Poslední aristokratka

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13831

Aristokratka 1.

Romány, Literatura česká
Vydáno · Druhé město

Kniha Poslední aristokratka

topferka
dnes

Ja se na knihu moc těšila, bohužel zklamání. Neurazí, nenadchne.....! Knihu jsem dočetla, ale další díl rozhodně nepotřebuji mít.

Bustedka
včera

Oddechová knížka. Za mě palec nahoru za deníkový styl psaní

Dorotka2011
předevčírem

Skvělá kniha!

Dokča070

Pobavila, smála jsem se nahlas a často. Výborný relax.

letadlosknihou

Nenáročné zábavné čtení. Některé vtipy pobaví více, některé méně, obzvlášť když se začnou opakovat. Ač se kniha čte dobře a baví, další díly si s klidným svědomím nechám ujít.

Peter73

Knihu som čítal na základe odporúčania, dobre som sa bavil, vtipná kniha, aj keď štyl humoru je v jednej líni, resp. niektoré "forky" sa opakujú, preto o jednu hviezdičku menej, pokiaľ hľádáte knihu a pri jej čítaní chcete mať úsmev na tváry, dobrá voľba. Už sa teším ne jej filmové spracovanie.

Bakelitka

Ze začátku celkem úsměvné, dále jsem se ale musela knížkou prokousávat a nakonec jsem ji ani nedočetla. Pořád jsem čekala na nějaký zvrat či zajímavou skutečnost, nic nepřišlo a už jsem se nezvládla do čtení donutit. Dál ji hanit nebudu, dle recenzí jsem měla velká očekávání a prostě nebyla pro mě :)

Sarriii

Pobavila jsem se. Kniha byla milá a čtivá