Poslední aristokratka přehled

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134832/bmid_posledni-aristokratka-uqy-134832.jpg 4 6351 6351

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední aristokratka. Přihlašte se a napište ho.

Rose-Mary
20.07.2024 3 z 5

(SPOILER) Těšila jsem se na čtení této knihy, komentáře byly pozitivní a označovaly příběh jako jednu velkou legraci, kdy se člověk při čtení nepřestane smát. Musím uznat, že já jsem se smála při čtení celé první stránky. Tedy začátek byl dobrý, ale čím dále jsem četla, nemohla jsem pochopit, co na tom čtenáři viděli tak směšného.
Hlavní hrdinkou byla Marie Kostková z Kostky, což byl rodový hrad, později přestavěný na zámek. V minulosti ho rodina několikrát ztratila a stejně tak jí potom byl vrácen. Rodina Kostkova žila v Americe a po navrácení rodového majetku se stěhovala do České Republiky.
Rodina, to byl otec Frank, dědic titulu, matka Vivien, původem Američanka, která nebyla aristokratického původu, a devatenáctiletá dcera Marie. Bylo zajímavé dozvědět se, jak se u nás usazovaly bývalé šlechtické rodiny, kterým byl po revoluci vrácen majetek, jaký byl „život na zámku“, že být hrabětem bez peněz a muset se přizpůsobit jakékoliv těžké práci při prohlídkách jejich domova, aby si vydělali aspoň na elektřinu, na vodu, na jídlo a zaplatili třem zaměstnancům, nebylo skutečně nic lehkého.
Proto jsem na knize neshledala tolik legračního, jak o ní bylo psáno. Myslím, že tři hvězdičky si zaslouží, ale čekala jsem něco víc. Konec knihy nebyl žádný, až později jsem pochopila, že toto byl první díl, který bude dále pokračovat. Myslím, že do dalších dílů se už nepustím.

senora
18.07.2024 1 z 5

Já to nechápu, kde je ten humor, kde je ten šmrnc? Mě to teda šíleně minulo, hlavní hrdinka mi děsně lezla na nervy a její prvoplánovaná ironie a pokus o humor také. Druhý pokus o přečtení jsem tedy s vypětím sil dotáhla, ale děkuji, nikdy více. Ať si to užijí jiní, vidím, že spoustě lidí to kápne do noty, mě tedy ne.

sarka.farka
08.07.2024 2 z 5

Velké zklamání pro mě - měla jsem problémy to dočíst... Chyběl mi nějaký smysluplný příběh a humorné mi to přišlo jen málokdy.. Všichni chválili film, tak jsem si nejdřív chtěla přečíst knížku.. Jsem zvědavá, jestli i film se mi nebude líbit...

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

10 právě čtených knih v listopadu

15.11.2019

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2012 - Cena Miloslava Švandrlíka