☰ menu
Pablo70

Profil

Poslat zprávu

statistiky

Aktivní:dnes v 10:22·poprvé 25.05.2020
Body:1 161
Palce: 986 za komentáře ·13 ostatním
Hodnocení v bazaru: 1/0

Kdo jsem

Na Databázi se scházejí všelijací čtenáři, začátečníci i pokročilí. Ale úplně mě dostalo, když jsem narazil na zápis:

27.11.2017 uživatel nightlybird bohužel zemřel...<br />

To, že si mohu přečíst jeho zápisky o knihách i po jeho smrti, mě velmi těší a skládám za to poklonu těm, kdo Databázi řídí.
Také jako on jsem přečetl kvanta knih a na všechny si nevzpomenu, ale na ty, co stojí za to, tu píšu vzpomínky a komentáře.
Moje maminka měla v pokoji knihovnu a já do ní odmala zvědavě nahlížel a na starém psacím stroji jsem pak provedl soupis jejích knih a násadkovým perem jsem modrým inkoustem nasmolil na hřbety jejich pořadová čísla. Některé z těch knih mám stále, jiných jsem pozbyl v běhu života. Ale k čtení užívám i čtečku. Ano, knihy jsou i vzpomínky. Například Vlnu zenu jsem vozil pravidelně na dovolenou k moři a za polední siesty, kdy děti spaly, jsem čítal o světě haiku a toulal se v nekonečnu. Na Databázi vidím, jak se mění čtenářské \\\"módy\\\" a tak, jak se mi maminčina knihovna zdála trochu obstarožní, možná jsou obstarožní knihy z mého mládí v 60.letech. Ale nevadí. Napíšu o nich a třeba je někdo znovu objeví, jako já objevoval Čapka, Voskovce a Wericha.

Napůl pisálek - napůl muzikant... V roce 1956 jsem se naučil číst. Kolik knih jsem od té doby přečetl? Knihy mám svázané i se vzpomínkami, snad nebude vadit, když se o ně podělím. A čtu dál.