Aristokratka pod palbou lásky

kniha od:

Aristokratka pod palbou lásky https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499649/bmid_aristokratka-pod-palbou-lasky-Sie-499649.jpg 4 823
Koupit Koupit eknihu Bazar

Z královského výletu do Nizozemí si Marie III. Kostková přiveze kromě zážitků a fotky s Jejím Veličenstvem královnou Beatrix také milostnou šmodrchanici, která se „vystříbří“ až na úplném konci nového pokračování; na zámku se, mimo jiné, zjeví i Helenka Vondráčková. Milostných šmodrchanic se ovšem na Kostce vyskytne víc, a většina bude zaznamenána filmovým štábem nizozemské televize. Pod palbou lásky se ocitne i kastelán Josef! Čtenáři, kterým už aristokratka lezla krkem, jistě přivítají informaci, že „sága“ , které se dosud prodalo téměř půl miliónu výtisků, pokračovat nebude. Zároveň ovšem není zcela vyloučeno, že se časem objeví díl, který celou sérii předchází a kdy se na chvíli ocitneme v roce 1983, během kterého aristokratka…... celý text

Komentáře (228)

Komentáře 228 Recenze 2

chrudas
chrudas
včera 5 z 5

Jednou za čas je potřeba si přečíst knihu, která je "psycho". Opět jsem se zasmála a odpočinula si. Partička z Kostky mi bude chybět.

HáMaPé
HáMaPé
18.09.2023 4 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání. Prostě jsem se bavila jako u všech předchozích dílů.


bronulka
bronulka
16.09.2023 4 z 5

Sice to už nedosahuje kvalit, jako první tři díly, ale pořád jsem se u toho nasmála.

Pavla79
Pavla79
13.09.2023 4 z 5

Ale jo, za mě pořád dobrý. Ale taky jsem ráda, že už je konec. Nejvíc z celé knihy je přepis vniknutí policejní eskorty, to jsem odpadla...baf..

kathla
kathla
12.09.2023 4 z 5

O něco slabší díl, než pátý, který považuji za úplně nejpovedenější a nejvtipnější. Každopádně skvělý relax ke čtení :) Uvažuji, že pořídím celou sérii.

Alizon
Alizon
04.09.2023 4 z 5

Opet jsem od knihy dostala to co jsem ocekavala. Odreagovala jsem se, zasmala se, parkrat i nahlas (coz se mi vetsinou nestava). Svet byl hned vic "nadherny, ruzovy, bezovy" :). Myslim ze to bylo slusne zakonceni cele serie.

denniys
denniys
21.08.2023 3 z 5

Upřímně jsem ráda, že Aristokratka skončila... měla lepší i horší momenty - prostě průměrná série.. 4.díl byl za mě nejlepší.. tento díl nebyl špatný, ale za pár dní si z něho nebudu nic pamatovat, párkrát jsem se usmála, ale nezasmála ani jednou.. škoda

Eva-K
Eva-K
14.08.2023 4 z 5

Neměla jsem velká očekávání a o to milejší to bylo překvapení. Párkrát jsem se zasmála nahlas (to se mi u knížek stává málokdy) a skoro pořád v duchu. Jediné, co mi přišlo navíc, byly Josefovy povídky. Fajn závěr celé série.

Ewilka
Ewilka
14.08.2023 2 z 5

U prvního dílu Aristokratky bych na prstech jedné ruky napočítala stránky, které mě NErozesmály. Zde přesně naopak.

Evar88
Evar88
12.08.2023 1 z 5

Závěrečný počin Evžena Bočka bych nazvala ,,Aristokratka pod palbou nudy". Pokud hledáte humoristický román bez děje a bez špetky humoru, tak tady je, přátelé! Předchozí díl měl poměrně slušně našlápnuto k zajímavému pokračování, ale autorovi zřejmě došla jakákoliv inspirace. O vztahu mezi Marií, Markem a Maxem se dozvíte na posledních deseti stranách. Otce a matku spisovatel prakticky ,,vyškrtnul", takže situaci ,,zachraňuje" opilá Marie, skuhrající kuchařka a kastelán v pokročilé fázi duševního onemocnění. Možná by se ke každému výtisku měla zdarma přidávat i ona pověstná ořechovka. Pak by třeba byla i legrace.

