Tajný život stromů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Německý bestseller Tajný život stromů se již druhým rokem drží na žebříčku nejprodávanějších knih a získává si nadšené čtenáře ve stále více zemích. Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti: stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolesti, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Mnohé stromy, jako například duby, spolu navzájem komunikují prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí. Peter Wohlleben čerpá ze svých mnohaletých zkušeností lesníka a ukazuje nám les ze zcela nové stránky. Jeho zábavná knížka, plná nových informací o stromech a lesích, nás přivádí k úžasu nad zázraky přírody. Jen v Německu se za rok od vydání prodalo na 500 000 kusů a práva na překlad byla dosud prodána do 27 zemí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318560/big_tajny-zivot-stromu-FBu-318560.png 4.6764
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Přírodní vědy

Vydáno: , Kazda
Originální název:

Das geheime Leben der Bäume, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (265)

Kniha Tajný život stromů

Evazita
29. června

Věděli jste, že v jediné hrsti lesní půdy je víc živých tvorů než lidí na naší planetě?

Letitia
20. června

Od prvých stránok som bola nadšená... Dozvedela som sa veľa zaujímavých vecí o stromoch a lesoch. A to som študovala biológiu. Navyše jazyk knihy je príjemne ľahký a osviežujúci, dobre sa to číta.
Jedna hviezdička dolu za to, že druhá polovica si už vyžadovala väčšie sústredenie a na môj vkus obsahuje priveľa moderných enviromentálnych hodnotení.


Epiky
13. června

Tato kniha změní váš pohled na rostliny kolem nás.

morienhithwen
05. června

Vždycky říkám, že nejsem (a nemůžu/nechci) být stoprocentní vegan, protože věřím, že kytky mají taky city. Jsem ráda, že to Peter Wohlleben odborně podpořil a vysvětlil.

Elea
30. května

Nádherná knížka plná lásky k přírodě.

Zdekat
15. května

V nějaké recenzi se psalo, že se budu po přečtení dívat na stromy jinýma očima. Vskutku to tak je, doporučuji. Kniha není dlouhá, v mé verzi luxusní fotky a čtivý, zajímavý text. TOP.

Renatka11
14. května

Vždycky jsem stromy vnímala jako živé organismy a procházky v lese milovala, ale nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, že spolu komunikují, spolupracují, vychovávají mladé, pamatují si, myslí, křičí a mnoho dalšího. V tom je tato knížka jedinečná a mění náš pohled na ně. Až půjdu příště do lesa, asi ho uvidím jinýma očima a budu si jednotlivých stromů všímat mnohem víc nez doteď.

Allla9
09. května

Z knihy na nás dýchá láska k přírodě.. Autor nám předává mnoho životních zkušeností. Každý, kdo má rád přírodu, si těchto rad váží.

1 ...