Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/bmid_posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4 6237 1635

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

michaela.97
michaela.97
10.03.2024 audiokniha 4 z 5

*audioknížka* Knížky jsem registrovala už dávno, ale k poslechu mě nalákal až film, který mě jako jeden z mála českých (komedií) opravdu bavil.

Zaprvé - baví mě, jak je knížka načtená. Nejenom, že Veronika Khek Kubařová ty audioknížky umí, tak i zvukové přechody mezi jednotlivými kapitolami jsou parádní a skvěle se k tématu knihy hodí.

Potom musím vypíchnout humor, ten mě tady asi neomrzí, stejně jako postavy - miluju je všechny do jedné. Jsem zvědavá, jaké budou další díly, protože ten první naprosto perfektně splnil účel: být super oddechovkou.

rosalindaaa
rosalindaaa
26.02.2024 2 z 5

U knížky jsem se dost nasmála, ale víc se mi líbil film

zimka.r
zimka.r
23.02.2024 4 z 5

1. Aristokratka na koni 2. Poslední aristrokratka....po přečtení třetího dílu, kdy jsem první dva díly viděla zfilmované, jsem se rozhodla přečíst si všechny. A jaké bylo mé překvapení, že je to dějově dosti něco jiného. Ale pobavila jsem se, přečetlo se to rychle, takže už se těším na druhý díl a pak už posloupnost snad dodržím :)

ellypusik
ellypusik
11.02.2024 4 z 5

Oddechové, vtipné čtení. Byla jsem opravdu mile překvapena.

Han-nah
Han-nah
04.02.2024 3 z 5

Potomci šlechtického rodu hraběte Kostky z Kostky žijí v Americe. V Čechách dostanou zpět zámek . S nadšením sem přijede František Antonín s manželkou, která neumí česky a rodově prokletou dcerou Marií. S jakými ideály si převzali zámek i s perzonálem a co je čeká , to se dočtete v této knize, psné Marií formou deníku. Některé pasáže jsou vtipné, některé vynucené.
A tady je situace, kdy někteří čtenáři knihu chválí, jiným se moc nelíbí. Ale to je správné, nemůžeme mít stejný vkus a ten nutit druhému. Je to, jako v životě a v čase, kdy a v jakém rozpoložení vezmeme knihu do rukou.

evca7271
evca7271
30.01.2024 4 z 5

Příjemná oddechovka na zpříjemnění dne. Kniha se mě moc líbila.

Galadwen
Galadwen
29.01.2024 4 z 5

Knížka a příběh jsou samozřejmě hrozná "ptákovina", což ale nic nemění na tom, že jsem se u nich nasmála a pobavila. Text právě tak dlouhý, aby se mi líbil až do konce a deníkový styl nezačal nudit. Milé oddechové čtení, které má spád.

masul
masul
25.01.2024 4 z 5

Oddechovka, kterou zkrátka nemusíte brát moc vážně. Zasmějete se, pobavíte ale hluboký zážitek nezanechá.

kristynatjxo
kristynatjxo
25.01.2024 5 z 5

Kniha mě moc baví a ráda se k ní vracím. Chápu, že styl psaní nemusí někoho hned zaujmout, ale určitě stojí za to, ji dát šanci. Knížka je opravdu vtipná, líbí se mi často bizarní situace do kterých se postavy dostávají.
Je to dobře vymyšlená kombinace různých postav a líbí se mi i doba, do které je děj zasazený. Kdyby to šlo, hned se jedu na takový hrad podívat:)

BellaBernasconi
BellaBernasconi
07.01.2024 3 z 5

Po filmu jsem čekala něco víc. Chybí mi tam aspoň něco s Maxem

Červenáryba
Červenáryba
02.01.2024 5 z 5

První díl je nejlepší :-) skvělá četba na dovolenou!

MahtielNencon
MahtielNencon
27.12.2023 5 z 5

Veľmi som sa bavila!

andy_nejedla
andy_nejedla
21.12.2023 5 z 5

Vtipné, čtivé. Přečetla jsem během jednoho dne a už se těším na další díl. Vyhovoval mi deníkový styl knihy.

