Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2749 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Evišťátko
28.12.2016 5 z 5

Opět vynikající oddechovka plná skvělého humoru!

Klarinet
27.12.2016 3 z 5

Už jsem si myslela, že mě Marie a celé osazenstvo Kostky nemůže ničím překvapit...ale po pomalejším rozjezdu nastoupí tetička Nora a já se zase královsky bavila. Jedna hvězda dolů za subtilní vydání :( a druhá za to, že první díl pan Boček nepřekonal.

Vesmich
22.12.2016 2 z 5

První Poslední aristokratka byla osvěžující, vtipná a nekomplikovaná společnice. Jakmile přešla do Varu, už nebyl důvod číst, příběh se vůbec nikam neposunul, text působil jako násilně oddělený od prvního dílu. Nečekané tetiččino zjevení v Na koni děj přeci jen posunulo a lehce obměnilo a tedy znovu pobavilo. Možná mohlo zůstat u prvního dílu, který byl originální.

monulam
19.12.2016 5 z 5

kniha se mi moc líbila, mohla by být jen o něco delší. Předchozí díly jsem nečetla, hlavní hrdinka mi připomíná postavu Bridget Jones z knih H. Fieldingové.

Jaruš7
17.12.2016 3 z 5

Škoda, usnuli na bobkových listech, po probuzení doporučuji výlet na fiktivní návštěvu k aristokratům na Cyranuv ostrov - (mládkovina jaksepatří).

Patapuf
14.12.2016 4 z 5

Trochu se mi zdá, jestli autor nerozdělil jednu knihu na tři části a nebo spíše na čtyři a více... už to není, tak vtipné jako na začátku, ale přejde to spíše do kategorie starých přátel, které opět rádi vidíte...

ewi
14.12.2016 3 z 5

cela seria ma co sa tyka kvality zostupnu tendenciu...opat to iste, nijak inovativne, sem- tam sa clovek este pousmeje ...ocenujem jedine novu postavu teticky, ktora to trochu ozivila a tiez , ze kniha je fakt utla ...ako citanie do MHD ujde...

pdoubkova
13.12.2016 1 z 5

s Bockem je to jak s louhovanim Pigi caje - prvni nalev usel, druhej nalev uz byl jen slaby odvar a treti uz je bida, nebyt sekce s tetickou tak to neni ani na tu jednu hvezdicku, humor tentokrat velice ojedinele, clovek aby jej hledal lupou, dej veskery zadny, nastesti je knizka opet tenounka, velkymi pismeny, takze za par hodin mate precteno

Peršanka
09.12.2016 5 z 5

Opět zásah. Nejde o děj, o nějaký vývoj. Jde o to zapojit představivost u každé věty.

MagdaFish
05.12.2016 5 z 5

Prima oddychovka na nudná a smutná odpoledne. Myšlenku jsem za tím nehledala, tudíž pobavilo.

MahulenaK
04.12.2016 5 z 5

Zábavné čtení na pochmurné nedělní odpoledne:-)

Sim_Va
04.12.2016 5 z 5

Mě náhodou třetí díl bavil minimálně stejně jako díl první! Oceňuji, že děj byl razantnější a tolik se neopakoval jako v díle druhém, ale otevřeně se přiznávám, že se obávám toho, co přinese díl čtvrtý.

mjarada
03.12.2016 4 z 5

Třetí díl asi nejslabší, nicméně humor opět nechyběl a nezklamal. Takové příjemně strávené deštivé odpoledne.

SBH
01.12.2016 odpad!

Panu Bočkovi by měl někdo sdělit, že opakovaný vtip již není vtipem. Při četbě třetího dílu opět bez posunu v ději či ve vývoji postav jsem si připadala, že konzumuji již dvakrát natrávené jídlo. Nedočetla jsem, a přitom se jedná o útlou knihu. Humor klesl z jiskřivého crazy na úroveň hrubozrnných kameňáků. Můj šálek kávy to rozhodně není.

qydko
26.11.2016 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale na přibližně stejné úrovni jako druhý. Zpočátku jsem se toho bála, ale v druhé půlce už jsme se opět s manželem nahlas řehtali.

renata0698
25.11.2016 5 z 5

všechny tři aristokratky prostě super , zábava , oddech. Klidně uvítáme ještě další a další díly. Děkujeme

mendule
25.11.2016 5 z 5

Měla jsem trochu obavy, ale naprosto zbytečné, třetí kniha je stejně úžasná jako ty předešlé, prostě se řežete smíchy, jo a kdybyste náhodou nevěděli, narazila jsem, že už se to hraje v divadle Na Jezerce.

mdracek
24.11.2016 5 z 5

Ze všech tří knih snad nejvtipnější! Ano, autor se opakuje a píše pořád stejně, ale to se dá dopředu čekat. Mě kniha ohromně bavila a mrzelo mě, že je tak krátká.

anntine
22.11.2016 3 z 5

Knížku musím bohužel hodnotit podobně jako předchozí díl. Autor se skoro v každé větě pokoušel o nějaký vtip, za celou knihu jsem se ale zasmála nanejvýš třikrát. Všechny ty až přehnaně bláznivé postavy, "vtipné" situace a absence jakéhokoli příběhu knihu, alespoň z mého hlediska, řadí mezi průměrné. V důsledku nedokážu pochopit, jak může Aristokratka patřit mezi nejprodávanější knihy v České republice, ať už se jedná o kterýkoli ze tří dílů. Přesto všechno dávám knize tři hvězdičky, a to z několika primitivních důvodů: jednak se čte rychlostí blesku, nenutí vás o čemkoli přemýšlet (což bych jindy zařadila spíše mezi nevýhody), vcelku dobře popisuje dané prostředí a konec konců se z ní můžete dozvědět i nějaké zajímavosti, například z oblasti historie.

mozkit
22.11.2016 3 z 5

Po prvních dvou dílech nic nového a všechno jede tak nějak dál. Dosti podobné dvojce a už opakující se humor. Ale opět se dobře a rychle čtou jednotlivý kapitolky (dny) v jakýkoliv volný chvilce.