Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

jaroiva
29.09.2019 2 z 5

Nechápu, proč to na mě nepůsobí jako Carterovky, když obsahuje podobné spisovatelské fígle... ale prostě mě to nijak neuchvátilo. A jednu hvězdu ještě ubírám za divný product placement.

Asi mi zkazilo zážitek, že jsem hned v prvním okamžiku, kdy se objevil na scéně, uhodla vraha.

Andrys
27.09.2019 3 z 5

Severská krimi mě moc neláká a tato kniha mě v tom jen utvrdila. Na začátku toho bylo moc - brutality, krkolomně poskládaných souvětí a studenost hlavních postav. Neustále se opakovala celá jména vyslýchaných, nemusí být přeci ve třech odstavcích hned za sebou. Neuměla jsem si představit, že by ministrině mohla mít tak dlouhou pauzu a v jednom okamžiku snad musela mít tři ruce. Přes styl psaní jsem se zkrátka nemohla do příběhu pořádně začíst...
Obálka je moc povedená, jen jsem měla tendenci ji stále čistit (asi vliv malých dětí doma).

Plusem byly krátké kapitoly a střídání jednotlivých postav. V jednom okamžiku jsem se opravdu doma trochu bála. Také se mi líbilo poukázání na nefunkčnost systému na ochranu dětí - kdy se stejně nic neprokáže, dochází k šikanování a lež může způsobit peklo na zemi.

Jediný, kdo mi byl trochu sympatický byl Hess a pak i Genz. Thulinová byla další sociálně okleštěná vyšetřovatelka, která je bez praxe chytřejší než IT technik...

Zajímalo by mě, zda je autor fanoušek Smrtonosné zbraně ????

Murasaki
25.09.2019 5 z 5

Méně než pět hvězdiček dát prostě nejde. Na knížku jsem v knihkupectví koukala dobrých pár měsíců a konečně si ji koupit byl ten nejlepší nápad. Opravdu skvělá, napínavá, promyšlená kniha. Do poslední chvíle jsem neměla sebemenší tušení, kdo by za tím vším mohl stát a celé závěrečné rozuzlení mě nutilo knihu dočítat s pusou dokořán. Za mě nejlepší thriller, který jsem doposud četla.

ArwenAragorn
22.09.2019 5 z 5

Kaštánku, kaštánku, jen pojď dál.
Máš-li nějaké kaštánky pro mě,
rád bych si je vzal.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jasný pětihvězdičkový thriller. Temný, mrazivý, napínavý, nápaditý, inteligentní,výborně vymyšlený, s dokonalou zápletkou, několika zvraty a k tomu emotivní. Je velmi čtivý a všechno do sebe srozumitelně zapadá. Dalšími superlativy plýtvat nebudu, opakovala bych kladná hodnocení čtenářů na tuto knížku.
Nevím, jestli autor navazuje na Stiega Larssona, protože jsem ho nečetla, ale v tomhle případě nálepka "TOP thriller" nelhala.

JancaKube
18.09.2019 4 z 5

Měla jsem s knihou trochu problém. Děj byl zajímavý a proto jsem ji neodložila ale četla se špatně. Možná to bylo překladem, nevím, ale leckdy jsem vůbec nechápala věty. Také mi vadilo, že ve chvíli, kdy už se blížil konec kapitoly, vypadalo to, že se konečně dozvíme nějaké překvapivé informace ale nic. Vše jsme se dozvěděli až na konci. To mě v průběhu čtení dost štvalo. Nicméně ale hodnotím dobře, protože zápletka byla zajímavá.

ellescorpio
17.09.2019 2 z 5

Mám přečtenu většinu severských autorů krimi, ale tohle se fakt nepovedlo. Zhruba do 2/3 jsem si říkala námět super, ale absolutně nevyužitý potenciál. Moc postav, neustálé opakování již řečených informací a hrozně moc zbytečné vaty. Vraha jsem uhádla, vcelku neoriginální a podobný vrah i pohnutky již mnohokrát v jiných knihách, takže posledních 100 stran jsem se fakt musela nutit to dočíst. Hlavní vyšetřovatelka mi šla občas neskutečně na nervy. Další knihu tohoto autora fakt ne.

Lavender756
17.09.2019 3 z 5

Ták vleklý konec a ták nesmyslné chování většiny policistů jsem snad ještě neviděla.. někdy jako malé děti.... neurazí, nenadchne.... spíš už to ke končí chcete mit z krku a mit v tom jasno....ale to potrvá asi tisíc malých kapitol, které, bohužel, vůbec nenavozuji atmosféru napětí, ale spíše slov ,, bože..tak už tam neco bude?''

