Poslední aristokratka

od:

Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.12858
Série:

Příhody aristokratky (1.)

Žánr:
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (819)

Přidat komentář
Teresita
15. března

O této knize jsem toho slyšela hodně, má moc dobré recenze a všichni ji chválí. Bohužel mě Aristokratka moc nezaujala a zjístila jsem, že humoristické romány asi nejsou pro mě to pravé. Nepřipadalo mi to nějak extra vtipné, humor se točil vesměs pořád kolem toho samého, autor si zaměřil na několik vtipných situací, které točí pořád dokola, měla jsem pocit, že moc tlačí na pilu a snaží se být vtipný za každou cenu. Myslím, že téma je to velice zajímavé a dalo by se z něj vytěžit mnohem více, příběh prostě neměl žádnou hloubkou, žádný děj, vyprávění hlavní hrdinky mi přišlo velice neosobní.

baacinka
10. března

Já nevím, nadchla mě originalita nápadu, párkrát jsem se zasmála, ale vtipy a formulace se opakují, takže počínaje 30% už je vtip zcela vyčerpán. Ale na odpočinek to docela ujde.

Adina123
10. března

Ještě se mi nestalo, že bych se u nějaké knížky tak nasmála :-) Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem v tramvaji, četla jsem na procházce se psem, u oběda a pořád s úsměvem na rtech :-) Pan Spock a Josef jsou nejlepší!!! :-) Super oddechové čtení, doporučuji!

HankaMarek
07. března

Legrace

LadyHip
04. března

Málokdy se mi stane, že se směju nahlas. U Aristokratky to ale jinak ani nešlo. Až budete chtít pobavit celou tramvaj ( autobus, vlak...) nebo prostě jen přitáhnout něčí pozornost, pak tuhle knihu a její další díly vřele doporučuji.

jan7940
28. února

Velice zábavná kniha, určitě se k ní někdy opět vrátím.

Serenity
26. února

Jako první jsem četla Aristokratku ve varu, proto mi možná tato kniha nepřišla až tak vtipná, ale pořád je to nádherně humorné oddechové čtení. Jen si nesmíte všímat udivených lidí kolem sebe, když se začnete chechtat nahlas. Kniha mě potěšila

Pavlusa007
23. února

Na začátku knihy jsem si hlasitým smíchem budila syna. Pak už to (naštěstí?) nebylo tak legrační, ale pořád zábavné čtení.

katchamccall
23. února

Knihu jsem začala číst na doporučení kamarádky a zcela upřímně, nechtělo se mi do toho. Ale nelituju. Dost jsem se u ní nasmála a varování, že knížku nemám číst na veřejnosti, jsem měla poslechnout. Ve vlaku jsem vypadala jak šílenec.

hanča34
22. února

Vtipné čtení, ale další díl už je tak nějak stejný (Aristokratka na koni).

kopretina19
20. února

Vtip tam byl, nic hlubokomyslného jsem neočekávala, kniha sice pobavila, ale bez dalších dílů se nejspíš obejdu. K vodě dobrá.

jana1986
14. února

Příjemná oddechovka, velmi zábavná. Překvapila mě, tím spíš, že jsem od ní nečekala moc. Přesto že se u knížek radši bojím a preferuji detektivky, tohle byla příjemná změna, kde jsem se fakt zasmála. Hlavně na začátku knihy mi až tekly slzy.
Asi nejlepší z těch tří dílů.

Evča123441
13. února

V divadle Na Jezerce hrají představení a je stále vyprodáno.Aristokratku hraje Anna Polívková.

katka_dv
10. února

Byla jsem zvědavá, do kterého tábora se po přečtení Aristokratky zařadím já, měla jsem trochu obavu z "praštěného" humoru ... Musím ale říct, že takhle jsem se u knihy už dlouho nenasmála, naposledy asi u Saturnina.
Jak už zde bylo několikrát napsáno, některé vtipy se opakují, ale vzhledem k délce knihy mi to nijak nevadilo.
Upozornění: Pokud nechcete být považováni za podivína, nečíst na veřejnosti.
Dotaz k zamyšlení: Myslíte, že by se u nás našel někdo, kdo by to dokázal zfilmovat?

anavi2009
10. února

Tak to jsem se dost pobavila :) nečekejte nějaké zásadně hluboké dílo, spíš jsem chvilkama měla pocit, že čtu povídky Šimka a Grossmana :) Za mě super oddechovka, vyzkouším i další díly.

Marekh
09. února

Přečetl jsem všechny 3 knihy - Poslední aristokratka, Aristokratka ve varu, Aristokratka na koni.

Začal jsem číst nejprve Aristokratku ve varu, následně Aristokratku na koni a nakonec Poslední aristokratku. Čtenář může začít jakýmkoliv dílem, poněvadž u druhého a třetího dílu jsou na konci vysvětleny pojmy (jména), která se v knize vyskytují, což jsem oceňoval a mohl se tak lépe zorientovat.

