Aristokratka na koni

Aristokratka na koni
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2786 2786

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Lukas4077
19.07.2024 4 z 5

Přečetl jsem na 3-4 zátahy, opět platí to co u posledního dílu v mých očích jde o klidnou nenáročnou komedii, kniha je alespoň o něco delší než předchozí díl, i tak moc nerozumím proč má série 6 dílů. (myslím že by stačily 4 díly) Dělení je sice podle nějakých odvyprávěných celků a konec má asi trochu nalákat ke koupi dalšího dílu, ale já si zatím přečtu hlubší knihy kde se více nadchnu do děje. Kniha není špatná, ale při přečtení první knihy jsem čekal dějovou gradaci, ale to jsem moc nezaznamenal, drobný vývoj hlavní postavy pozoruji, ale může jít i o to jakou formou je série napsaná. Nechci jít pod 4/5 viděl bych spíš tak že první díl byl 9/10 druhý 8/10 a tento třetí 7/10 - snad u další knihy nepůjdu zase o stupeň níže, ale v rámci 5 bodové stupnice radši zaokrouhluji nahoru- u knihy jsem se nenudil, ale nechci nyní utratit kolem tří stovek za pár hodin četby..

Šárka88
08.07.2024 4 z 5

Audiokniha- Veronika Khek Kubařová

Třetí díl Aristokratky opět nebyl špatný, byla přidána nová postava v podobě tetičky. Nejvíce tomu dává šťávu předčítání Veroniky, to je fakt super a když si představím Elišku Balzerovou z filmu, jako paní Tichou, tak to prostě nemá konkurenci. Opět jsem se pobavila.

matej0399
12.06.2024 5 z 5

Po mírném poklesu humornosti u druhého dílu jsem se bál pokračování trendu ve třetím díle. Nemohl jsem se ale více mýlit. Třetí díl je dle mého možná i lepší než díl první. Má skvělý humor, stále originální příhody a novou vtipnou postavu.

Fčelička
02.06.2024 2 z 5

Stačil první díl.

Galadwen
26.04.2024 4 z 5

Přečteno na jeden zátah za dvě hodiny. Příjemná odpočinková kniha v duchu předchozích dílů, člověk na ni ale musí mít náladu. Tenhle díl mi přišel trochu míň humorný než první dva díly, u kterých jsem se smála nahlas, ale pořád mě to baví.

Hobitka
24.04.2024 5 z 5

Perfektní pokračování, které mi zvedlo náladu. Dlouho jsem se u knížky tak nenasmála. :D

Chesterton
20.04.2024 audiokniha 2 z 5

Nebýt Výzvy a Veroniky Khek Kubařové (ale ani ta jednoduchý text moc nezachraňuje) asi bych to zhruba v polovině vzdala a dala si do uší něco jiného :o)
Ironie a sarkasmus ve velkém úpadku. Evžene Bočku, příliš tlačíte na pilu!
Jak píší i mnozí další - čím dál více stejné. Opakovaný vtip přestává být vtipem a nezachrání to ani polonahá rajda knížete. Snad ještě tetička chvilku vyvolala úsměv.
2/3

hrusisek
07.04.2024 5 z 5

Je to taková jednohubka, která je přečtená opravdu během chvilky, ale i takových je potřeba pro zrelaxování se po náročnějším čtení. Velmi vtipná série, určitě lepší knižní předloha než filmy.

kamka1103
05.04.2024 5 z 5

Kostkové mě prostě baví. Jsou tak správně neskuteční až jsou naprosto skuteční. Skvělá série. Ideální na dovolenou, pro zlepšení nálady. A za mě....knížky jsou lepší jak film. Určitě doporučuji.

MahtielNencon
20.03.2024 5 z 5

hádam ešte lepšie, ako predchádzajúce diely :D ! mega

Blazule
16.03.2024 5 z 5

Kniha se četla opět sama - vtipné, svižné, pozitivní.

MahtielNencon
01.03.2024 5 z 5

Tento diel bol perfektný! Smiala som sa od začiatku do konca, veľmi podarené.

zimka.r
11.02.2024 4 z 5

První díl jsem viděla v TV, na druhém jsem byla v kině a tak jsem si chtěla přečíst pokračování. Mám ale pocit, že filmy nebudou úplně totožné k knížkami, takže zajdu do knihovny pro první dva díly a přečtu si je také ;)

Fuchs46
11.02.2024 3 z 5

Četla se dobře a rychle, ale první díl byl stejně nejlepší.

andy_nejedla
09.02.2024 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy se mi i tahle četla moc dobře a zase se těším na další díl.

Ka-čí
18.01.2024 3 z 5

Mě vyhovuje deníkové psaní a hlavně fakt,že i taková rodina jako je ta jejich je taky tak prdlá jako ta naše.... =D Hodně relaxační čtení...knihy mi nepřijdou úplně vtipné,v tomto směru jsem asi náročnější,nicméně jsou jisté úsměvné chvilky určitě stojí za přečtení tetka je fakt psychooo =D

Ronnie68
21.12.2023 5 z 5

Skvělá oddechová kniha, která pojednává období letních prázdnin 1997 ... opět jsem se skvěle nasmála...

kajka.w
07.12.2023 5 z 5

Bylo to opět supéééér a nejvíc supéééér je tetička Nora!

Airelle
06.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Odpočinek byl potřeba, a tak jsem sáhla na jistotu. Aristokratka mě sice nezklamala, ale byla rozhodně slabší než dva předchozí díly, a to mi druhý díl přišel výrazně horší než ten první.

Postavy jsou pořád stejné, což je v rámci časové linky v pořádku, jen bych čekala nějakou gradaci, které se v tomto díle zoufale nedostává. Jedinou novinkou je prateta – psychó, ale už je toho psychó na mě už moc.

Nápady na zlepšení situace na Kostce mi někdy přijde hodně přitažené za vlasy, ale to už k tomuhle žánru patří. Trochu mě mrzí, že článek nevyšel, možná bychom se dočkali zajímavé vzestupné tendence.

Jsem zvědavá, co přinese další díl, snad mě tentokrát více pohltí.

čtenářka76
01.11.2023 5 z 5

I třetí díl Aristokratky se povedl. Určitě se k trilogii vrátím.