Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3518 3518

Aristokratka série

< 2. díl >

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

Přidat komentář

Lukas4077
12.06.2024 4 z 5

Pokračuji v hodnocení prvního dílu s tím, že jsem do série zaujatý, porovnávám ji s filmem- teď už tedy jde o dva stejnojmenné filmy a třetí by měl být v produkci. Jak jsem psal na konci předchozího hodnocení, že jsem si převzal druhou knihu a za aktuální cenu okolo 200Kč mi stále přijde poměrně krátká- délka okolo 100 stran opravdu je pod mým očekáváním a nerozumím tomu, proč nešlo knihy pospojovat v delší celky a zůstat u méně dílů. Knihu jsem si spíše odkládal abych ji hned nepřečetl, i tak to bylo relativně rychle za mnou a nemohu říct, že by mi děj nějak fascinoval, zápletky nejsou špatné, humor je stále podobný a nedá se mluvit o nudě při čtení, ale přišlo mi to spíše jako výplň před nějakou další gradací ve kterou doufám a těším se na další díl, který má okolo 170 stran a věřím že sérii dočtu celou a budu moct ohodnotit celek. Zde dává 4/5 bodů a doufám že níže již nepůjdu v dalších knihách.

matej0399
07.06.2024 4 z 5

Druhý díl mě nezklamal, ale ani nenadchnul. Pořádně jsem se začal bavit až v poslední třetině knihy, zato ale pořádně. Úplný závěr mě už dostal zcela do kolen a těším se na třetí díl.


MoniMonika
07.05.2024 5 z 5

"Aristokratka ve varu" od Evžena Bočka je druhým dílem úspěšné humoristické série, která sleduje životy členů excentrické aristokratické rodiny a jejich zaměstnanců na zámku Kostka. Kniha pokračuje v příbězích z předchozího dílu a opět nabízí porci vtipných situací a dialogů.

V tomto díle se čtenáři opět setkávají s hlavní hrdinkou Marií Kostkovou a její bláznivou rodinou. Její otec je stále skrblík, matka se snaží být princeznou Dianou, a zaměstnanci zámku se střídají opíjí a pokřikují jeden na druhého. Tato kombinace vede k řadě komických situací, které jsou často absurdní a groteskní.

"Aristokratka ve varu" přináší čtenářům humorné momenty, které vyvolají smích, ale zároveň jim může chybět větší příběhový rámec a struktura. Autor Evžen Boček zůstává věrný svému stylu, který je známý pro svou lehkost a nadsázku, ale pokračování příběhu někdy působí trochu mechanicky. I když kniha obsahuje spoustu vtipných situací a postavy jsou živé a sympatické, chybí zde určitá originalita a ucelenost, která by knihu pozvedla na úroveň prvního dílu.

Přesto je "Aristokratka ve varu" zábavným čtením, které vás rozesměje a poskytne krátký únik do světa bláznivých postav a situací. Pokud se vám líbil první díl, pravděpodobně vás potěší i tento. Je to kniha, kterou si můžete přečíst během pár hodin a která vás rozhodně pobaví.

BarkaS
22.04.2024 3 z 5

Příběh Kostků neurazí, pobaví, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Jednou jsem se opravdu zasmála, jinak jsem si spíš tak klidně odpočinula u nenáročného vyprávění.

michaela.97
17.03.2024 audiokniha 3 z 5

*audioknížka* byla zase super, vtipy nezevšednily, ale klidně bych druhý díl spojila s prvním. Pokud si chce ale čtenář odpočinout od krimi příběhů a detektivek, tahle jednohubka je perfektní volbou.

kamka1103
29.02.2024 4 z 5

Pohodová kniha,čte se dobře, občas se člověk začne smát nahlas a okolí na něj kouká dost divně. Všem co se chtějí zasmát doporučuji. Určitě se podívám i na film.

