Aristokratka na koni

od:

Aristokratka na koni

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308389/aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4987
Série:

Příhody aristokratky (3.)

Žánr:
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (245)

Přidat komentář
mariva
včera

I když by se dalo čekat, že k tématu se nedá vymyslet něco nového, autorovi se to pořád daří a hlavně pořád dokáže vymýšlet humorné situace, které donutí čtenáře k hlasitému smíchu (ideální do čekárny u lékaře). Předpokládám, že v dalším díle by se mohla Marie vdávat.

helenkan
14. února

Já jsem se pobavila i zasmála. Někdy i nahlas,ještě že mě nikdo neviděl,možná by si ťukal na čelo. :-)

LenkaVrbatova
09. února

Každým dalším dílem humor z nápadu vyprchává. Ale přesto je v knize pár pasáží, u kterých jsem se opět smála nahlas. Kdo začal se sérii o aristokratce Marii, nechť si přečte i tento díl.

AnetaKor
08. února

Nádherné, růžové, béžové...

Aaloha
01. února

Nejslabší díl, opakované vtipy, nuda.

katallinka
30. ledna

Znovu obrovské nadšení a nekončící záchvaty smíchu nad životem aristokratů na Kostce.

crazyslunicko
30. ledna

Opět jsem se bavila nad osudem Kostky. O tom, jak všemožně vymýšlejí, jak zvýšit návštěvnost a vydělat peníze i o tom, jak jim neustále dochází peníze a chodí jim upomínky. Je to velice kvalitní oddechovka, tohle fakt musel vymyslet jenom chlap :) . Předpokládám, že čerpal ze svých osobních zkušeností, jinak je to těžko uvěřitelné.

Kitty
21. ledna

Všechny tři díly jsem četla hned po sobě, příjde mi to spíše jako jedna kniha na tři části. Čte se dobře, je plná jednoduchého vtipu a sarkasmu. Bavila jsem se.

Aríka
20. ledna

V pořadí již třetí díl o zchudlé dědičce hradu Kostka a jejích trampot, které jsou psány s nadhledem a humorem. Kniha mě nezklamala, byla o mnoho lepší než díl druhý, ale prvnímu dílu se nevyrovnala, i přesto knize dávám pět hvězdiček. Kniha byla jako vždy čtivá, poutavá, plná humoru. Měla jsem ji přečtenou v řádu hodin a nasmála jsem se. Rozhodně doporučuji celou sérii o Marii Kostkové z Kostky, protože u knihy se nasmějete a nebudete se nudit.

jahlina
14. ledna

Dobré stejně jako předchozí díly. Ničím nepřekvapilo, bavila jsem se stejně.

dagsvob
08. ledna

Opět skvělé...

Marčullkas
02. ledna

Opět oddechovka

Amneris
29.12.2017

Třetí díl mě bavil asi nejvíc, mám ráda tento typ humoru. Pokud by se pan Boček rozhodl pro pokračování, zlobit se nebudu :-)

Aveli
20.12.2017

Místy je kniha zábavná a vtipná, ale bohužel jindy zase nudná a bez větší zápletky. Osobně mě příliš nenadchla

karamelka33
18.12.2017

Supr kniha. Veselá od začátku do konce.

hana.hanigerova
14.12.2017

Tak třetí díl ještě předčil díly předchozí. Smála jsem se, na konci jsem dokonce brečela dojetím a především jsem litovala, že knih o Kostkových z Kostky není víc! Doufám, že se nějakých dočkáme, mohla bych je číst pořád a nepřestaly by mě bavit :-)

vlasta7
24.11.2017

tento 3. díl se mi nelíbil,

michaela6503
21.11.2017

Jak už jsem někde tady v komentářích četla, opravdu to nejde snad ani brát jako třetí knihu a dělit to. Je to jako jedna větší kniha o třech částech, ale máte samozřejmě lepší pocit, když si po dočtení Aristokratky na koni můžete říct, že jste přečetli tři knihy. Alespoň já to tak měla. Teď jsem měla nějakou dobu delší pauzu a ke čtení jsem se moc nedostala, ale díky Aristokratce jsem teď přečetla vlastně tři knížky hned za sebou.
Boček mě opět rozesmál i v tomto poslední díle. Zrovna dneska jsem ho dočetla cestou metrem, že mi to rychle uteklo, pobavila jsem se a krásně mi to vyšlo akorát domů. A když už jsem teď na konci, tak nejhůř se mi loučí snad s kastelánem Josefem, který mě svými hláškami dostával snad nejvíc. Při čtení moje představivost zapracovala a právě zmíněného Josefa jsem měla v hlavě nejlépe vykresleného. Boček u mě má určitě plný počet. Opět děkuji za toto humorné dílo! Byla to skvělá četba. :)

