Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2711 523

Aristokratka série

< 3. díl >

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

zimka.r
zimka.r
11.02.2024 4 z 5

První díl jsem viděla v TV, na druhém jsem byla v kině a tak jsem si chtěla přečíst pokračování. Mám ale pocit, že filmy nebudou úplně totožné k knížkami, takže zajdu do knihovny pro první dva díly a přečtu si je také ;)

Fuchs46
Fuchs46
11.02.2024 3 z 5

Četla se dobře a rychle, ale první díl byl stejně nejlepší.

andy_nejedla
andy_nejedla
09.02.2024 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy se mi i tahle četla moc dobře a zase se těším na další díl.

Ka-čí
Ka-čí
18.01.2024 3 z 5

Mě vyhovuje deníkové psaní a hlavně fakt,že i taková rodina jako je ta jejich je taky tak prdlá jako ta naše.... =D Hodně relaxační čtení...knihy mi nepřijdou úplně vtipné,v tomto směru jsem asi náročnější,nicméně jsou jisté úsměvné chvilky určitě stojí za přečtení tetka je fakt psychooo =D

Ronnie68
Ronnie68
21.12.2023 5 z 5

Skvělá oddechová kniha, která pojednává období letních prázdnin 1997 ... opět jsem se skvěle nasmála...

kajka.w
kajka.w
07.12.2023 5 z 5

Bylo to opět supéééér a nejvíc supéééér je tetička Nora!

Airelle
Airelle
06.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Odpočinek byl potřeba, a tak jsem sáhla na jistotu. Aristokratka mě sice nezklamala, ale byla rozhodně slabší než dva předchozí díly, a to mi druhý díl přišel výrazně horší než ten první.

Postavy jsou pořád stejné, což je v rámci časové linky v pořádku, jen bych čekala nějakou gradaci, které se v tomto díle zoufale nedostává. Jedinou novinkou je prateta – psychó, ale už je toho psychó na mě už moc.

Nápady na zlepšení situace na Kostce mi někdy přijde hodně přitažené za vlasy, ale to už k tomuhle žánru patří. Trochu mě mrzí, že článek nevyšel, možná bychom se dočkali zajímavé vzestupné tendence.

Jsem zvědavá, co přinese další díl, snad mě tentokrát více pohltí.

čtenářka76
čtenářka76
01.11.2023 5 z 5

I třetí díl Aristokratky se povedl. Určitě se k trilogii vrátím.

mila2411
mila2411
31.10.2023 2 z 5

Posloucháno jako audio (výborná Veronika Kubařová), hlavně proto, že to baví syna. Sám bych do toho po dvojce už nešel... je to takové: čím dál tím víc STEJNÉ.

kramver
kramver
25.10.2023 4 z 5

Druhý díl v knihovně nebyl k mání, tak jsem vzala rovnou třetí a díru v ději jsem nezaznamenala. Četlo se to rychle a lehce. Při čtení mi to evokovalo sitcom s hlasitým smíchem vždy na konci pointy. Pan Boček má vytříbený humor, který mi sedí a každá věta obsahuje vtipná přirovnání a originální obraty. Není to vysoká literatura, ale je to přesně to, co čas od času potřebuje skoro každý.

HelVall
HelVall
18.10.2023 4 z 5

Byla to výborná a vtipna oniha. Né tak vtipna jako druhý díl, le přesto výborná. Doporučuji

AndulinaU
AndulinaU
26.09.2023 4 z 5

Kniha srovnatelná s těmi předchozími

Hani77
Hani77
09.09.2023 4 z 5

Tento díl byl slabší než předchozí dva, u kterých jsem řvala smíchy. Doufám, že nebude pokračovat sestupná tendence.

Onyx18
Onyx18
05.07.2023 5 z 5

Knihy, které člověka nutí smát se nahlas (a že těch pasáží není málo), jsou vzácné. Šest hvězdiček z pěti za celou dosavadní sérii.

eltondo
eltondo
21.05.2023 4 z 5

Podobné jako předchozí díly. Nepřekvapí, ale pořád pobaví.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
04.05.2023 4 z 5

Další díl naprosto nenáročné a velmi zábavné série. Aristokratka je pro mě výplň mezi thrillery i únik z jiného náročného čtení. A fakt mě baví.

Tereza0107
Tereza0107
04.05.2023 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, namluvená Veronikou Kubařovou. A můj názor, že série bude mít sestupnou tendenci se nezměnil ani po poslechnutí třetího dílu. Sice nám do domácnosti přibyla nová postava možné pratety - psychó, ale jinak asi nepřišlo nic nového. Příjemná odreagovačka, ale na víc, jak tři hvězdičky, to nevidím.

MíšaS.
MíšaS.
19.04.2023 4 z 5

Opět skvělé odreagování.

Jessybelle
Jessybelle
28.03.2023 4 z 5

Když potřebuju zvednout náladu, mohu s jistotou sáhnout po Aristokratce. Setkání s touto malinko šílenou skvadrou je pohodové, úsměvné a oddechové.
Tak za čas na další díl.

Vybubu
Vybubu
04.03.2023 4 z 5

Dočtu všechny knihy, výborná oddechovka a humor autora je mi čím dál bližší :)