Ronnie68
Ronnie68
20.12.2023 4 z 5

Řekla bych fakt vtipná kniha psaná v podobě deníkových záznamů ... Zachycuje cca půl roku života Marie III. na Kostce ... Určitě si přečtu i další díly ...

MiraiYume
MiraiYume
10.12.2023 3 z 5

Po všech směrech oddychová knížka přesně na dobu, kdy chcete vypnout hlavu a nad ničím nepřemýšlet. Místy mi humor připadal nacpaný na sílu, musela jsem si zvyknout na styl autora, ale stačilo si uvědomit, že to prostě není žádné veledílo, ale oddechovka, a hned to bylo lepší. Takové milé, rychlé čtení.
Film mám moc ráda, možná proto jsem měla trochu jiná očekávání.

dzejkbeltygros
dzejkbeltygros
08.12.2023 4 z 5

Četla jsem už podruhé, a musím říct, že napoprvé mi to přišlo neskutečně vtipné, dynamické a oddechové. Druhé čtení už zase tak vtipné nebylo. Opakovaný vtip přestává být vtipem. Pokud tedy potřebujete vypnout hlavu, když je váš život až příliš vážný, tak bych po téhle knize klidně sáhla. Ale pozor, je v ní docela specifický humor, tak ať nejste spíš znechuceni. Chystám se i na film a doufám, že bude stejně dobrý jako kniha.

Šárka88
Šárka88
29.11.2023 4 z 5

Audiokniha - Veronika K. Kubařová
Oddechovka s krásným humorem . Aristokraté vracející se do ČR z New Yorku i se svými příbuznými v krabici od pracího prášku. Musím uznat, že jsem se pobavila u poslechu a odpočinula, jen opravdu chybí ta zápletka. Shlédla jsem i film a ten je oproti knížce dost ochuzen, chyběla mi scéna se zabíjačkou a misto dvou dog byli koně, ale skvělí herci!
Určitě poslechnu další díl.

Matematicka
Matematicka
17.11.2023 4 z 5

Ano, je to pouze oddechovka. Ano, humor je tu pouze situační. Schází tu zápletka a směřování odněkud někam. Ale autor nesklouzává k žádnému prvoplánovému humoru a i jazykově mě to někdy bavilo. Občas jsem se smála nahlas a odpočinula si od starostí všedního dne. Pokud neočekáváte víc, můžu doporučit. Výborné postavičky "hraběcí" rodinky i jejich personálu, povedená zabijačka, ale i třeba "rýpnutí" si do moderních písní zpívaných v kostele.

"Josef pak ještě dodal, že Deniska jako učitelka dějepisu přesně zapadá do projektu Totálního zámku a návštěvníkům se její neotřelý výklad historie bude určitě líbit, jelikož jsou na stejné vědomostní úrovni. Doložil to několika otázkami, které návštěvníci pokládají: Kdo byl baroko? Odkdy je letopočet náš? Kvůli čemu ukřižovali jezuité Ježíše Krista? Co je Rembrandt? Kde ležel středověk? Proč byl Zeus? Za co se zavíralo do zpovědnice? K čemu sloužila hoboj? Na kterém zámku je Zeď nářků? Čím se poháněl šerosvit?"

čtenářka76
čtenářka76
01.11.2023 5 z 5

Pokud očekáváte odlehčení a humor, toto je ta správná kniha. Četla jsem jedním dechem na dovolené.

Jakubicek
Jakubicek
01.11.2023 3 z 5

Dlouho jsem se na Aristokratku chystal. Jeden čas mi přišlo ze jsem ji viděl všude. Knížka mě bavila a dost jsem se při ni zasmál. Panoptikum zámku Kostka je správně pošahané, zabedněné a vytváří spoustu vtipných situací. Nejlepší částí pro mě byla zámecká zabijačka. Pak ale knížka nějak ztratí tempo, děj se stane předvídatelným a chybí nějaké vyvrcholení nebo rozuzlení. Zřejmě půda pro další díl. Po vlažném závěru ale nevím jestli se ke zbytku série dokopu.