Poslední aristokratka

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 44505

Aristokratka 1.

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno, Druhé město

Kniha Poslední aristokratka

mahdal
předevčírem

S opěvovanou Poslední aristokratkou jsem se naprosto neztotožnil. Při čtení tohoto novodobého humoristického románu (svým rozsahem spíše novela) se na mých rtech úsměv vyloudil jen velmi zřídka; celá kniha je psána ironickým až sarkastickým tónem, který vás možná baví prvních pár stran, ale s postupujícím příběhem se nemůžete dočkat konce.
Autor přitom měl před sebou úžasný námět ke zpracování, realizace se však nepovedla. Boček jako by se snažil vymyslet "vtip pro vtip", být za každou cenu humorný. Toto specifikum naprosto ubírá knize na kvalitě. Několikrát jsem dokonce uvažoval o odložení, přesto jsem Poslední aristokratku dočetl, a tím vše končí. Tvorbu Bočka již delší dobu nevezmu do rukou.

lucifess

Už ani nevím, podle čeho jsem si knihu vybrala, že si přečtu, ale rozhodně nelituji. Bavila jsem se téměř na každé stránce. Ano, nebyl tam žádný hluboký příběh, ani zápletka, ke konci nijak negradovala. Byla jsem vlastně překvapená, že už jsem na poslední stránce. Humor je inteligentní a velice trefný. Vše jsem si podle toho dokázala představit a o to více pobavit. Bomba!

Mumu46

Musím přiznat, že obsah na obalu mě nejdříve nezaujal, ale když jsem v níže uvedených komentářích zjistila, že se jedná o velice humornou knihu, musela jsem ji začít číst. Od té chvíle jsem se nemohla odtrhnout a smála jsem se od začátku až do konce. Už tady mám před sebou další dva díly. Ano, je pravda, že kniha nemá zápletku atd..., ale stejně, jako všichni píší, hlavní je pobavit čtenáře a to se autorovi povedlo na každé straně. Po knize jsem se podívala i na film, ale s knihou toho moc společného neměl a bohužel mě naprosto zklamal. Hlavní je, že kniha se podařila a jde se číst další...

Cajda

Tak kniha jistě lepší než film, je to absolutní oddechovka, kdy vlastně nevíte co je smyšlené, co je prada a co by pravda být mohla - a nebo nemohla.... úsměvné místy více, místy méně, ale když to člověk bere s rezervou, pobaví se a zrelaxuje :o)

LadyToTy

Úžasně oddechové čtení. Četla jsme až po shlédnutí filmu. Takže jsem si hlavní hrdiny představila, dle filmových. V určitých pasážích jsme při čtení před spaním budila smíchem spícího manžela.

Bája89

Poslední aristokratka je velmi příjemná záležitost. Dala jsem si ji jako audioknihu a několikrát jsem doslova vybuchla smíchy až mě bolelo břicho. Inteligentní, odpočinková, vtipná víkendová záležitost, která člověku prodlouží život.

Smonca

Po dlouhé době humorná kniha pro dospělé, u které jsem se opravdu od srdce zasmála. Oceňuji nápad a provedení formou deníkových zápisků. Téma knížky mi v mnohém připomnělo několik letních sezón, kdy jsem provázela muflony na jednom významném státním hradě.

ReadMore

Hodnoceno pěti protože

1. knize vládne svébytný inteligentní humor. Smál jsem se od začátku až do konce.
2. žádnou velkou pointu jsem nečekal, ale přesto mě pobavila.

Čisté radosti mého života
Čisté radosti mého života