slawa.cap
slawa.cap
09.08.2023 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu.
Perfektní zakončení příběhu. Celou dobu po předchozím díle jsem si říkal jak z toho autor vybruslí. A vybruslil elegantně. Při poslechu jsem našel chyby, díry, ale to se u takového druhu literatury dá čekat a dnes už si na ně stejně nevzpomenu.
Líbil se mi i "konec", dost pesimistický a v rámci žánru nevhodný. Ale opravdový konec byl, přesně podle očekávání, jeden velký heppy end.
Rozhodně se těším na to co přijde příště.

pepa4081
pepa4081
05.08.2023 5 z 5

Jako vždy skvělý relaxační humor. Po těhle sérii se mi bude moc stýskat.
Vrcholně uspokojivé.

Zdekat
Zdekat
28.07.2023 5 z 5

Pořád velmi zábavné

Jezinkabezinka
Jezinkabezinka
22.07.2023 3 z 5

Nejdříve jsem byla nadšená, protože jsem se několikrát vydatně zasmála. Ale pak to začalo být takové rozbředlé a nastavováné a získala jsem dojem, že autor publikoval vše co měl v šuplíku.

PájaHája
PájaHája
17.07.2023 3 z 5

6. díl mi přišel už trochu nudný.

Zuzaa
Zuzaa
15.07.2023 4 z 5

Já mám prostě pro Aristokratku slabost a i v šestém díle mě to baví. Na rozdíl od filmu, ten je jedna velká promarněná šance.

aleneckam
aleneckam
05.07.2023

Tahle mě zatím z celé série bavila nejvíc a těšila jsem se na další díl. Ten právě čtu.

jitka7326
jitka7326
05.07.2023 3 z 5

Přečteno podruhé. Tenhle díl mě až tak tolik nebavil kromě pasáže se zasáhovkou(jak říká tetička Nora, holota kominická).

lapagerie
lapagerie
05.07.2023 3 z 5

Nějakou dobu už mi šestá Aristokratka ležela v knihovně a nějak se mi do ní nechtělo. O prázdninách ale vyvstala potřeba něčeho lehkého. Marie je zase na Kostce a řeší, kterého ze svých nápadníků by si měla vybrat. Do toho se přimotává holandská reportérka se svou kameramankou. O vtipné situace není nouze, ale je to takové křečovité. Vtip za každou cenu. Velmi velmi velmi často se objevují přirovnání typu: Byla zmatená jako Goro před Tokiem, otrávená jako malajský šíp atd. Poměrně brzo mi to začalo lézt na nervy.
Přesto si Aristokratku nechám v knihovně, už jen proto, abych měla celou sérii. A třeba zas budu někdy potřebovat něco jednoduchého pro pobavení.

Elea
Elea
05.07.2023 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než předcházející, byl čtivý a vtipný (i když řada vtipů byla již opakovaná po x-té). Líbil se mi závěr knihy, ale jsem ráda, že série už skončila.

Aligi
Aligi
05.07.2023 5 z 5

Závěrečný díl skvělé série. Pam Boček je mistr přirovnání! Určitě se k Marii ještě někdy vrátím, jsem ráda, že se situace nakonec "vystříbila" a všechno dobře dopadlo. Jak by řekla Deniska - super psycho konec. :-D

jahex
jahex
04.07.2023 5 z 5

Oproti předchozím dílům jsem se tolik nesmál. Nahlas asi dvakrát. Ale jako zakončení série dobrý.

Handa1969
Handa1969
01.07.2023

Tento díl je slabší, předchozí se mi líbily více v nejlepším je třeba přestat.( Nic ve zlém, opakovaný vtip přestává být vtipem ).

Alena1957
Alena1957
28.06.2023 5 z 5

Opět milý, humorný příběh o obyvatelích Kostky, nyní jsem si přímo vybavovala herce z filmu.

