není zase tak úplně na škodu a u severských detektivek se to i snad tak trochu dá čekat. Vyšetřovatelé mi moc sympatičtí nebyli, ale to moje hodnocení nijak neovlivnilo. I tak totiž pevně doufám, že autor bude pokračovat a už brzy nám, čtenářům, zase nějakou knihu napíše. Jestli tedy ano, já u toho určitě chybět nebudu :-).

moudivlacek
21.08.2019 5 z 5

Za mne plný počet hvězdiček. Je to ale opravdu jen pro silné žaludky a nervy. Každopádně kladně hodnotím, že jsem se po celou dobu nenudila. Má to spád, má to napětí, postupné vysvětlování a také matení čtenáře, kdo že je ten Kaštánek. Na konci jsem už brečela naplno, povolila žaludek stažený strachy o životy některých hrdinů. Snaha pochopit činy vraha - no, kdo nebyl v jeho kůži, ho asi nepochopí. A přiznám se, že částečně jsem ho chápala - činy v dětství, tu jeho pomstu už ne.
Pro milovníky pravého thrilleru a skutečného napětí mohu jen doporučit.

kofola33
21.08.2019 4 z 5

Trochu jsem mela problem asi prvnich 35% knizky se poradne zacist....pak uz to melo docela spad, celkem dobra detektivka, ovsem 4 hvezdicky davam za pro me zcela nesympaticke hlavni hrdiny...nejak jsem nemohla najit nic, cim by me upoutali nebo zaujali nebo nadchli...jedine, co trochu osvetlilo Markovo chovani bylo vysvetleni o jeho rodine, ale i tak....takze za 4....uvidime, mozna autor jeste neco napise...

Čtenářka73
21.08.2019 3 z 5

Knížka je čtivá a má spád, ale...
Severští autoři se zřejmě předhánějí v tom, kdo bude drsnější a popíše naturalističtěji všechny krutosti. (Zlatá Agatha!)
Pachatel je extrémně inteligentní, počítá s tím, že jeho náznaky někdo rozluští a díky tomu mu „skočí na špek“. Nevím, jestli jsem tak nedůvtipná jen já, rozhodně bych se nenechala nalákat do pastí jako detektivové a oběti, protože bych na to prostě nepřišla.
V knížce se několikrát objeví věty typu „Když otevřel dveře a podíval se do místnosti, udělalo se mu špatně.“ apod. V další kapitole už jsme někde jinde a z čeho se mu udělalo špatně se dozvíme až na konci knížky.
Vzhledem k tomu, že dvě a půl hvězdy dát nemůžu, zaokrouhluji na tři.

Sacinka
19.08.2019 4 z 5

Čtvrtou hvězdičku jsem nakonec dala za to, že jsem neuhodla vraha.. a celkově za skvělý, napínavý závěr, kdy jsem měla pocit, že koukám na film! Ale první půlka.. - no říkala jsem si - počkej, to přijde, čti, to přijde.. A přišlo.