Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386927/aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 3.8549

Aristokratka (4.)

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město

Kniha Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

maryzka
včera

Pěkné, humorné, vtipné. Smála jsem se od začátku do konce. Příběh nebo spíš kniha pro špatnou náladu

NathalieVerdun
předevčírem

Pekné - aj keď trochu krátke zakončenie série. Trochu mi chýbalo, že hlavné postavy tam teraz boli len okrajovo, ale pobavilo, takže svoju úlohu si to pre mňa splnilo.

Kozel65

Napsat dobrý humoristický román není jednoduché - a ještě těžší je udržet úroveň v dalších pokračováních. Pro mě bylo téma vytěžené v prvních třech dílech; další pokračování má sestupnou tendenci. Přiznám se, že první tři díly patří k mým nejoblíbenějším knížkám, vracím se k nim a pokaždé se pobavím.... Díky autorovi za výborné téma a zpracování celé série!

cori

Tentokrát jsou hlavními hrdiny dva zlodějské páry, které se shodou okolností vydaly na Kostku loupit v osudný den 31.srpna 1997, kdy byl zámek z pietních důvodů uzavřen.
Autor tlačí až moc na pilu tím, že zloděje vykresluje jako ještě větší "lůzry" než osazenstvo zámku.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle názvu jsem čekal vykrádačku Wodehouse, ta se naštěstí nekonala. Nekonala se ani aristokratka, jen zápis s policejního vyšetřování. Nebylo to špatné. Vtipy které se v sérii opakují pořád dokola tady nejsou. Komických situací tu není méně, než v jiných dílech. Je tu jen mnohem míň původních postav, o to více dokážou zasáhnout do černého - třeba Josef pokaždé když se ukáže. Přišlo mi to jako svěží vítr a rozhodně to sérii oživilo, i když se děj vlastně nikam nepohnul.

Alethea_k

Tento díl je bez debat nejslabší. Doufám, že tímto počinem Boček ukončuje sérii Aristokratka, neboť 4. díl nemá s původní sérií prakticky nic společného. Popisovat cizí postavy, nic se na konci nevyřeší, děj prakticky o ničem... Chtěla jsem dát 3* ze soucitu, protože se kniha čte stále skvěle, ale když původní postavy v knize téměř nevystupují, nemůže být o soucitu řeč.

Mařenka147

za mě je to výborné, protože 2. a 3. díl nebyli tak dobré, ale tady se to vrací do starých kolejí

Barulinkas

Za mě určitě nejslabší díl. Zamilovala jsem se do prvního a druhého dílu a tenhle už s tím neměl nic společného. Každopádně celek hodnotím velmi kladně.

IrenaLuzarová

Využila jsem jako nenáročnou oddechovku při ležení s chřipkou, což pro pobavení snad splnilo svůj účel. Nápad s novými postavami, dvojicí Sonyho a Angeliky a pak trojičky manželů Ivana a Olgy a jejich bratra-švagra Majerových, kteří mají své zlodějské záměry na Kostce a způsob nezdařeného provedení (což je vlastně jediný děj knížky) mi nevadil přesto se mi celková úroveň knížky jeví jako velmi slabá.

irskádívka

Krása, srdečně a hodně hlasitě jsem se smála od prvních stránek až po tu poslední. Po trochu slabším třetím dílu, jsem měla obavy, ale autor dokázal opět najít onu lehkou notu vyprávění, které plyne od jedné absurdní situace k druhé, aniž by působily násilně nebo nuceně. Krásně vtipné, lehké, nenáročné čtení. Vemte na dovolenou nebo nudnou rodinnou oslavu - rozhodně Váš čas oživí.

LuckaH2

Prostě nekriticky miluju všechny díly, tenhle jsem četla podruhé-kdy jsem se smála ještě víc. Velke minus je teda krátký rozsah (kdybych knihu kupovala, asi by mi to přišel dost nepoměr). Ale zapletka podle mě mistrně vedená, policejni vyšetřování, to jsem se smála v autobuse nahlas:-)

Chytuš

S Aristokratkou to mám jako český národ s komedií S tebou mě baví svět. Je to pořád dokolečka (víceméně) stejné, ale pořád je to sranda. Knížce, která mě rozesměje tak, že se svíjím v hlasitých záchvatech, prostě nemůžu dát nějaké průměrné hodnocení, protože ruku na srdce - kolik takových knížek je? Moc ne. Takže i když je to ryzí oddechovka, já jsem za ní ráda! A ráda půjdu i do dalších dílů, pokud se jim bude pořád dařit hlasitě mě rozesmát...

mozkit

Nejslabší díl. Už je toho moc

Forest66

I když už to nedosahuje úrovně původní trilogie, stále je to příjemná oddechová četba. Formou ani obsahem to ale do aristokratky úplně nezapadá a způsob, jakým se to autor pokusil na sérii "naroubovat" mi nepřijde šťastný. Asi jako ta stařenka, co skládala puzzle s kladivem - Je to tam, ale máte prostě pocit, že to úplně nesedí

Bookgirl

Za mě určitě slabší než ostatní díly. Chyběly mi postavy z minulých knih, které se tam moc nevyskytovaly, ale pobavila a odpočinula jsem si.

