Aristokratka u královského dvora

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/big_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4.2852

Kniha Aristokratka u královského dvora

Lu200

Oddechová kniha. Začátek trošku zdlouhavý, druhá půlka má mnohem větší spád.
Je to trošku už na jedno brdo, ale závěr mě namotivoval k přečtení dalšího dílu.

Za mě vede Aristokratka na vlně zločinnosti, to byla za mě největší sranda.

Adelajda_4

V pořadí již páté setkání se starou známou partou z Kostky a opět úžasné. Tentokrát se však větší část příběhu, jak už název napovídá, odehrává v Nizozemsku. Na audienci u královny je totiž pozvána Marie s matkou, avšak jede s nimi i paní Tichá, která výpravě přidává šmrnc a díky ní a jejímu humoru jsem se nahlas smála od začátku, až do konce. U královského dvora to byla skutečně jízda, Marie však byla, stejně jako v předchozích dílech, naprosto okouzlující a já už se těším na proklamované pokračování.

chrudas

Opět úžasný humor, díl od dílu mě víc a víc zajímá jak to všechno dopadne. Moc se těším na další knihu z Kostky.

irskádívka

Dokážu shrnout jednou větou: “smála jsem se, až mi slzičky tekly”.

Ano, pojďme si říct, že autor sérii zbytečně natahuje a prodlužuje a poslední dvě či tři knihy trpí “prázdným začátkem” knihy, ale ty závěry! Ty stojí za to.

Vendys80

Kniha se cetla stejne rychle jako predchozi dily. Nechybi spousta vtipnych scen. Doporucuji cetbu teto knihy po tezkem pracovnim dnu :-).

Iva B.

Letní čtení, skvěle jsem se bavila a těším se na další díl.

Drahoušek

Oddechovka... letní dovolenkové čtení. Za mě také vede paní Tichá. Já si ještě k tomu dosazuji paní Balzerovou, která ji hrála ve filmu... nemá chybu.

Ticiana

Kratoucke ale zábavné. Paní Ticha vedla a poslední její komentář, ze bude prdel, doufám vyjde a nebude z toho kniha z červený knihovny. Jsem zvedava na další dil.