Alethea_k
Alethea_k
25.06.2023 4 z 5

Nemůžu uvěřit tomu, že další díl nebude. S Aristokratkou jsem žila několik let, vždy mě tyto knihy vyvedou ze čtecí krize a uvědomím si svoji lásku ke čtení. Miluju humor, který zde vidíme na každé straně. Miluju ten bizár a těžko se mi s ním loučí. Věřím, že si celou sérii přečtu v budoucnu ještě znovu. A možná, že ne jen jednou :-)
Na pět hvězdiček to ale nebylo. Moc mi nesedly ty "povídky" Josefa - respektive - nepotřebovala jsem je a nedocením je asi tolik jako jiní. Konec mě pobavil, dalo se něco takového od autora čekat :D
Doufám že Boček brzy vydá něco stejně tak ztřeštěného a dobrého, jako byla Aristokratka.

daza.dt
daza.dt
21.06.2023 5 z 5

Závěrečný díl úžasné série.
Při čtení mě přepadal trošku smutek z toho, že už je konec, na druhou stranu jsem byla ráda, že už ten konec skutečně přijde. Další umělé natahování už by opravdu nemělo cenu. Kdyby se dílo trošku vyškrtalo - (za mě o zbytečné části vložených povídek kastelána Josefa) nic by se nestalo a na kráse by to neubralo.
Ale i tak krásné zakončení úžasné série. A prosím už žádné díly. I když by slibovaný prequel...... Kuklíci - Boží, to jsem v metru i zaslzela a smála se nahlas - ke zděšení ostatních spolucestujících.

martisek21
martisek21
21.06.2023 3 z 5

U tohoto dílu jsem se opravdu od srdce zasmála jen párkrát, častěji jsem zaznamenala shovívavé pousmání a nebo myšlenku "tak jo, tohle už stačí, posuňme se dál..." Ale výsledný dojem pro mě nebyl špatný, a zakončení tak jak je, se mi líbí. Takže díky pane Bočku za milé počtení. Ale další díly už radši fakt ne ;-)

Isew
Isew
18.06.2023 3 z 5

Tak to jsem opravdu nečekala. Vždy, když jsem tuto knihu vzala do ruky a začala číst, do pár minut jsem začala klimbat. Ještě se mi to s žádnou jinou knihou nestalo, takže premiéra. Přemýšlela jsem proč. Těch slovních gagů tam bylo tolik, že to z mého pohledu bylo kontraproduktivní. Nebyla tam ani chvíle na něco normálního a na oddych. Naštěstí jsem se úspěšně po dvou týdnech proklimbala ke konci. Hurá. Sice bych ten konec nechala stejný jako ho zamýšlel autor, ale chápu, proč ho změnil. Mám stejné výhrady jako k předchozímu dílu. Marie se za rok v Čechách proměnila z příjemné a vtipné američanky v chamtivou, sebestřednou a nesnesitelnou češku. No, pokračování už nebude. Nedovedu si představit, že by se do další knihy podařilo dostat ještě víc a houšť dalších a dalších každodenních, každohodinových a každominutových krkolomných a vtipných příhod osazenstva Kostky.

mar.jir
mar.jir
15.06.2023 5 z 5

Já tuhle sérii miluju. Prapodivné postavy, málokdo je tam "normální" a jako vždy jsem se smála na hlas. Část s URNOU za mne byla nejpovedenější a jsem ráda, že je série ukončena tady - řekněme v tom nejlepším.

SSTknihy
SSTknihy
07.06.2023 4 z 5

Nenechte se zmást, pod palbou lásky není tentokrát jen Marie, ale celé osazenstvo Kostky. Stará známá parta se vrací se vším všudy. Po dočtení téhle série mám pocit, že výpary ořechovky stoupají z každého póru mého těla, pravidelně si před zrcadlem prohlížím stav svého vlasového porostu, kontroluju tep, dostávám nezřízenou chuť na koblihy, na dně skříně hledám trezor s klenoty, při zahlédnutí psa velikosti dogy beru nohy na ramena a větší shromáždění osob považuji automaticky za stádo muflonů.
Ale to vůbec nevadí, protože je to prostě "super" a zároveň "psycho" a "svět je nádhernej, růžovej, béžovej", zvlášť "tam v dáli u starého mlýna, kde teče řeka línááá..."

