Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3502 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

LadySegedin
15.04.2014 4 z 5

Nejvetsi chybou teto knizky je jeji predchudkyne se kterou ji vsichni srovnavaji. Sama o sobe je stale nadprumerna a velmi zabavna. Ale ve srovnani s prvnim dilem, to vypada jako kdyby autor ponekud vycerpal vsechy vtipy, kterymi byla Posledni aristokratka primo nabita a tady uz mu trochu dosel dech. Ale i tak jsem se hodne pobavila, kdyz Kostku navstivila skolni trida, to nemelo chybu :-)

Kakajko
31.03.2014 5 z 5

Oddechová kniha, u které jsem se dost nasmála. Např. když chtěli převézt své mrtvé příbuzné do Čech...

MahulenaK
23.03.2014 3 z 5

U prvního dílu jsem se smála nahlas, u druhého se občas pousmála, ale stejně mě bavil a pokud vyjde další, tak asi neodolám.

monushka
17.03.2014 4 z 5

Ačkoliv první díl je první díl, tak ani u tohoto jsem se nenudila, vypnula jsem a nechávala jsem se bavit.

_suvička
05.03.2014 5 z 5

Stejně jako první díl jsem i druhý přečetla jedním dechem, pobavila jsem se a jsem ochotna si knihy klidně přečíst znovu. Měla jsem pocit, že mi někdo promítá film, jak živě jsem si vše vybavovala. Skvělé!

makke
01.03.2014 5 z 5

Milé, vtipné, reálné a velmi se těším na dálší osudy Kostkových z Kostky.

Ditules
21.02.2014 5 z 5

Ten typ knížky, u které vidíte příběh jako film. Neskutečně jsem se bavila.

Claricia
21.02.2014 5 z 5

Druhý díl byl stejně povedený jako ten první. Jsem z knížek hodně nadšená a doufám, že druhým dílem příběh Marie Kostkové nekončí. Smála jsem se víc, než jsem čekala, některé historky mi přijdou možná přitažené za vlasy, ale na rovinu - leckdy je máloco neuvěřitelnější než to, co se skutečně stalo.

danazeskolky
18.02.2014 3 z 5

Příjemná oddechová kniha, u některých pasáží jsem se smála i nahlas.

evafort
02.02.2014 5 z 5

S radostí jsem si přečetla i druhý díl.... humorné, svěží a odpočinkové čtení.

petrzel
01.02.2014 5 z 5

Čte se to samo a člověka to opravdu baví.

juckey
21.01.2014 3 z 5

Druhému dílu musím odebrat z hodnocení jednu hvězdičku, jelikož nepřinesl po jedničce nic nového, což mně trošku zklamalo, ale na druhou stranu, pokud se vám Poslední aristokratka líbila, opět si přijdete na své. Přečetla jsem ji za jednu cestu vlakem Olomouc - Pitín a upřímně lituji své spolucestující, kteří se asi nemohli rozhodnout, jaký je nejlepší a nejslušnější způsob, jak si odsednout nebo jestli je moudré zpozdit vlak přivoláním psychiatrické pohotovosti.

Anidlo
14.01.2014 3 z 5

O poznání méně zábavná než první díl, bohužel :/

makemake
05.01.2014 4 z 5

miluju humor, a to zvrácený, zvrhlý a inteligentní. Všechno tohle pro mě Aristokratka má. Jako člověk z oboru (památky) ještě vidím tu nestkutečnou pravdivost příběhu, který, ač jedna velká nadsázka, se děje každé léto na všech hradech a zámcích. Pasáž s oživenými prohlídkami pro děti je naprosto úchvatná, Pygmej, panda, liška se zajetýma nohama neskutečná, Himmlerova místnost jedinečná, citace ze starých deníčků, ach! Nevím jak vy, ale já se smál snad v každé větě. Pravda, člověk to rychle pustí z hlavy a za dva dny neví, že tohle útlounké dílko četl, ale za ten den plný smíchu to rozhodně stálo!

felia
02.01.2014 3 z 5

Dobrých humoristických knih mnoho není, ale zato je můžete číst opakovaně. Koupil jsem si obě Aristokratky. Dočtu každou knihu, kterou začnu číst, ale někdy toho lituju. Tyto na mě působí jako filmy pana Trošky, ale dávám jim tři hvězdičky za rychlost, se kterou jsem je přečetl. Myslím, že jsem poznal dalšího spisovatele, od kterého už nebudu nic číst

Neri
22.12.2013 5 z 5

Ač jsem v zásadě skeptická ke všem volným pokračováním knih a málokdy to už bývá ono, myslím, že Aristokratka ve varu je poměrně důstojným pokračováním své předchůdkyně. Možná už to není takové "zjevení" jako Poslední aristokratka, ale stále je to humorné, odlehčující a milé. A protože čistě humoristických knih u kterých se od srdce zasmějete je jako šafránu a já se směji ráda, dávám i druhé Aristokratce plný počet.

magnolia
07.12.2013 4 z 5

Kniha byla taky vtipná, i když už to není takové překvapení jako první díl. Nechápu smysl toho rozdělení na dva díly (při polovičním počtu stránek tohoto dílu a jeho ceně to vypadá na finanční kalkul) - to mě kazí celkový dojem (a vypadá to na další pokračování).

bibi.r
24.11.2013 2 z 5

První díl se mi zdála mnohem vtipnější.