Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2744 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

kanitsuj
18.10.2016 3 z 5

Pokračování "Aristokratky" jsem přečetla v okamžiku, skoro jsem si nestačila uvědomit o čem "novém" knížka je a už byl bohužel konec. Co se týká vtipných situací, zdál se mi tento díl zábavnější než předchozí, ale naopak asi nejvíce upozornil na úskalí celé série, které spočívá v jakési monotónnosti, kterou ještě podtrhuje zvolená forma deníkových zápisků a téměř absolutní absence děje vyjma několika epizodních momentů. Je dost možné, že moje prvotní nadšení postupně vyprchává i v závislosti na zhlédnutí divadelní adaptace, kterou považuji za mimořádně nešťastnou a při čtení se mi postavy nevyhnutelně spojovaly s příslušnými herci. Další díl, který bude dříve nebo později následovat, nepochybně vyhledám, protože se chci opět zasmát. Je mi ale trochu líto, že autor neposouvá laťku výše. Pravděpodobně sází na široký okruh čtenářů, který si vybudoval závislost na jeho většinou vkusném smyslu pro humor. Otázkou však je, kolik podobných dílů je takový čtenář ještě schopný učíst, než se předávkuje:-)

JaneSnapeová
17.10.2016 5 z 5

Další díl Aristokratky, bylo to trochu slabší než předešlé dva díly, nicméně bych si chtěla přečíst další díl. :)

paanda
17.10.2016 4 z 5

Z mojej strany trochu sklamanie, je to kustik pod vysokym standardom predoslych Aristokratiek. Napriek mozno trochu vysokym ocakavaniam stale velmi zabavne.

Keddie
16.10.2016 5 z 5

Obdobně jako minulé dva díly byl i tento výborný. Humor, místy anglický, místy nekorektně český, se objevoval prakticky na každé stránce. Už dlouho jsem se tak nenasmál. U některých knih si říkám, proč má tolik stran, u téhle naopak, proč nemá více stran. Snad autor brzy připojí další díl.

marion111
16.10.2016 5 z 5

Přečteno za jeden večer. Vtipné a milé čtení. Doufám, že bude pokračování.

Elea
16.10.2016 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala mne, opět laskavý, i když trochu ironický, humor.

Andy6
15.10.2016 5 z 5

Za den byla přečtená, už jsme se na ni dlouho těšila. Mám ráda styl psaní pana Bočka. Doufám, že časem příjde další pokračování. Jeho knížky miluju a ode mě budou mít vždycky 5 hvězdiček.

Mikik
15.10.2016 5 z 5

Já tuhle sérii beru jako vtipnou, oddychovou a jako takovou ji vážně mám ráda:-) Čte se dobře a pobaví.

Steew
15.10.2016 4 z 5

Knížka mě bavila, i když je to vlastně pořád to samé... naštěstí trošku inovace přinesla tetička Nora, ale to asi tak všechno. Ovšem bylo velmi znatelné, že je prostě nafouknutá - velká písmena, aby to vypadalo, že je "tlustší" než předchozí.

Whisky
13.10.2016 5 z 5

Mám volno,takže jsem ji dala za jeden den.A vypadá to zase na pokračování,že :-) ?

Zdenulkaa
10.10.2016 3 z 5

Na třetí knihu se moc těším, oba předchozí díly se mi moc líbily. Hodně vtipně napsané.