Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3513 3513

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

mariposka
27.12.2014 4 z 5

Tohle byla snad první knížka, u které jsem se hlasitě smála. I u prvního dílu. I když v tomto bylo asi ještě více groteskních až bizarních situací, sice většinou neuvěřitelných, ale to vůbec nevadí. Děj minimální, ale jako oddechovka na pobavení super!

MiaVanAcid
24.12.2014 3 z 5

Já nevím, mám z druhého dílu smíšené pocity, je to stále oddechovka, ale mi už Kostkovi stačili.

dadako
22.12.2014 4 z 5

Nečekaně krátká, ale líbila se mi více než první.

aktijnov
18.12.2014 3 z 5

Vtipné. Jen jsem čekala nějaký posun od prvního dílu.

Mermaid
18.12.2014

O této knize se nedá mluvit jako o druhém díle (spíše by měl být svázaný s prvním), nechávám tedy bez hodnocení. Chybí skutečná zápletka, děj se nikam neposouvá, autor používá pořád dokola ty samé typy vtipných situací a kniha najednou skončí, což mě poměrně zklamalo.
Pokud bude ještě další díl, tak bych čekala, že konečně dojde aspoň k nějakému minimálnímu posunu ve vztahu Marie a Maxe, přijdou (na nějakou dobu) o Kostku, Marie půjde studovat, budou ji nutit se bohatě provdat, prostě bude se něco dít!
Tohle přešlapování na místě je sice vtipně napsané, ale nemůže bavit donekonečna.

gatear
16.12.2014 5 z 5

Zklamala snad jen v jedné věci, byla moc krátká - doporučuji, pohodová, úsměvná

Vlkova.kristyna
08.12.2014 4 z 5

Poslední aristokratka mi přišla zábavnější, též ale stojí za to:)

kneslova
01.12.2014 5 z 5

Pro mne mnohem legračnější než 1. díl, jo smála jsem se nahlas.

Jihorka
28.11.2014 4 z 5

Druhý díl osudů jedné aristokratické rodinky mě pobavil - opět jsem se smála i nahlas, byť již ne tak často jako u prvního dílu, ale i tak jsem knihu v dobré náladě přečetla prakticky na posezení. Vysoko oceňuji schopnost autora jednoduchým stylem vypointovat situaci. Jednu hvězdičku ubírám pro již otravující přehánění skrblictví a množství diazepamů.
Knihu jednoznačně doporučuji k přečtení těm, kteří se chtějí pobavit a neřešit.

FreshPatty
24.11.2014 5 z 5

Perfektní, takhle dobře a nahlas jsem se už dlouho nenasmála! :D Vlastně asi nikdy! Jednoznačně všem doporučuji. ;)

andream
20.11.2014 5 z 5

Je to dost dobrá oddychová jednohubka, čte se moc dobře i když jen chvíli -)

Ostruzina
19.11.2014 1 z 5

Po nadšení z prvního dílu přišlo zklamání z dílu druhého. Podle mého jde jen o zbytečné natahování celého příběhu.

felia
08.11.2014 3 z 5

S humorem pana Bočka se úplně míjím, a to humoristické knihy miluju. Dávám ale přednost knihám typu Tři muži ve člunu, mám rád jemný humor, kterému se říká anglický. Nejsem schopen sledovat nějaký film typu Kameňák nebo Babovřesky. Jejich humor je pro mě příliš prvoplánový, těžkotonážní a humpolácký. Proto mě "Aristokratky" vůbec neoslovily, i když jsem se skutečně snažil aspoň pousmát. Tato druhá knížka je v obou směrech slabší, než ta první, což je její výhoda. Přečetl jsem ji rychleji.

llor
07.11.2014 5 z 5

Čtivá, zábavná kniha

kanitsuj
03.11.2014 4 z 5

Druhý díl Aristokratky hodnotím stejně jako první díl - tam kde první skončil, druhý plynule navázal, o vtipně vypointované situace nebyla opět nouze, jen mne zarazila útlost knížky, protože těch sto stran druhého dílu se klidně mohlo přidat k prvnímu. Třetí díl budu samozřejmě netrpělivě očekávat:-)

Umělec
29.10.2014 4 z 5

Možná trochu slabší, než první díl, ale i tak pořád vtipná, lehká, oddychová knížka...

Šánka
24.10.2014 5 z 5

Smála jsem se od začatku až do poslední stránky. Jestli je 1. díl ještě lepší, asi umřu smíchem !!!

Haldasha
23.10.2014 2 z 5

Neurazi, nenadchne.

h.mose
11.10.2014 3 z 5

První díl je asi nepřekonatelný. Ale i toto je povedené. Jen mi přišlo, že humorné situace už se trochu opakují a projev paní Tiché se omezil víceméně jen na: "já se na to vyseru..." Kniha by také mohla mít více stránek - aspoň o 100 :-)

HŠ
28.09.2014 4 z 5

I přes to, že autor hodně humoru vyčerpal v prvním díle, druhý díl byl stále čtivý, hezká oddechovka na 3 hodiny.