Knihy se četly celkem dobře, hodnotil bych je jako lepší průměr. U některých momentů jsem se pobavil. Nejednalo se o knihy, u kterých bych se neustále smál, ale přesto bych tyto knihy zařadil jako oddechové čtení, kdy čtenář nehledá nic složité a chce se jen bavit.

Simy
08. února

Kniha dle mě cílí spíše na něžnější část populace, v porovnání s deníkem kastelána. Humor až moc přitažený za vlasy (byť vědomě a na nic si nehraje) mě do "hlasitého" smíchu nepřivedl. Kupodivu jsem se zasmál především u méně "nucených" a "reálnějších" situací a vtipů. I tak se mi ale kniha líbila, doporučuji.

Hospodyňka
07. února

Příjemné dovolenkové čtení.

Evča123441
03. února

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila.Dopručuji.

rakkaus
18. ledna

Zábavné :) Ačkoliv je humor stavěnej na karikaturách postav, takže se pořád střílí ze stejnejch věcí, člověka to tak nějak neomrzí :) Fajnový čtení třeba na dojíždění, protože kapitoly (denní zápisky) jsou krátký.

Sandalkar
13. ledna

Příběh se mi moc líbil a zasmála jsem se opravdu od srdce. Už jen úvodní stránka s popisem prabáby sedící v hrobce na schodek, mě moc pobavila. Oproti druhému dílu je tahle Aristokratka svěží, odvázaná a plné dobrého humoru.

Willandra
11. ledna

Začátek mě nadchl, pak měla kniha sestupnou tendenci a dostávala ten "kameňákovský" nádech. Mezi dvěma Vesmírnými odyseami to pro mě byla oddychovka.
Pobavila mě postava Milady – dělám marketing a po přečtení jsem se chvíli podobně nadchla. Naštěstí mě to brzo přešlo (vyděsila jsem pár kolegů i klientů, takže to hodnotím pozitivně).

karimatka1
10. ledna

Tak jsem čekala, že se budu smát nahlas, ale nějak na to nedošlo. Ale jinak vtipně napsaná nenáročná knížka

Kitty
10. ledna

Čtení na zlepšení nálady, málokdy se směju nad knížkou nahlas.
Odlehčený román plný vtipu a hlášek.
Doporučuji

koniklecka
08. ledna

Bavilo mě to a budu číst i další díly, ale nesmála jsem se tolik, jak jsem čekala.

Konycek
06. ledna

Opravdová oddechovka u které se zasmějete - občas je použito humoru jakoby násilně, až je to spíše trpný a vyhrocený. Celkově... pobaví a neurazí.

makushenka
05. ledna

Je to kniha na relax, je opravdu skvělá na zasmání a řekla bych, že je vhodná pro všechny věkové kategorie (krom dětí samozřejmě :-)). E. Boček si drží úroveň stále vysoko a stále je to psané stejným stylem. To taky musí, když je to deník jedné dívky, že jo. Jak už tady ale někdo psal, opakovaný vtip přestává být vtipem a v některých případech jsem si to bohužel říkala.

NymphMaeve
05. ledna

Panebože je vůbec možné něco takového napsat? :D Evidentně ano, řehtala jsem se prakticky od přečtení obálky až do poslední strany. Pokud se mnou někdo jezdil metrem ráno a odpoledne, možná mě mohl spatřit svíjející se na sedačce a tlumící smích :D původní skladba zámku úžasná, po tom, co přibyla modrá hyperaktivní zombie Deniska je sestava dokonalá. Opravdu super a hned jsem se pustila do druhého dílu, tak snad vtip a humor vydrží, ale také doufám, že se tam nebudou věci opakovat (opakovaný vtip přestává být vtipem). Tak jako tak jsem si o pár týdnů určitě prodloužila smíchem život.

Roanna
02. ledna

Ale tak proč ne. Humor je sice občas zbytečně vyhrocený (Kameňákově trapný), ale některé hlášky mě zase upřímně pobavily, takže se to dorovnalo.
Děj je monotónně plynoucí, ale u oddechovky, psané s jediným účelem - pobavit - se to snese. Já jsem se bavila od začátku do konce.
Nicméně další díly mě už ke čtení nelákají, myslím, že to bude pořád na jedno brdo.
A byla bych ráda, kdyby svůj názor na tuto knihu napsala i Helenka Vondráčková.

mrkvajda
30.12.2017

Dočteno v noci na dnešek. Takhle už jsem se dlouho u žádné knihy nezasmála. Smíchy jsem až brečela. Manžel se po mně jen udiveně díval, co se děje :-) Již mám vyhlédnuto, kde si koupím následující dva díly a moc se na ně těším. Doufám, že budou stejně dobré