Aristokratka ve varu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.92221

Aristokratka 2.

Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno · Druhé město

Kniha Aristokratka ve varu

kofola33
včera

Prvni dil mi prisel vtipnejsi nez tehnle druhy, nicmene prijemne poctenicko o rodine Kostku na Kostce, pobavilo me to.

Eorin
včera

Hooodně odpočinková - na čtení v autobuse při cestě do/z práce ideální. Humor někdy dost předvídatelný, ale jinak docela prima, inu, na ten odpočinek dostačující :) Glosy vtipné a zajímá mě, co bude dál..

evika02

Nepřišla mi až tak svižná jako první díl, ale zachovala si humor a ukázala opět mnoho situací ze života. Navíc Josef mi opravdu někoho reálného připomíná. Optimálně pro něj, objekt zavřít a mít ho jen pro sebe a pro odbornou veřejnost neboť laik si nezaslouží přístup na taková místa. Ano, vize tam je, takže za mne dávám plný počet hvězd :-)

Ivaiva

Mě knížka bavila. Nedosahuje sice kvality prvního dílu, ale i u druhého dílu se našly pasáže, kdy jsem se smála nahlas. Doporučuji.

Bustedka

Já dočtu celou sérii spíš z povinnosti, než že by mě to bavilo. Styl se nezměnil, ale nějak mě to nebavilo, takže jsem především ocenila to, že to šlo rychle

kercah

Další díl humorného vyprávění o rodu Kostků z Kostky, je opět vtipný a svým deníkovým stylem psaní velmi dobře čitelný. Samozřejmě se však prvnímu dílu nevyrovná. Možná je to tou vysokou laťkou a následným očekáváním, které první díly vždy nastaví a další díly málo kdy překonají. Rozhodně se, ale nudit nebudete :).

essmy

Začátek má pomalejší rozjezd. První půlka je slabší než první díl, ale pak přijdou Vary a školní výlety a číst nejde, protože na to člověk smíchy nevidí

Marci18

Sice kniha byla o něco slabší než první díl, přesto jsem se u ní dost nasmála. Ale pořád tajně doufám, že třetí díl bude lepší než tento (druhý) a nasměji se stejně tak, jako u prvního dílu. Pro odreagování, nebo na nějakou dovolenou určitě doporučuji.