Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3503 678

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

Lenka51
27.11.2020 3 z 5

Opět stejné pocity jako z prvního dílu. Humor za mě trochu moc tlačí na pilu, ale překvapivě mi to ani moc nevadí. Líbí se mi české prostředí a srovnání, jak se žije na jiných zámcích u nás. V příběhu je mi velmi sympatické služebnictvo, obzvláště životní přístup kastelána a zahradníka mě baví.
Nenáročné a milé čtení nejen do ošklivých dní.

Vilja
26.11.2020 2 z 5

Řada motivů a situací z předchozí knihy se tak trochu opakuje - za mě výrazné pokulhávání za prvním dílem.

VeruMalfoy
26.11.2020 3 z 5

Aristokratka ve varu přesně navazuje tam, kde končí Poslední aristokratka, což by mělo být příslibem úžasného díla. Bohužel tomu tak není. Místy mě text až nudil, protože se vlekl opravdu pomalu. Občas přijdou vtipné situace, ale oproti prvnímu dílu je jich znatelně méně.

karolina5333
23.11.2020 5 z 5

Takový ten den úplně na hovn...Naštvaná na celý svět a jediné, na co mám náladu, je poslat všechny do prd*le a umřít.
V tomhle stavu jsem bez velkého očekávání sáhla po Aristokratce. Tři hodiny jsem se chichotala a svět je zas jak malovaný :D Díky pane Bočku, že jste mě z toho dostal!

RMarkéta
23.11.2020 4 z 5

Této knize přitížilo, že je napsaná jako druhý díl. Klidně mohla být součástí toho předchozího. Vždyť začíná tam, kde ten první skončil. Rodina Kostků je už pevně usazena na svém zámku. Pořád se chová potrhle a to platí i o služebnictvu. Výlet do Karlových Varů bych si představovala trošku jinak, ale od Kostků nešlo ani nic jiného očekávat. Dcera advokáta Bendy těm všem zmatkům krásně nasadila koronu. Určitě bych šla paní Tiché překontrolovat zásoby ořechovky. S ořechovkou na věčné časy.

betička
18.11.2020 4 z 5

Prima oddechové čtení, ale jak už to u dalších dílů čehokoli bývá - není to to co to bývalo :-)

Ketrin.TR
07.11.2020 2 z 5

První díl Aristokratky mě doslova nadchnul, takhle dlouho jsem se u knížky nenasmála ani nepamatuji! O to víc mě však druhý díl zklamal; na Kostce se vlastně nic nového neděje, vtipné scénky najednou postrádají nějaký humor a působí už dost ohraně, vyčpěle a někdy až nesmyslně. Takže do dalšího dílu se zatím rozhodně pouštět nebudu...

Abia
29.10.2020 2 z 5

První díl se mi líbil, bylo to něco nového, jiný druh humoru, zajímavé postavy. Bavil mě a připadal mi vtipný. Ale druhý díl je taková nastavovaná, dokola omílaná kaše. Nevím proč, ale už to nefungovalo. Snad poprvé mi je líto peněz knížku.

klaraj093
22.10.2020 4 z 5

Nejsem zrovna na českou literaturu a ještě k tomu romány.. Ale tohle mě hodně baví!

Krukron
21.10.2020 5 z 5

Druhá ze série o Marii Kostkové mě upřímně pobavila. Vlastně jsem po této knize sáhl jen proto,že jsem potřeboval vypnout hlavu a trochu relaxovat. Přiznávám, že jsem od druhého dílu nečekal vůbec nic a to jednak proto, že první díl mě tolik nezaujal (taková bomba, jak mi říkali moji známí, to pro mě nebyla) a taky proto, že hodnocení tady na databázi bylo velmi slabé. Proto se nemůžu vzpamatovat z toho, že mě to tak bavilo a ono to bylo i dost vtipné! Prostě asi jsem dostal, co jsem potřeboval a musím pochválit lehkost a obratnost příběhu. Ačkoli jsem se u jedničky málo kde smál nahlas. Tak u dvojky to bylo rozhodně o moc lepší. Palec nahoru za některé obraty a "ruské houbaření" zůstane natrvalo v mé paměti.

RADOST
13.10.2020 1 z 5

Nečekala jsem takovou slabotu a tak násilný "humor". Jsem velmi zklamaná a dávám své historicky nejnižší hodnocení, přestože jsem poslouchala jako dobře zpracovanou audioknihu.

Sejna1955
10.10.2020 2 z 5

Pokračování v duchu první knihy, vtipné.

artepeli
07.10.2020 1 z 5

První díl byl příjemná oddychovka, s druhým dílem jsem se trápila, abych ho vůbec dočetla. Přišlo mi, jako by autorovi docházely nápady, a proto mění např. Styl psaní z deníku na události z minuty na minutu, které byly úplně zbytečné, nebo že se opakuje. Nic nového kniha nepřinesla.

EF1
30.09.2020 2 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem byla nadšená a těšila se na pokračování. Bohužel byl druhý díl naprosté zklamání.

lencin
28.09.2020 3 z 5

Druhý díl. Už nastavovaná kaše.
(2015)

Rozari
26.09.2020 2 z 5

Je to mé první setkání s autorem a sérií o aristokratce. Oddechovka na dvě odpoledne, nicméně kniha mě spíše zklamala, čekala jsem asi něco jiného, ze stylu psaní mám pocit, že autorem je student gymnázia. Jediné, co mě celkem pobavilo, byl rozhovor otce Kostky s knížetem Schwarzenbergem.

Florindela
04.09.2020 2 z 5

U mně opravdu velké zklamání. I když tady jsem - po přečtení prvního dílu - asi už věděla, o čem to bude. A proto jsem zklamaná, že jsem si tak dlouho přála mít celou trilogii a teď jsou to knihy, ke kterým se budu těžko vracet. No - možná jednou... A přitom to téma poskytovalo tolik možností...

kudrdlinka
01.09.2020 4 z 5

Tak jsem doposlouchala i druhý díl. Občas jsem se zasmála, zase hlavně díky Veronice Kubařové, ale záchvat smíchu se
nějak nedostavil. Navíc je to dokola si podobné, situace se opakují, chybí mi nějaký posun. Ale jako oddychovka na zlepšení nálady je to fajn. Před třetím dílem si dám ale trochu pauzu.

Marekh
27.08.2020 3 z 5

Ačkoliv se jedná o druhý díl z této série, začal jsem knihu číst jako první v pořadí. :)

brzda.
20.08.2020 3 z 5