Aristokratka u královského dvora

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/big_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4.21182

Kniha Aristokratka u královského dvora

Hakate
22. listopadu

5. Díl Aristokratky sebou nese opět pořádnou dávku humoru. Opět skvěle odpočinkové čtení, nebo audio například do práce. Humorné vtipné vyprávění. Jeden z nejlepších dílů.

emilieselden
18. listopadu

Trochu jsem se bála, jestli nebudu přehlcená, když budu číst všechny díly po sobě. Ale ne. Čte se to skvěle, jako by to byla jedna kniha. Klidně bych se hned pustila do dalšího dílu, který přednedávnem vyšel. 3,5*

dedecko
03. listopadu

Co vic říct? Uz mě bolí bricho od smíchu

Janík61
03. listopadu

Opět pohodové odpočinkové čtení s humornými komentáři. Kniha mě pobavila, doporučuji.

kytarka

Za mě zatím asi nejlepší díl.

Grety

Pobaví, neurazí. Taková pohodová oddechovka.

uzivatel91046

(+ SPOILER) Evžen Boček má neskutečný dar – dokáže skvěle pobavit různé typy lidí, kteří jinak mají pramálo společného a nebýt Aristokratky, tak by si neměli co říct, aniž by se pohádali. Aristokratka mi připomíná (a myslím to zcela vážně) trilogii Zdeňka Trošky nebo starší manéže Bolka Polívky, které ani několika reprízami své fanoušky neomrzí.
Nicméně, slovy paní Tiché, „každá prdel jednou končí“. Už čtvrtý díl dal najevo, že hledání nových osudových peripetií rodu Kostků připomíná lžíci marně nahánějící poslední nudli přilepenou na dně; v takovém případě je jediným řešením přilití trošky (!) nové polívky (!!:) do talíře, jinak je všechna práce předem marná. (Poznámka: s odstupem je třeba dodat, že když jsem se rozhodl „vlnu zločinnosti“ přečíst podruhé, s tím, že již plně respektuji nové postavy a odklon děje od obyvatel Kostky, tak tuto knížku považuju za srovnatelně „super“ a „psycho“ jako předchozí tři díly). Pětka se vrací k zažitému modelu, ale už zde bohužel nemají dostatek prostoru dva hlavní tahouni – především Josef. Na hlínu se překvapivě prohrabala i paní Tichá. Řada míst obsahuje kromě replik pouze ujištění, že v daný moment paní Tichá asi něco vtipného pronesla nebo konala (na benzince, v pražské hospodě, v letadle, na recepci s velvyslancem) nebo případně opomíjí i možnost použití jadrných poznámek (zajímalo by mě třeba, jak snášela pedikúru). Věřím ale, že v šestce to opět Josef rozjede na plné kule, paní Tichá na plný ceres a Marie neskončí klišoidně s žádným z nápadníků, ale s panem Spockem!

katallinka

Po zklamání u předchozího dílu jsem zase nadšená. Tento typ humoru mě neskutečně baví. Jediná vada na kráse je, že nejlepší a nejvtipnější postavy zůstaly na Kostce. Těším se na další díl.