BellaBernasconi
26.02.2024 2 z 5

Nevím, jestli nejsem na cílovku moc mladá v 16. Každopádně knihu jsem v podstatě přeskákala, jak mě to vůbec nezaujalo a dlouhé dopisy hlaví hrdinky byly jen zdlouhavé rekapitulace a navíc bez odpovědi. Upřímně se nedivím, že nikdo neodpovídal, ale pokud se vám to líbí, tak blahopřeju máte oblíbenou knihu ke které se budete rádi vracet.

zimka.r
25.02.2024 5 z 5

1. Aristokratka na koni, 2. Poslední aristokratka, 3. Aristokratka ve varu...asi díl u kterého jsem se nejvíc nasmála. Rozhodně vezmu další díl!! ;)

marekB78
22.02.2024 4 z 5

Povedená kniha, přečteno za jeden den. Místy jsem se smál, že si o mně v okolí lidé mysleli, co jsem za blázna Četl jsem do výzvy, ale určitě přečtu i další díly

Galadwen
10.02.2024 4 z 5

Kniha navazuje, kde první díl skončil, a dovede události na Kostce od března až na práh léta. Komu se líbil první díl, bude se mu líbit i druhý, styl i humor jsou podobné - ve skutečnosti se divím (i s ohledem na malý stránkový rozsah), že oba díly nevyšly dohromady. Nejvíc mne asi pobavily části s cestou do Karlových Varů a školními výlety.
Jinak mezi jednotlivými díly bych asi doporučovala dávat si pauzu a číst něco úplně jiného, hltat sérii celou na jeden zátah by asi mohlo po chvíli být trochu monotónní nebo v horším případě otravné. Přesně tak hodlám postupovat - styl i absurdní příběhy rodiny Kostkových se mi líbí, ale musím si je dávkovat, takže si teď dám před třetím dílem delší pauzu.

andy_nejedla
06.02.2024 5 z 5

Stejně jako první díl to bylo dobře čtivý a pořád se mi líbí deníkový styl. Několikrát mě kniha rozesmála nahlas, super! :D

alkuluku_blog
05.02.2024 5 z 5

"Aristokratka ve varu" byla první knihou této série, kterou jsem četla, (nějak jsem si nevšimla, že je to druhý díl, ale popravdě to ničemu nevadilo), a byla jsem nadšená. Místy jsem se smála nahlas, to normálně nedělám. Říkám si ale, že by byl můj zážitek možná menší, kdybych Aristokratky četla popořadě.

kudrdlinka
04.02.2024 4 z 5

Viděla jsem film, po několikáté si poslechla audioknihu. Oboje je na odreagování dobrý. Jen mám pocit, že z té knihy toho ve filmu moc nezbylo ;)
Čtvrtá hvězda je zase hlavně díky Veronice Kubařové, která to krásně načetla.

Jitty502
01.02.2024 4 z 5

Super vtipná oddechovka má pár stran tak na jedno odpoledne. Nejvíc mě pobavilo jak na Kostku přijížděli školní třídy a začali se ztrácet děti apod. A ucpané záchody byli top :D

Jirinamac
31.01.2024 3 z 5

Knížku mám již dlouho, ale moc se mi do ní po prvním dílu nechtělo. Teď jsem si jí chtěla přečíst dřív, než uvidím film. Naštěstí je to jen pár stránek a moc mi tento styl humoru nesedí, ale na film se celkem těším, už i 1. díl mě bavil víc ve filmu, než knižka. Hodně to ovlivnilo herecké obsazení.

baji42
27.01.2024 3 z 5

Taková nenáročná oddychovka na jedno odpoledne.

LenkaAK
11.01.2024 3 z 5

Bylo to dobré čtení, ale trochu slabší oproti prvnímu dílu. Ale v dalších dílech se to zlepší :-D Zasmála jsem se, mělo to spád a zajímavou zápletku. Narážky na knížete S. byly vtipné.

Ronnie68
20.12.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, kde bravurně předčítá Veronika Khek Kubařová ... Tentokrát je zde zobrazen děj od března do června roku 1997 .... A upřímně jsem se smála skoro celé 3 h 39 minut (co trvala audiokniha) ...
Paní Kubařová to fakt skvěle podala, že se neuvěřitelně těším na další díl ... Skvělá oddechovka ...

MiraiYume
10.12.2023 3 z 5

Četla jsem ji záhy po prvním dílu, proto jsem věděla, do čeho jdu. Jedná se o přímé pokračování. Vlastně jsem si říkala, proč to nebylo vydané s prvním dílem jako jeho součást. Knížka je velmi útlá, rychle se přečte. Dopisy pro mě byly rušivý element, zvlášť když byly jen jednostranné. Některé situace vyloženě hodně nasazené, ale knížka má pobavit a pomoct vypnout, to se koneckonců stalo, takže fajn čtení.

dzejkbeltygros
08.12.2023 3 z 5

Bylo to krátké, méně zábavné jako první díl, takže jsem moc zvědavá, co bude v následujících. Možná jsem neměla tu správnou náladu, ale přišlo mi, že tam je pořád to samé dokola.