Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3502 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

LištičkaMay
22.02.2021 5 z 5

Kniha navazuje svým humorem a atmosférou na první díl, takže jsem se opět náramně pobavila.

ch.kacenka
15.02.2021 4 z 5

Druhý díl byl trošku slabší. Ale pokračují v sérii.

vendysantos
06.02.2021 5 z 5

Vtipné, milé čtení, stejně jako první díl. Nejlepší na aristokratkách je autorův vypravěčský styl. Jdu se vrhnout na třetí díl. :)

Mnaui
01.02.2021 5 z 5

Bez výbuchů smíchu by ti nešlo. Kniha je dive velmi tenká, ale čte se jedním dechem.

janasim
23.01.2021 4 z 5

Knihu tohoto formátu jsem potřebovala, po těžkém tématu mi velmi sedla. Oddechovka, u které se zasmějete. Je ale pravda, že první díl mě bavil více. Tady mi už některé vtípky přišly zbytečné, prvoplánové, už toho prostě bylo moc, ale i tak je kniha fajn.

Ookmalej
23.01.2021 4 z 5

Slabsi nez prvni dil, ale nadherny moment byl, kdyz se pan Spok pokusil opravit sekacku a pri popisu navstevy skolnich vyletu na Kostce jsem se smala fakt nahlas. Aristokratka je serie proti trudnomyslnosti. :-)

Ava365
20.01.2021 1 z 5

Bohužel. Přes veškerou snahu nakonec nedočteno. Humor takový prvoplánový, chybí tomu trochu originality. Možná to zkusím ještě někdy jindy, ale vzhledem k tomu, že už je to z této řady druhá, obávám se, že to nepomůže.

tami1
20.01.2021 4 z 5

Skvělá oddechovka.
Zvlášť vtipné byly kapitoly popisující reprezentativní misi do Karlových varů a apokalypsu způsobenou školními výlety. Ať žije prozac a ořechovka!

nik077
20.01.2021 5 z 5

Opět jsem se zasmála... vtipné... humorné...v dnešní době super čtení.

Linda007
15.01.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více.

Kuxka
14.01.2021 4 z 5

Knížka byla super, vtipná, ale první díl je podle mě lepší.

Sofonisba
12.01.2021 4 z 5

Trochu slabší než první díl, ale pořád vtipná.

pogmanka
09.01.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, ale je pravda, že první díl byl pro mě celkově lepší. Možná to bylo délkou, možná tím, že tady se toho dohromady moc neudálo. Každopádně i přesto jsem se celou dobu dobře bavila. A tak se budu těšit na další díl.

Drozdicko
06.01.2021 5 z 5

Fajn pokračování.

Lenny33
01.01.2021 3 z 5

Typická průměrná kniha - občas je pár stránek naprosto o ničem a já si říkám, proč tuto knihu vůbec čtu a občas je děj plný humoru a já se při čtení směji nahlas.

EvikU.
31.12.2020 3 z 5

Tenhle díl je o trochu slabší než první. Proto hvězdu ubírám. Ale i tak mě bavil. Je to krátký, čtivý, občas vtipný, někdy více jindy méně. Člověk si u těchto knih tak krásně odpočine. Opravdu doporučuju. Je to potřeba, někdy je těch ostatních krváků už moc i když i ty ráda čtu.

Ostatně já čtu ráda všechno, je třeba knihy a témata střídat a pak je to velká radost ze čtení. Jsem zvědavá na třetí díl. Ocenila bych už nějaký posun v ději. Třeba že Marie III. si začne nějaký románek atd.

zandu
30.12.2020

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože jsem nedočetla. Bohužel. Po prvním skvělém dílu, mi tento přišel...já nevím...trapný? A odradil mě i od těch ostatních. Možná to mělo zůstat jen u jedné knihy...

takana
19.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.

tabaluga
18.12.2020 3 z 5

Druhý díl navazuje na díl první, rodina i služebnictvo je stále stejně potrhlé a některé situace téměř absurdní, ale už to nebylo takové to, vrhnu se na to... Nevím proč vyšlo tolik dílů, mohla z toho byt kniha jedna..

Kuci12
28.11.2020 3 z 5

Mě to baví, zatím všechny čtyři díly mě dokázali rozesmát. Jen první díl jsem četla a zbylé jsem si nechala vyprávět od výborné Veroniky Kubařové, jejíž ztvárnění knížete Schwarzenberga v tomto díle bylo skvělé.