Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3502 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

ElizPetrova
22.02.2022 2 z 5

Příběh v podstatě o ničem, což by se dalo s přimhouřenýma očima přehlédnout, nicméně od humorné literatury očekávám humor, který se, pokud nepočítám několik vtípků, kdy jsem se pousmála, nekonal anebo asi mi je styl humoru ohraný z předchozího dílu. Druhý díl bohužel horší než první. Zatím si nejsem jistá, zda dám pokračování šanci.

slunečnice_
04.02.2022 2 z 5

Stále stejně oddechová jednohubka, ale máte pocit že čtete to samé, jako v prvním díle, jelikož humor i vtípky jsou pořád stejné.

LucyA7
23.01.2022 5 z 5

Pohodová oddechovka, přečteno za jedno odpoledne. Určitě si přečtu i další díly.

Evar88
23.01.2022 2 z 5

Stylově stejné jako první díl. Panoptikum postav ze zámku Kostka vykreslilo pár humorných scén, ale ke konci už knížce docházel dech.

Karoley
04.01.2022 4 z 5

U Aristokratky ve varu jsem se dobře bavila, Marie III. Kostková z Kostky aneb Mary Kostka je skvělá vypravěčka. Párkrát jsem se zasmála i nahlas. Příjemná oddechovka. Jdu na další díl!

Terrez93
02.01.2022 4 z 5

pohodová oddechovka :)

Booky84
01.01.2022 5 z 5

Pohodová a vtipná kniha - smála jsem se i nahlas - paní Tichá je prostě skvělá. Škoda jen, že je kniha tak krátká.

Jeninas
27.12.2021 4 z 5

Aristokratka je vážně ve varu. Neopouští Kostku plnou bláznů, což zákonitě vede k ponorce. Neuskutečněná setkání bohužel nenaplňují potenciál knihy, proto tentokrát ubírám hvězdu. Přesto je to pořád skvělé vtipné příležitostné čtení a těším se na pokračování.

AniLes
27.11.2021 4 z 5

Kniha s lehkým humorem. Četla se dobře.

Lucciella_L
08.11.2021 5 z 5

Pohodové čtení na jedno odpoledne

Jessybelle
04.10.2021 4 z 5

Tak tohle bylo lepší než první díl, jen škoda, že to bylo tak krátké. Některé scény jsem úplně viděla...

knihomolka27
17.09.2021 5 z 5

Druhý návrat ke druhé aristokratce..... bohužel jsem to přelouskala za den po cestě autobusem do školy a ze školy.... na poslední stránce jsem si jen smutně povzdychla, proč nemůže být knížka delší. Ani by nemusela mít žádný hlavní děj, stačily by jen takové epizody ze života na zámku... vlastně mě to dost štve, že autor napsal takovouhle jednohubku. Já chci víc... já potřebuju víc... takových knížek je už tak hodně málo, a když už někdo něco takového napíše, tak je to jen takový předkrm... a na hlavních chod a dezert musíte zase čekat celou věčnost.
Kniha je samozřejmě velmi vtipná a jak už jste asi pochopili i dost návyková, respektive její smysl pro humor je velmi návykový... takže jdu na opětovné čtení dalších dílů.

hapac
07.09.2021 3 z 5

Odpočinkové čtení, které jsem si docela užila.

Ila1971
26.08.2021 5 z 5

I druhý díl Aristokratky nezklamal. Bavila a smála jsem se od začátku do konce. Více takovych knih, pri nichž člověk zapomene na jakékoliv trápení.

Berulidemknihy
23.08.2021 4 z 5

Tato kniha už mě zaujala o malinko více. Děj plyne přirozeně. Jediná osoba, na kterou jsem si nedokázala zvyknout, byla Vivian. Chápu, že je pro děj důležitá, ale mě vážně víc extrémně štvala.
Naopak velkou oblibu jsem si našla u Josefa, který nikdy nezklame:)

Jaryad
16.08.2021 4 z 5

Odpočinkové, vtipné, lehce vulgární, svěží čtení nejen na jaro či léto, vzhledem k tomu, že já jsem Aristokratku ve varu četla v létě, ale odehrává se na jaře. Říkala jsem si, že dám víc hvězdiček, ale jednu maličkou výtku bych přeci měla. Nebudu ale spoilerovat, takže na to přijde pak každý, až si druhý díl přečte :+) Dvojka se mi četla ještě lépe než jednička, takže jsem ji přečetla na 3 zátahy (-: A nedá mi to, "něco" mi tam přeci chybí.

ArwenEvenstar
26.07.2021 5 z 5

Druhý díl série mi přišel mnohem vtipnější než ten předcházející.

Teseme
15.07.2021 5 z 5

Mám moc ráda Bočkovy knihy, bavila jsem se u nich. Tahle mi přišla nejvtipnější.

cukrovka
14.07.2021 4 z 5

Super oddechové čtení plné příjemného humoru.

LenkaDv
14.07.2021 5 z 5

Další skvělá kniha, která pobavila. Už se těším na další díl.