Pája699
16.09.2019 4 z 5

Tak konečně o víkendu dočteno :-) musím říct, že i těď mě trochu mrazí, když si na nějaké scény vzpomenu. Trošku brutální, ale čtivé a napínavé až do konce. Super námět a zápletka. Kdo je oním Kaštánkem, jsem opravdu nevěděla až do samotného konce, proto to bylo i takové velké překvapení. Konec bych trošku rozvinula a i nějaké pasáže bych vymazala, byly tam pro mě zcela zbytečné a ztrácelo to trochu šmrncu při čtení, proto 4 hvězdy. Určitě se ale těším na další knihu autora.

BK95
15.09.2019 3 z 5

Jsem v první čtvrtině a zatím dobré, i když jsem se často přistihla, ze nedávám místy pozor.. Uvidíme. Ale každopádně doporučuji, patří k tem lepším

aleza1
12.09.2019 4 z 5

První stránky velmi poutavé, další třetina zvláštní, nemohla jsem se začíst a zvažovala, že knihu i odložím. 2/3 knihy super čtení... mrazivé, čtivé, nedalo se od knihy odtrhnout. Navíc možné pokračování...? Za úvod dávám 4*, jinak by byla za plný počet. Snad bude další kniha stejně čtivá nebo i lepší...

lenka7679
11.09.2019 4 z 5

Místy ponuré a napínavé až dost, místy nudné. Nemohu si vybrat, kdyby jisté pasáže zmizely, bylo by to za pět, ale jsou tam, tudíž o jednu méně a doporučuji přečíst.

katy238
11.09.2019 5 z 5

Po delší době kniha přesahuje kvalitou použitý marketing. Výborné čtení, nepředvídatelný děj, ponurá atmosféra a překvapivé rozuzlení. Skvělé čtení a milé překvapení.

jitka22
10.09.2019 5 z 5

No...uff...od prvních stránek velice velice slušné...Doporučuji na 200%

Janiip
09.09.2019 2 z 5

Kaštánek mě nejdříve velmi bavit, bylo to velmi napínavé. Musela jsem pořád číst. Velmi mě zklamal konec. Díky tomu mám z knihy smíšené pocity.

allebra
08.09.2019 5 z 5

Po zhlédnutí seriálu Zločin jsem si hned koupila Kaštánka a rozhodně mě nezklamal. Možná byl místy lehce překombinovaný, ale za to měl spád a byl velmi čtivý. Asi to není úplně nejlepší volba pro slabší povahy, ale čtenáře severských detektivek jen tak něco nezaskočí a určitě budou spokojeni.

Bee240
08.09.2019 5 z 5

Kaštánka mám za sebou a musím říct že bylo hned od prvních stran jasné že je to skvělá kniha . Vraždy byli popsány velmi dobře a má představivost pracovala na plné obrátky .Zločiny byli originální a musím říct že nic podobného jsem ještě nečetla což je další plus. Nápad s kaštanovými panáčky je skvělí , každý někdy nějaké dělal a nepochybně až příště půjdu kolem kaštanu vzpomenu si na tuto knihu . Měla jsem svou teorii o tom kdo je vrahem zvaným Kaštánek , ale ukázalo se že jsem se spletla. Kniha byla napínavá a velmi velmi dobře napsaná , bylo tam sice pár krkolomných výrazů ale jen pár takže to šlo. Co se týče postav tak jsem si oblíbila Marka Hesse ale vyšetřovatelku Thuinovou zase moc ne...nějak mi k sobě moc nešly ale každý zvlášť byli dobří . Za to ministryně Rosa Hartungová se mi zase nelíbila vůbec ani nevím proč ale prostě mi nebyla sympatická. Knihu jsem četla celkem dlouho ale je to tím že je teď méně času , jinak bych ji určitě slupla za dva tři večery. Kdo nečetl rozhodně doporučuji je to skvělá detektivka.

Katela
08.09.2019 4 z 5

Severské. Brutální.
Prostě super.

petrarka72
08.09.2019 4 z 5

Brutální a podmanivé, varuji slabší povahy... ale začnete číst a hned tak nepřestanete. Severská záliba ve vražedných dětských traumatech a extrémních dospělých posedlostech na hranici uvěřitelnosti je nepřekonatelná...

Ketrin.TR
07.09.2019 4 z 5

To nebylo vůbec špatné! Napínavé a čtivé s nečekaným koncem. Hvězdu dolů však strhávám tomu těžkopádnému začátku, kdy rozjezd trval moc dlouho a já se pořádně nemohla začíst; jako ostatní čtenáři soudě dle komentů. Stejně tak některé odstavce byly naprosto o ničem, zbytečně to natahovalo příběh.

Horalka254
07.09.2019 5 z 5

Kniha, která Vás vtáhne dovnitř a nepustí i když už jí máte dávno přečtenou.