kap66
20.11.2017

Ani se mi nechce hodnotit ve smyslu "první díl byl nejlepší, druhý ..." - doporučuji číst všechny "díly" hned po sobě a brát to jako jednu knihu o třech kapitolách. Pro mě milé, vtipné, blízké mému naladění. (Do budoucna: bála bych se povrchního zfilmování, ve kterém by byl zachován pouze situační humor, což by se nabízelo.)

kdu
20.11.2017

Pokračuje ve stejném stylu jako předchozí díly. Už jsem se tolik nenasmála (rozhodně ne nahlas jako u prvního dílu), protože jsem si na autorův humor zvykla a stal se pro mě trochu ohraným. Ale na oddych příjemné počtení, o tom žádná.

čika
10.11.2017

zlatanina, v ktorej sa striedaju velmi vtipne postrehy a skece so "smirou", opakujucimi sa motivami a osuchanymi vtipmi (helenka vondrackova a lady di), cele nalepene na velmi chatrnej kostre. pobavi, ale to je tak vsetko. cele mi to pripominalo priemerny sitcom, chybali nahlas sa smejuci divaci v pozadi.

Blaník8
07.11.2017

Knížky autora se mi dostaly do rukou v pravou chvíli, sedly mi, zlepšily náladu, mám ráda tenhle druh možná jízlivého a ironického humoru, ale znáte ten pocit- potkáte cizí lidi, cizí příběh... ale jako bych se bavila s někým blízkým, s kým si prostě rozumím, jako bychom se znali 100 let...to je moc fajn...najednou se podívám kolem sebe s trochou nadhledu a svět je prostě trochu super a psycho...ale hlavně báječný...růžový a béžový..!!!:-):-).-)

yaja8823
31.10.2017

Parádní vtipné pokračování předchozích dvou dílů - po dlouhé době se člověk u těchto knih pořádně od srdce zasměje ...

Elisa220
26.10.2017

Moje první Aristokratka a musím říct dobré! Bavila jsem se, občas smála nahlas, účel splněn. Díky autore, prodloužil jsi mi život !

Nelmal
24.10.2017

Další díly už raději ne, aby z toho nebyla jedna hvězda. Navíc zcela patrné umělé rozdělení do více knih. Vše se opakuje, bez vlastní zápletky a vtipu.

Deena_
15.10.2017

Tento dil byl opravdu spatny. Vse se opakuje a vtip se vytraci. Myslela jsem, ze teticka Nora to trochu okoreni, ale bohuzel nic noveho neprinesla.

sabca
15.10.2017

První díl se mi moc líbil. U toho jsem se i zasmála, druhý díl už méně a u třetího jsem se nudila. Pokud autor napíše další díl, tak už jej určitě číst nebudu.

Kytiii
13.10.2017

Třetí díl se mi líbil neméně jak dva předchozí... naopak - výbuchy smíchu se ve mě plynule přelévaly... manžel nemohl spát, neb jsem ho dusivě rušila a v metru jsem se musela hryzat do tváře. Marii normálně miluju! Stejně tak Denisku. U rozhovoru pro časopis jsem dokonce i křížila nohy, abych se nepočurala... pecka!

Sorrow
10.10.2017

Další fajn jednohubka na jedno odpoledne. Boček se nicméně hrozně opakuje a jak už to tak bývá - "opakovaný vtip přestává být vtipem". Díky Bohu za osvěžení v podobě bláznivé tetičky Nory. Jsem si téměř jistá, že autor ještě neskončil a doufám, že nejen, že přidá do příběhu další postavy (které jsou prostě jeho nejsilnější stránkou), ale že také konečně někam posune vztah Marie a Maxe :)

Jana283
09.10.2017

Nuda. Opakovaný vtip přestává být vtipem. Trojku už si nekoupím.