Poslední aristokratka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/134832/posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4.13907
Série

Aristokratka 1.

Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno · Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

Diskutovat
Janík61
02. ledna

Poslední aristokratka je moc vtipně napsaná. Chtete-li si odpočinout a zároveň pobavit (často jsem se smála nahlas), tak doporučuji. Už se těším na další díl.

Mili26
25.11.2018

Že čtu Poslední aristokratku věděli široko daleko všichni. Hlasité výbuchy smíchu nešly ovládat. Další díl už trošku méně, ale přesto. Šetřím si další díly ať se mám na co těšit.

Nočnípták
02.11.2018

Právě jsem si přečetla komentář milana 1315, který knihu ohodnotil jako brak. Samozřejmě každému se líbí a nelíbí něco jiného. Mne spíš zaujalo to, že je to humor na úrovni páté třídy, a že jsme národ, který žije Babovřesky a Kameňákem. Nevím jak ostatní národ, ale já Babovřesky a Kameňák ráda nemám. Z každého jsem viděla jen kousek a raději jsem si šla číst. Přesto mám pochopení pro ty, kterým se ty filmy líbí.
Aristokratky se mně líbí všechny, pobavila jsem se. Také jsem od nich nic jiného než pobavení nečekala. A tak, i když jsem dospělá a dost stará, mám radost a hrdě se hlásím k tomu, že ve mně zůstal kousek toho dítěte z páté třídy.
Pro anavik- nejsme všichni stejní. Vás nebavilo, mne bavilo. Já jsem začala přemýšlet, jestli mi kniha něco dala? Asi ne. Teda ne nějakou "hodnotu", ale dobrou náladu tu určitě. A při vzpomínce na některé hlášky mám dobrou náladu i teď.
A co vy ostatní čtenáři? Dala vám Aristokratka něco?

anavik
17.10.2018

Absolutně mně to nebavilo, musela jsem přestat číst, nenašla jsem nic, co by mi mohla tato kniha dát.