Aristokratka na koni

Aristokratka na koni https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2745 531

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

katy87
30.01.2017 3 z 5

Zvláštní, na rozdíl od většiny zastávám názor, že předchozí díly byly o dost lepší, co se týče humorných scén. I u Aristokratky ve varu (která má mimochodem relativně nízké hodnocení) jsem se smíchy prohýbala, tento díl mě ovšem tak neoslovil, i přes menší dějový posun (a novou postavu). Zmínky o princezně Dianě ve mně už od začátku vyvolávaly pocit, že vím, co bude na konci knihy... Trochu se už bojím klesající tendence kvality s případným dalším dílem.

ElizabethK
30.01.2017 5 z 5

Třetí díl je podle mě stejně úžasný jako 1. a 2. Jediný nedostatek spatřuji ve snižování kvantity textu. Když porovnáte Poslední aristokratku a Aristokratku na koni, zjistíte, že jsou podobně tlusté, ale v prvním díle je asi 2X tolik textu. Přesto jsem si knihu musela okamžitě koupit a nelituji.

Olafa
30.01.2017 3 z 5

Třetí díl je v porovnání s druhým o něco lepší, dočkali jsme se drobného oživení a posunu v situaci na zámku. Jinak styl psaní stále tentýž, žádné velké překvapeni se nekoná.

kuruteku
27.01.2017 4 z 5

Oproti Jonassonovi zvládl Evžen Boček třetí knihu napsat tak, že je opět vtipná. A ano, základní zápletka je stejná, ale ... teta Nora, pokusy o oživení formou rozhovoru, dopisů, závěrečný "maškarní", Josef v masce Himmlera. Snad jsem zas tak moc neprozradil ;-)

Katulik86
27.01.2017 4 z 5

Tak ráda bych se dostala až sem... Ale... Aristokratka ve varu v knihovně 7 rezervací (no to nějak vydržím). Aristokratka na koni 13? No nic, jdeme je objednat... :D

pichova.veru
26.01.2017 4 z 5

Musím říct že první dva díly byly nejlepší, tohle bylo take vtipné, ale ne tolik. Kniha se samozřejmě sama četla a jsem ráda že všichni hrdinové žijí :))))

knihomolka111
25.01.2017 3 z 5

Samozřejmě pokračování první díl nikdy nepřekoná (jen výjimečně). Přesto se tato kniha četla lehce a s úsměvem na tváři. Ráda jsem se po dlouhé době vrátila mezi přátele z Kostky. Největším oživením pro mě byla z ničeho nic se objevivší tetička. Konec trochu smutnější a vážnější (nic nemůže trvat stále, že?), ale právě za ten ještě jedna hvězda navíc (konečně jsem postřehla nějaký vřelejší vztah mezi Marií a její matkou).
Jednu věc bych klidně oželela a to, že Marie poměrně často a zbytečně vysvětluje významy opravdu jednoduchých slov. To mi trochu drásalo nervy.

Jajíček
25.01.2017 4 z 5

U mě stále vede díl první. :-) Ačkoliv jsem se u tohoto dílu častokrát zasmála, asi tak poslední třetina knihy mě překvapila, bohužel ne pozitivně. Ale celkově knížku doporučuji všem, kteří po náročném dni potřebují vypnout a relaxovat ve společnosti dobrého humoru. :-)

freesia74
25.01.2017 5 z 5

Všechny 3 dily jsou oddechovka po perném dni. Knížka má spád a humor. Co mě mrzí u tohoto dílů je zpracování knihy. Nevím proc, ale tento dil má písmenka velka jak pro prvňáčky a mezery mezi řádky nestandardní. Takže stále otacite stránky. Myslím, ze diky tomuto stylu náhle přibylo knížce 30 stran. Fakt psycho :)

luckomar
24.01.2017 5 z 5

Prostě dobrý :) Prostě vtipný a prostě je to perfektní příběh. Je jasné, že to bude trochu slabší než první díl, který člověka překvapí stylem autorova psaní a donutí Vás se zasmát i nahlas, ale spíš než slabší si myslím, že si člověk prostě už zvykne na ten styl a ví, že může čekat srandu a když není na každé stránce alespoň jedna vtipnost, tak tu knihu odsoudí. Pro mě to bylo zase dobré a jsem ráda, že jí mám doma.

katka.oo
24.01.2017 3 z 5

Taková lehká oddychovka, příjemné, ale u předchozích aristokratek jsem se bavila víc. Nicméně pokračování si ráda přečtu :-)

vekune
24.01.2017 2 z 5

Lepší než dvojka, ale už je to ohraná bída

amenufus
24.01.2017 4 z 5

Taky se mi zdá o chlup lepší než dvojka :) Každopádně opět velice příjemně pobavila, párkrát jsem si jí smíchy doslova poprskala.

Manyna
23.01.2017 4 z 5

Opět mi Aristokratka vykouzlila obrovský úsměv na tváři .. a svět je nádherný, růžový, béžový. :-)

Bybyla
23.01.2017 4 z 5

Oddechovka, opet jsem se pobavila.

Peprnicka
20.01.2017 4 z 5

Tak nevím, jestli je to tím, že jsem to četla s větším odstupem od 1. a 2. dílu, ale jsem spokojená...rozhodně lepší než "dvojka", která mi přišla nastavovaná a celkem mě zklamala...bavila jsem se skoro stejně dobře jako u "jedničky" :-)

Ewilka
20.01.2017 5 z 5

Na začátku jsem si myslela, že třetí díl bude slabší, ale druhá polovina mě překvapila. Je to stále vtipné a oddychové čtení. Konec opět neuzavřený. Už se těším, jak bude příběh Marie Kostkové pokračovat.

chromanna
20.01.2017 1 z 5

Stále zábavné, ale už bez jiskření dílu prvního. Rutinní pokračování. Těžko uvěřitelné dialogy a situace. Vsechny postavy mluví jednou řečí a to řečí pana Bočka. Hrdinka se zmítá mezi ostrovtipnou emancipovanou Amazonkou, puberťačkou (uíííííí!). Na jednu stranu při psaní deníkových zápisků nešetří dost pestrou slovní zásobou a pak vás vždy územní tím, že si některé slovo (šik) musí najít ve slovníku. Jediným vývojem prošla snad postava paní Tiché, která mluví méně sprostě.

ivousekk
19.01.2017 5 z 5

Povedené! Rozhodně se budete smát, a to průběžně. Víc takových knih, víc humoru prosím. Škoda jen, že to byla zas taková jednohubka. Klidně bych snesla o 100 stran víc. Ale palec nahoru za slovníček na konci pro připomenutí, ten mi hodně pomohl navázat. Přece jen, už je to nějaká doba, co jsem četla první a druhý díl.

tatruszka
18.01.2017 4 z 5

Příjemná a oddechová četba, místy jsem se opravdu dobře bavila :-D