JSmerda
JSmerda
06.06.2023 4 z 5

Po dočtení knihy mi přišlo, jako bych slyšel výborný vtip po šesté. Už vás to "nerozseká" jako když jste ho slyšeli poprvé, ale máte rádi ten příběh a tu pointu. Navíc sami ten vtip přidáváte k dobru, aby pobavil jiné. Nicméně mám knihy Evžena Bočka moc rád a klidně bych si koupil i další díl :).

Vesper001
Vesper001
05.06.2023 4 z 5

Doufala jsem, že půjde o čistokrevnou Aristokratku a že se zase budu smát nahlas - a stalo se. Navíc mi nedávné absolvování psího dne potvrdilo, že kniha je místy dokonale autentická. :)

Ladislav73
Ladislav73
04.06.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha, kterou opět skvěle načetla Veronika Khek Kubařová. A jsem rád, že se situace s oběma nápadníky slovy paní Tiché konečně "Vystříbřila".

klaraj093
klaraj093
24.05.2023 3 z 5

Abych pravdu řekla, tak mě závěrečný díl zklamal.. Kniha byla sice čtivá a další díl dějově fajn. Lásky bylo opravdu mnoho. Ale čekala jsem více toho Bočkova humoru a že se pořádně zasměji a to se nestalo. Neříkám že to bylo úplně suché, ale předchozí díly mě nadchnuly mnohem více. Takže dávám tři hvězdy.

marwinmh
marwinmh
24.05.2023 3 z 5

Již před pár díly jsem měla pocit, že je na můj vkus "pře-aristokratkováno", ale můj pud dočíst rozečtené mě přiměl celou sérii dokončit.
Kniha se nese ve stejném duchu jako předchozí díly - nejlepší část knihy byl zásah U.R.N.A., to jsem se při čtení skutečně upřímně bavila.

INCOGNITOREADER
INCOGNITOREADER
23.05.2023 2 z 5

Předhozí díl byl vrcholem série. Tento díl by měl být poslední? Doufám! Vypadá to, jako by autorovi došly všechny humorné nápady a ty použil na ten předchozí díl. Ze začátku všechno vypadá tak jako předtím. Smějete se, je to vtipné. Ale postupem času humoru ubývá a i děje. Autor nesmyslně využívá výplně ve formě četby povídek, které jsou tam naprosto zbytečné a hlavně naprosto nudné a vůbec s hlavním dějem nemají nic společného. Hlavní dějová linka, na kterou lákal už konec předchozího dílu je trestuhodně nevyužitá. Vlastně by se to celé mělo jmenovat : Aristokratka a natáčení bláznivé reality show. To by bylo mnohem výstižnější. Na konci když už to vypadá, že autor si dovolí udělat něco co by všechny naštvalo! Už jsem si fakt myslel, že se hodnocení zvedne. Tak bohužel. Je to jen falešný konec a kniha pokračuje dál. Opět jsem poslouchal jako audio. Tam platí to co o předešlých dílech.

janina74
janina74
22.05.2023 5 z 5

No, už je to na jedno brdo, ale pořád se mi čtení líbilo. Pobaví.

Danago
Danago
20.05.2023 2 z 5

Z mého pohledu mnohem slabší než minulý díl. Bavilo mě to jen občas, takže jsem zklamaná. Dle zakončení předpokládám, že je to poslední díl. No asi je to dobře.
Název není úplně ideální, i když po předchozím díle jsem nějakou lásku očekávala, ale no nejedná o žádnou lásku. Jedná se jako obvykle o peníze a o řekněme film... Ano vše je navázáno na minulý díl. Ale tentokrát jsem se zasmála hodně málo.

Fialka78
Fialka78
16.05.2023 3 z 5

Předchozí díl mi přišel zábavnější. Na tento díl jsem se těšila a byl pro mne trochu zklamáním.

EvženČihák
EvženČihák
05.05.2023 5 z 5

Podobné jest dílu prvnímu. Opět mi nadskakovalo břicho.