Tajný život stromů

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích. Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody. Jen v Německu se za rok od vydání prodalo na 500 000 kusů a práva na překlad byla dosud prodána do 27 zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318560/tajny-zivot-stromu-FBu-318560.png 4.5498
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Přírodní vědy
Vydáno, Kazda

Das geheime Leben der Bäume, 2015

Kniha Tajný život stromů

Gabča67

Laskavá a poučná knížka od obdivovatele a znalce přírody. Změnila můj pohled na stromy a les. Vše krásně vysvětleno. Škoda jen, že součástí knížky nejsou ilustrace nebo fotografie.

maja2712

Kniha mi byla pohlazením po duši. Málokterou knihu čtu vícekrát, tuhle bych mohla číst stále dokola. Klobouk dolů před pozorovacími schopnostmi a laskavými slovy pana Wohllebena. Přála bych všem stromům a lesům, aby pocítili od lidí stejnou pokoru a lásku, jakou jim dává právě tento hospodář. Čtěte a milujte stromy jako všechny živé bytosti.

Ivka82

Mám moc ráda les a přírodu a trávím v ní spoustu času, takže tato kniha mě bavila. Jednu hvězdičku jsem ubrala, protože se některé informace zbytečně opakují a také mi autor přijde příliš zamilovaný do buků a jiné stromy malinko upozaďuje :) Ale to je možná jen můj subjektivní pocit. Jinak je to velmi milé a přínosné čtení.

vlkodlaq

Jsem celoživotní milovník přírody, lesa a klidu a protože toho tichého a klidného lesa máme u nás už celkem pomálu, rád si o něm i přečtu. Protože se vzdělávám a příroda mě zajímá ze všech stran, sleduji pořady i výzkum, kniha mi nepřinesla mnoho nových informací, ale přesto ji hodnotím jako skvělou, o pro mnohé nudném tématu autor vypráví čitelně a poutavě.

antonio22

Velice zajímavé čtení, které musí každého aspoň trochu na přírodu zaměřeného člověka upoutat.

xxtom

Z knihy jsem se dozvěděl spoustu nových věcí o fungování stromů a lesa jako celku.

SAnthony

Pokud jste dodnes viděli stromy jako polínka na otop, případně jako místo pod kterým hledat houby, tak tahle kniha je parádní čtení i poslech. Když jen mám trochu příležitost, tak mluvím o informacích z knihy, o komunikaci, přenosu dat a živin. Přesvědčil jsem další 4 lidi, aby si knihu alespoň poslechli a byli stejně nadšení.

jiri77

Naprosto úžasná a krásně naučná kniha o životě stromů. Kniha je napsaná s velkou láskou k přírodě a kdo miluje přírodu ,bude určitě z této knihy nadšený. Stromy mám velmi rád a vždy mě to bolí u srdce ,když se kácí strom ,a po přečtení této knihy, to bude asi ještě citovější.