Příběh služebnice

Román kanadské spisovatelky vykresluje pochmurnou vizi blízké budoucnosti na půdě dnešních Spojených států amerických, které přestaly existovat a byly nahrazeny totalitním režimem. V nedaleké budoucnosti se vlády nad Spojenými státy chopí klerofašistický režim. Z každého, kdo se proti němu prohřeší, se stává otrok. A z plodných žen ještě něco mnohem horšího - služebnice, jejichž úkolem je rodit děti, s nimiž se nikdy nesetkají. Kniha získala ocenění Arthur C. Clarke Award za nejlepší román a byl v užší nominaci na cenu Booker Prize....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4217/pribeh-sluzebnice-udz-4217.jpg 3.91979

Příběh služebnice / Príbeh služobníčky 1.

Vydáno, BB art

The Handmaid's Tale, 1985

Kniha Příběh služebnice

EmillyT
předevčírem

Zajímavý námět, ale bohužel kniha pro mě byla zklamáním. Asi jsem měla příliš velká očekávání. Přišlo mi, že spousta věcí je pouze naznačena, ale nic nebylo pořádně vysvětleno. Vůbec jsem se do knihy nemohla začíst a příběh začal mít spád až pár stránek před koncem. Otevřený konec mě jen utvrdil v tom, že se mi kniha příliš nelíbila. Zatím nejsem ani rozhodnutá zda chci číst pokračování.

zmo323

Pro všechny, kdo tu píší o utopii - nastudujte si, co to byl "Projekt Lebensborn". Akorát tam ty holky tehdy neponižovali. Ale mám dojem, že autorka tuhle hrůznou část Hitlerovy mašinerie znala.

Belanna

Přesto že jsem se na tuto knihu velmi těšila, přinesla mi zklamání.
Čekala jsem asi něco jiného (i když dystopii a podobné čtu vcelku často).
Námět knihy byl originální, ale jinak už jsem na knize nenašla nic moc zajímavého.
... a že po přečtení zůstane mnoho nezodpovězeného?
To se autorka snažila, možná až moc násilně, napravit závěrečnou tiskovkou.

Anette99

Dystopické romány mě baví, vždy nesou určité poselství a ukazují, jak snadno může nastoupit tyranie a diktatura a lidstvo by si z takových knih (a reálných historických událostí) mělo vzít ponaučení.
Ke knize jsem se dostala díky seriálu (nedokoukáno, musím mu dát druhou šanci), takže jsem se docela vyznala v ději i v postavách. Knížka se četla dobře. A ten konec - nutně potřebuju vědět, co se s Offred stalo, zda se jí podařilo utéct, a shledala se s manželem a dcerou, nebo jestli utekla, ale s rodinou už se nikdy nesetkala nebo ji dopadli a potrestali. Hned se pustím do druhého dílu, i když tam to o Offred asi nebude, ale zajímá mě ten pohled tří různých žen na Gileád.

Vjeerus

Tak za mě opravdu síla té myšlenky. Co mě úplně neoslovilo je celý koncept knihy - psaný jako úryvky deníku nebo něčeho takového. Měla jsem trochu problém si udržet časovou linku. Otevřený konec je opravdu nervy drásající, nemám je ráda.
Ale když se oprostím od osobních sympatií, tak kniha plyne a ve mě rozhodně vyvolala mrazení. Tuto knihu si řadím do skupiny "něco jiného, něco co tu nebylo" a rozhodně si myslím, že stojí za přečtení, kam až je možný se dostat, když se moci chopí extrémisti.

leucantha

přečetla jsem , ale zas až tak mě neoslovila...i když jisté poselství rozhodně přináší

Lenísek

Do audioknihy jsem se nemohla pořádně zaposlouchat, takže jsem se před polovinou knihy rozhodla sama pustit do čtení. A jak mě příběh najednou bavil a odsýpal.
Akorát lituji, že jsem se do toho nepustila mnohem dřív. A na seriál se určitě chystám.

dominika9982

Utopické (antiutopické) knihy mám v oblibě. Na 1984 kniha sice neměla, ale určitě pro mne patří k tomu top z tohoto žánru. A už si stahuji seriál.