Žena v kleci přehled

Žena v kleci
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80178/bmid_zena-v-kleci-SQp-80178.jpg 4 3601 3601

Případy oddělení Q série

1. díl >

Komisař Carl Morck je po traumatické události při práci přeložen do oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky, která před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, o kterých si myslel, že jsou dávno ztracené. Čím víc Morck proniká do případu, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena stále ještě žije, uvězněná a týraná na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žena v kleci. Přihlašte se a napište ho.

mosem
03.06.2024 4 z 5

Detektivka, která má napětí, ale drsnost je dávkována velmi pečlivě. Drsnost, která je na hranici, za kterou leží psychologie. Nelze se ubránit úvahám, jak by člověk snášel situaci, kdyby se ocitnul sám "v kleci". Ať již tuto klec představuje jakákoliv forma - vlastní tělo i vězení. Tohle na mne působilo možná ještě víc, než samotný detektivní příběh. I když i ten stál zato - samotným příběhem i jeho hlavními představiteli Carlem a Asadem. Prostě, další seveřan, který umí.

PrinceznaM
26.04.2024 3 z 5

Severská detektivka, u které jsem v úvodu přemýšlela, jestli číst dál. Vleklý děj, bez akce, dvě neprovázané postavy v různých časech. V okamžiku, kdy do sebe linky začaly zapadat, dostal celý děj svižnější tempo a chybějící energii. Poměrně rychle se dá odhalit, kdo bude hlavní pachatel, což je možná škoda. K závěru jsem se konečně dočkala větší akce, která ve mě vzbudila trochu toho potřebného napětí, i když s jasným koncem. Určitě si od autora přečtu ještě aspoň 1 knihu, abych věděla, jestli je tohle jen pomalejší začátek skvělé série nebo ztráta času.

MarianP
19.04.2024 4 z 5

Olsenov knižný príbeh o žene v klietke sa mierne líši od filmového spracovania. Chýbal ku koncu taký dramatickejší záver. Okrem toho je však kniha fajn, trochu iná ako ostatné severské detektívky. Viac sa venuje unesenej žene - príbehu z jej podľadu. (aj to je zásadný rozdiel oproti fimlu). 4* ako vyšité, k plnému počtu mi chýbalo lepšie vykreslenie severského ponurého prostredia.

všechny komentáře

Související novinky (1)

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (2)

2012 - Grand prix des lectrices de Elle (Crime fiction)
2012 - Barry Award (Nejlepší román)

Kniha Žena v kleci v seznamech

v Přečtených5 399x
ve Čtenářské výzvě751x