Poslední aristokratka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13765
Série:

Aristokratka (1.)

Žánr:
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1062)

Kniha Poslední aristokratka

Přidat komentář
Terez9119
předevčírem

Já nevím, že by to byla taková pecka, to říct nemůžu. Celá knížka stojí na komických situacích, ale tato vtipnost nesedne každému. Na mě to působilo tak napůl, další díl si ale přečtu.

Pralenka80
17. srpna

Dlouho jsem se u knizky nesmala nahlas, jako u téhle. Vtipné.

utopia
16. srpna

Humor to není asi pro každého, znám lidi, kteří knihu naprosto milují a také ty, kterým to vůbec nepřišlo vtipné a považují to za ztrátu času. Já jsem někde uprostřed. Bavilo mě to a dost jsem se u toho nasmála. A když jsem se zrovna nesmála, stejně mi cukaly koutky očekáváním, co bizarního tuhle rodinku zase potká. I když mě kniha bavila, rozhodně jsem jí nezhltla, protože mi ne úplně vyhovovala deníková forma psaní, která mě nutila si to také kouskovat. Uvidím, jestli se dostanu k dalším dílům, trochu mě odrazuje klesající hodnocení s každou další knihou a zároveň to, že jich je tolik.

Layyen
16. srpna

Na tuhle knižní serii nedám dopustit, někdy jednoduché ale vždy vtipné :) tolik blbin bych nedokázal vymyslet :)

zdazilek
16. srpna

Spokojenost. Kniha se skvěle četla a byla vtipná. Těším se na film.

bacouch
14. srpna

Pokud jste v šestinedělí s dvojčaty, procházíte laktační psychózou a fungujete pouze za podpory Coca coly a Studentské pečeti a pak se vám dostane do ruky tato nenáročná kniha, která vás rozveselí, nemůžete dát méně než plný počet *.

Lasi808
13. srpna

Skvělé čtení na dovolenou nebo pro rozveselení. Žádný hluboký příběh, dramatičnost a problémy současného světa. A když už, tak jen s humorem a nadhledem. Další díly jsou stejně tak skvělé. Moje srdcovka, ke které se vracím vždy, když potřebuju zvednout náladu.

verka5083
11. srpna

Kniha je vtipná, oddechová, ale něco mi tak chybělo.