Slepý vrah

od:


KoupitKoupit eknihu

Lauřin příběh, na svou dobu otevřený, pokud jde o sex, líčí riskantní milostný poměr bohaté mladé ženy s mužem na útěku, zasazený do rozbouřených třicátých let. Román je střídavě lyrický, drsný, ohromující, neodolatelný, zábavný, plný humoru a dramatického napětí. Slepý vrah, desátý román M. Atwoodové, získal britskou prestižní cenu Booker Prize roku 2000....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46304/slepy-vrah-O4S-46304.PNG 4.241

Orig. název:

The Blind Assassin (2000)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Nestorkea
18. ledna

Ke autorce i knize jsem se dostala díky seznamu "1001 knih, které musíte přečíst než zemřete". Už jsem od ní přečetla Příběh služebnice, který se mi zdál malinko lépe srozumitelný. Slepý vrah mi dal zabrat hlavně na začátku. Spousta postav, zdánlivá nepřehlednost, chybějící přímá řeč- upřímně, říkala jsem si, co je to za slátaninu.. Pak ale příběh začínal vystupovat z mlhy a získával jasné obrysy. K úplnému zaostření došlo až na závěrečných stránkách.. Autorka má krásné popisy i zcela všedních předmětů, pocitů a míst, kniha je nadčasová. Kdo čte pozorně, najde v ní spoustu moudra.. Třeba, že některé zlato je jen pozlátko.. Nebo že máme žít život podle sebe a nehledět na to, co nám nutí okolí. Jedno špatné rozhodnutí totiž může zcela změnit život nejen nám, ale i našim nejbližším... Mohla bych pokračovat dál a hlouběji, ale ať si každý najde to své :-)

000nugatovej
08.12.2017

Zajímavý a čtivý příběh s dvěma paralelními příběhy. Kdo je autorkou vloženého románu? Kdo v něm popisuje svou nevěru? Věřím vyjádření Iris na konci knihy. Ale je to jisté? Neklame nás, a hlavně svou vnučku, kvůli které vše sepisuje? Tolik nejistoty. Vztah Iris a Laury. Vztah Laury k Alexovi. Vztah Iris k Alexovi. A co Richard? Jakým člověkem vlastně je? Život je složitý. A kniha to ve všech svých někdy i protichůdných polohách zachycuje.

ivulka15
04.10.2016

Kniha se nečte úplně lehce. Ale když jí dáte šanci předestře Vám nádherný příběh,který se odehrává v několika rovinách. Určitě doporučuji.

Alma-Nacida
11.11.2013

Kniha, na kterou se musíte při čtení soustředit, ale odmění se vám. Jedna z mých nejolíbenějších knih od Atwoodové.

HannyC
26.06.2012

Je to "zapeklitá" knížka, kdy až po několika desítkách stránek pochopíte, jak báječně je napsaná, a kdo o kom vlastně mluví a píše ... není to žádný "typický" milostný román ... je to vlastně "tajné" doznání ženy, která má ke smrti jen krůček a jejímž hlavním cílem je dožít se konce svého příběhu ... nevěrný manžel, podváděná žena, složitý (nepochopený) sourozenecký vztah, hledání spřátelné duše, únik .. jež nepřináší úlevy ... nové začátky ... a na konci toho všeho obyčejně nevšední životaběh ženy, která obětovala více, než získala ... a která přesto "končí" jako vítěz ... lépe řečeno sama sobě vítězem ... vzhledem k tomu, že odhalené tajemství pravděpodobně příjde až s jejím skonem ... ne, tento román opravdu není "klišé" ... jeho hloubku pocítíte sami na vlastní kůži ... A TO BEZ OHLEDU NA VÁŠ VĚK! ... troufám si říci, že tato "love story" je skutečně pro všechny generace!