Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386927/aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 3.8642
Série:

Aristokratka (4.)

Žánr:
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (197)

Kniha Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Přidat komentář
bookcase
dnes

Po předchozích třech dílech jsem byla namlsaná a natěšená na tento, ale neskutečně mě zklamal. Tohle už bylo hodně zbytečné /podle mě/.

wiwi
22. května

Nejpovedenější ze všech dílů, ideální oddechovka, smála jsem se i v tramvaji.

Juri81
20. května

No to je psycho...

Lusie
18. května

Úžasný, po slabším předešlém díle,opět velice povedené.

twigxi
18. května

Zklamani. Nove postavy me vubec nezaujaly.

4761
17. května

Nejslabší díl z celé série, ale i přesto se mi líbila

Chajda69
15. května

Ve svém žánru je Aristokratka skvělá - oddechovka, u které jsem se poměrně často pousmál a občas dokonce i nahlas uchechtl. Nelze očekávat žádné intelektuální hody (i když s trochou fantazie je možné v textu nějaké odkazy najít, resp. si je možná přimyslet), ale to určitě ani není autorův záměr. Jako jednohubku na pobavení pro chladný večer beru Aristokratku všemi deseti.

Nejlepším dílem (zatím?) tetralogie pro mě byla Aristokratka na koni, tedy předcházející díl. Vlna zločinnosti pak vyhnala groteskní dění na Kostce až do absurdní roviny a jako takovou jsem knihu i bral. Motivace postav podpořených Prozacem zapitým vším možným jsou samozřejmě naprosto šílené, ostatně šílení jsou nejen obyvatelé Kostky i bez Prozacu, ale i ti, kdo na Kostku sem tam přijedou.

Byl jsem spokojený - obzvlášť podrobná instruktáž pro Sonyho (přezdívku chápu, i vzhledem k "zaměstnání" postavy, jako odkaz na Kmotra) mě pobavila opravdu královsky. A Marii jako jedinému racionálnímu prvku v minigalaxii šílenství snad ani nejde nefandit.

V souhrnu, osvěžení oproti předchozím dílům, jiná koncepce, ale jsem zvědav, jakým směrem se autor vydá dál (a jestli vůbec).

Matita310
13. května

Tak tento díl tedy rozvodně nejhorší ve všech čtyřech dílu. Úplně jinak psané. Už ani tak zábavné jako předchozí díly. Asi bych se než přečtení této knihy obešla.


Štítky

pro ženy humor krádeže a loupeže hroby a hrobky nadsázka

Autor a jeho další knihy

Evžen Boček

Evžen Boček
česká, 1966

Kniha Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka je:

v Právě čtených20x
v Přečtených960x
v Čtenářské výzvě166x
v Doporučených32x
v Knihotéce209x
v Chystám se číst222x
v Chci si koupit48x
v dalších seznamech1x