Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/big_posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 45478

Kniha Poslední aristokratka

Peťák28

opravdu doporučuji,pokud si chce někdo při čtení oddechnout a zasmát se... skoro to nemá chybu..

HoneyMM

Před léty jsem dostala doporučení od mamky a až nyní se dostala k přečtení. Vůbec mi nevadilo,že jsem viděla prvně film a až pak četla knížku (většinou volím opačné pořadí). Film je fajn, ale je to jen hrubý nástřel toho co je v knížce. Krásně psaný deník, vtipné dialogy a postřehy :) Bavila jsem se a u čtení si hezky odpočinula.

Amitiel76

Poslední aristokratku jsem viděla několikrát v televizi a nutno říct, že se zařadila mezi moje oblíbené české komedie. Filmové zpracování je ale jen začátkem knihy, a navíc dost upravené. Ovšem knižní předloha, to je zcela jiná káva!
Je napsaná s milým humorem, lehkou nadsázkou, ironií a plná tak komických situací, že se při čtení culíte od ucha k uchu. Vypravěčské umění Marie III., vás prostě dostane!
Zkrátka když vám vrátí v restituci šlechtické sídlo, je to jakoby jste dostali "danajský dar". A je celkem jisté, že cizí neštěstí, vždy zaručeně pobaví :-))
Aneb "Když se dva perou, tak se třetí směje".
Určitě dávám plný počet bodů, a vrhám se na druhou část.

Ivanka83

Nejdříve jsem viděla film, což byla asi chyba. Zatímco u filmu jsem se smála od začátku do konce a herecké obsazení mě nadchlo, tak do čtení jsem se musela chvilkami i nutit.
Rozjezd byl fajn. Zhruba v půlce mě to nějak přestalo bavit. Po krátké pauze jsem druhou půlku knihy zhltla rychle a víc jsem se i zasmála.
Snad poprvé se mi film líbí víc jak kniha.

Erlif

Knihu mi doporučila kamarádka, která se smála od začátku do konce. Ano začátek byl skvělý, to jsem se smála i já, ale pak už mi to přišlo takové na sílu a už ani né tak vtipné... jen semhle támhle... Na další díly se nechystám.

DenisaMue

není to nic ohromujícího ani chytrého, ale je to zábavné, a to byl nejspíš i autorův cíl. Napsat něco nenásilně zábavného. Přečetla jsem všechny díly a kdyby vyšel další, přečtu si ho taky.

SammSamm

Tak tady jsem se opravdu nasmála, celý příběh byl naprosto komický. Od začátku až dokonce. Musela jsem často vysvětlovat, čemu se jako směju, když si "jenom" čtu. Po přečtení jsem se podívala na film a sice byl také komický,ale děj naprosto převrácený. Asi se nemůžu dívat na filmy, které mají děj z knihy,kterou jsem četla,pak to moc pitvám....

zvídaváStela

Musím říct, že takhle jsem se u knížky dlouho nezasmála. Mám ráda tento typ humoru. Oddechové čtení. :)