hnilda3 hnilda3 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Naprosto skvělé, od začátku do konce.

25.02.2020 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Znova me naprosto dostala dalsi kniha od Jojo. Autorka umi uzasne prekvapit, v nekolika castich knihy jsem jen zirala s otevrenou pusou, jak ji mohlo napadnout vytvorit tak uzasny pribeh.. Kniha je proste krasna a definitivne se tam Jojo stava moji oblibenou autorkou :D a ja se ted vrham na Silver Bay, tak snad bude taky tak dobra :-)

07.09.2016 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Napsáno poutavě a příběh je velmi silný.

07.08.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

To se četlo prostě samo, perfektně napsané, čtivé. Příběh silný.

28.09.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Skvěle psáno, poslední kapitola velmi napínavá a vše do sebe skvěle zapadlo. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

06.06.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nevím, co napsat, aby to neznělo nevhodně. Napsala bych, že kniha byla krásná, ale vzhledem k tomu, čím si Viola prošla, to takto napsat nemůžu. Ale každý, kdo knihu četl, pochopí, jak to myslím.

02.08.2019 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Perfektní, autorka nezklamala. Bylo to podle mě dost jiné než předchozí knihy, které jsem od Jojo četla, ale změna byla příjemná :).

26.12.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Skvělá kniha, autorka píše velmi poutavě, takže se to skvěle čte, navíc bylo zajímavé číst o osudech tolika generací.

12.01.2020 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zase fajn čtení, chvílemi opravdu vtipné chvílemi slabší.

08.02.2023 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Do knihy se mi původně moc nechtělo, protože mě trochu zklamaly recenze. Ale jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila, zhltla jsem ji za dva dny.

21.07.2022 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Fajn, ale kraťoučké, mohlo by být delší :).

18.01.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Poutavý příběh, přečetla jsem skoro jedním dechem.

23.07.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím říct, že mě kniha naprosto nadchla. Začátek byl trochu pomalejší, ale vyprávění Minky mě pak tolik vtáhlo, že jsem četla až do noci, což běžně nedělám :-) Každopádně jsem se dozvěděla spoustu otřesných věcí o té době, které jsem neznala. A myslím, že to by měl přečíst každý, protože ve škole se o tom člověk tolik nedozví, i když by rozhodně měl.

02.01.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Remarque je prostě mistr, to je vidět na každé z jeho knih.

01.01.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy takhle nemohla odtrhnout! Když jsem si ji brala, říkala jsem, si, že pět set stran už je na mě docela dost a že to zas budu číst půl roku.. Knihu jsem přečetla za asi 10 dní, což je na mě hodně rychle. Prostě nešlo přestat číst a musela jsme pořád pokračovat. Dokonce jsem kvůli tomu tak trochu zanedbala školu, což se mi nestává :-D Kniha mě nadchla od první kapitoly a už se těším na Turnus.

03.04.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Úchvatná kniha, třetí, kterou jsem od Jojo četla a hned se vrhám na The last letter from your lover a těším se :-)

08.08.2016 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Četla jsem v originále, takže nemohu hodnotit překlad :-). Ale bavilo mě to moc, párkrát tam byly fakt momenty jako "Ty jo", jen ten konec byla takový nějaký, že se to prostě už muselo nějak ukončit.

21.09.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Rozhodně zatím nejlepší knížka, kterou jsem od autorky četla.

15.02.2022 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Moje první kniha od autora a jsem nadšená. Tolik fascinujících informací o přírodě. Už se těším na další!

01.11.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nemám slov, bylo to naprosto super. Dlouho se mi tolik nestalo, že by mě obsah tolikrát překvapil svými zvraty.

05.10.2021 5 z 5