Beruska18

Takové odpočinkové čtení na víkend, které pobaví a rozesměje snad každého ...

Pavlína79

Téma na jednu kapitolu, ale Boček je mistr zábavy a vtipu. Odklon od hrdinů prvních dílů je sice škoda, ale kniha rozhodně pobavila.

Sandruš

Opět skvělé! :)

zahradnice18

Boček umí. Dobře jsem se bavila. Knížka na jednu cestu vlakem z Brna do Prahy a zpět a ještě se člověk stihne kochat krajinou. Aristokratka a vlna zločinnosti na zánku Kostka, je kratší - řádkování a velikost písma jak pro malé děti. A hlavní hrdinka je pouze vypravěčem nepovedených loupeží. Rozhodně nedosahuje úrovně prvního dílu.

LeKal

Přečteno, ale za mne slabší díl.

NatyDee

Moc jsem se těšila na další díl Aristokratky a opět nezklamal. Něco tak vtipného jsem dlouho nečetla, přečteno na jeden zátah a pokud se chcete zasmát a pobavit, tak jedině doporučuju!!!!

Dobby758

Opět jsem se nezklamala. Sranda od začátku do konce. Kde na to ten autor chodí?
:o)

Jituška82

Opět nezklamala, a jelikož jsou zámek Kostka i autorovy Milotice mými oblíbenými místy, krásně zapadne i do čten. výzvy :) Právě se v těchto dnech v okolí našeho bydliště natáčí film o aristokratce, už se na něj těším.

Mája01

Všechny díly Aristokratky jsem přečetla jedním dechem a doporučuji si rozmyslet, kde je hodláte číst. Smála jsem se hodně často a nahlas.

Tereziee

Super oddechový čtení a opět vtipný. Pan kastelán prostě psát umí :) Škoda jen toho zbytečného odbočení z děje. Těšila jsem se na zámeckou veselku plnou karambolů. Takže doufám, že se brzy dočkáme pokračování. I tak jsem se ale u nových postav pobavila :)

morthyczie

Opet skvele. Sice mi kniha prisla jako lehke odboceni od prvnich trech dilu. Presto udrzuje ctenare stale s usmevem ma rtech

Adelajda_4

Opět jsem se těšila na setkání se starými známými, ale koncepce tohoto dílu byla poněkud jiná. Většina jich totiž pospávala po zámku, zastoupily je však postavy neméně legrační. Po tragické smrti princezny Diany byla zrušena repríza historické revue a na Kostce je vyhlášen smutek. Komtesa Marie odjíždí za Maxem a po návratu na Kostku se nestačí divit. Vypadá to tam, jakoby se zde prohnal uragán. Uragán to však nebyl, to se jenom dva zločinecké “gangy” vydaly na zámek krást. Všichni zloději ale byli tak neohrabaní, ze se nakonec vyšachovali sami, při tom se přihodilo množství absurdních a vtipných situací. Kniha se opět četla sama a i když někteří píší, ze byla slabší, já jsem se tedy královsky pobavila.

Ewilka

Čtvrtý díl byl asi zatím nejslabší, ale přesto je to stále super oddechové čtení. Těšila jsem se na hlavní hrdiny z minulých knih, ale místo toho jsem dostala humornou zločineckou příhodu, která měla s našimi hrdiny jen pramálo společného.

silvara

Ok, nebudeme si nic nalhávat. Tahle Aristokratka byla poněkud slabší, ale vůbec ne špatná. Druhá část byla místy zdlouhavá, ale co! Boček to zachrání skvělým humorem! :)
A ačkoliv čtu už počtvrté v podstatě to samé, tak musím uznat, že jako oddechové čtení, je to skvělé, nenáročné, vtipné a obsahuje řadu roztomilých životních rad (s ořechovkou a prozacem/lexaurinem jde vše snáz). :)

Sůvička4

První půlka měla spád, zajímavé osvěžení zápletky. Popisy planu a postupu pachatelů ve druhé části mi přišly zdlouhavé a málo záživné. Nicméně celkově důstojně kniha navázala na předchozí. Prima oddychové čtení, kniha je rychle přečtena.

pro ženy humor krádeže a loupeže hroby a hrobky nadsázka

Evžen Boček

Evžen Boček