koupit eknihy

Jussi Adler-Olsen

CCgips (pseudonym)

dánská, 1950, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Selfies

Selfies

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Vzkaz v láhviSložka 64ZabijáciŽena v kleciNesmírný

Komentáře (26)

Přidat komentář
Jaruš7
20. února

Můj obdiv, vše pro špičkovou literární tvorbu je ideálně nastavené, zázemí, vzdělání i praxe. Impuls z novinařiny, nutně sdělit důležitost, která může mít drsné následky, je stimulující pro jeho příběhy. V tomto případě s vážnou tématikou. ( Na rozdíl od J. Jonasona, který volil tuto cestu s humorem jemu vlastním.)
Opravdu stačí rozvést děj jedné aktuality ? V případě J.A. Olsena ano, talent vžít se do postav se vším, co je může překvapivě potkat je jeho zárukou.
Na další Selfies a dosud nepřeloženou knihu Vina se těším, je tam vždy něco navíc.
Autorův styl je macramé - obraz, kde každý uzlík příběhu musí udržet osnovu pro další, a bez kterých by plasticita obrazu neměla ten zážitkový efekt, u kterého budete někdy bez dechu.

andrea4053
25. ledna

Dostala som sa k nemu cez film Vzkaz v lahvi a proste bomba! Je u mna na prvom mieste, jeho detektivky to je nieco extra. Uz ma caka Selfies a tesim sa jak male dieta. Neskutocny pan spisovatel

Poka
26.12.2017

Skvělý! Po Nesbovi jsem hledal něco čtivého a Jussi je úžasný!
Znechucený jsem odložil Miniera, ztrácel čas s Carterem, jehož Robert Hunter sice v osmnácti vystudoval několik VŠ, ve třiadvaceti napsal učebnici pro FBI, ale já si během šesti knih nevšiml, že by něco vypátral... Opravdu ne.
Před koncem knihy vždy vytáhne z rukávu pachatele o kterém čtenář nic neví, a pak Roberta a jeho kumpána Garciu všichni oslavují jako komanči Velký říjen! :/
Jussi je skvělý. Sarkastický, ironický, jízlivý ale i citlivý a lidský.
Jeho detektivky jsou jiné. Pachatele známe téměř celou dobu a jen sledujeme jeho pohnutky a blížící se setkání s Carlem a jeho svérázným týmem oddělení Q.
A to ještě občas nakonec připraví překvapení.
Čtivé, opravdu krásně čtivé. Snad jen jedna výtka : Po pěti knihách už to trošičku zavání fádností, což jsem třeba u Nesba nepozoroval ani po jedenácti dílech Harry Holea.

Jaja1981
13.11.2017

Behem mesice jsem precetla 6 jeho knih, hodne navykove czeni

marge74
08.10.2017

Po té, co jsem dostala Ženu v kleci, jsem si dokoupila celou sérii případů oddělení Q. Doslova jsem zhltla již čtyři knihy a z každým novým případem je každá kniha napínavější a lepší. Doporučuji

kadz
03.04.2017

Nejlepší severské detektivky!!!!! Můj nejoblíbenější autor...

AlenaF
13.02.2017

Vyloženě "návyková" četba. Senzační.

A78
24.01.2017

Kriminální série z oddělení Q je napínavá a dobře čtivá. Doporučuji

denisa8906
09.12.2016

Na tohoto autora jsem narazila úplně náhodou a ještě přes film. Stáhla jsem si Vzkaz v lahvi, který mě naprosto dostal. Pak jsem objevila Ženu v kleci a nakonec Zabijáky. Škoda, že jsem nejdřív nevděla o knihách. Severské krimi je moje mantra, Jo Nesba jsem zhltla jedním dechem. Teď čtu 4.díl ze série oddělení Q "Složka 64". Při popisu hlavních postav se mi tak vybavují herci, kteří role ztvárnili, ale rozhodně to není na škodu. Filmy byly naprosto dokonale zpracované a stále zamračený Carl Morck dodává tu správnou atmosféru. Jsem v polovině Složky 64 a už se nemůžu dočkat dalšího pokračovaní.

melda73
15.11.2016

Jestli má někdo pochybnosti o kvalitě série Oddělení Q tak ať si jde přečíst Dášenku i s fotkami.
( promiňte pane Čapku, to je sámo kvalita....to byl jen nejapný vtípek)
Můj názor....?
Skvělé?...komplet!....napínavé?...komplet!....a dokonce i vtipné?....komplet!!!
Navíc se mi moc líbí filmové zpracování a vůbec mi nevadí (povinné) změny v ději a obsazení.
(to by musel být na každý díl celý seriál)
Gratuluji všem - vydavateli, PŘEKLADATELOVI, prodejcům, a všem okolo, že mne s těmi knihami seznámili)

Puntíkatýhrnek
19.10.2016

Tomuhle autorovi jsem dlouho přicházela na chuť, ale nakonec mě osazenstvo oddělení Q stejně dostalo...V severské krimi ho počítám k těm nejlepším...

ankaras
12.09.2016

Tento spisovatel zásobí moji knihovnu perfektními knihami a doufám, že i dále bude.

Aleh
28.07.2016

Čtu už čtvrtou knihu od tohoto autora. U mě je to v případě autora thrillerů něco nevídaného. Má ohromný dar čtenáře zaujmout, polapit a nepustit až do konce. Je výborný vypravěč a má vždy podrobně vykreslenou a propracovanou psychologickou charakteristiku hlavních postav (pachatele i oběti). Ty thrillery dánského autora mají opravdu něco do sebe. Díky němu si přečtu knihy i jiných autorů severských detektivek.

kahuda01
11.07.2016

Super spisovatel, bohužel Marco mě už tak nezaujal a Nesmírný je totální propadák. Nemohl jsem dočíst, nuda.

klokan.1905
11.03.2016

Jussi Adler-Olsen....
Jakmile se začtete do jeho knížky, tak prostě musíte číst, číst a číst.. Když už máte přečteno, tak nezbývá, než sáhnout po dalším kousku od tohoto autora...
Takže Jussi Adlere-Olsene, nedělejte nic jiného, jenom pište, pište a pořád pište... :-)

Manyna
08.03.2016

Narazila jsem na Jussiho úplnou náhodou a úplně mě okouzlil. Jeho knížky doslova hltám a pokaždé se těším, až vyjde nová. Četla jsem kompletní sérii o odd. Q, vyjma Marca, ten by byl na mě moc politický. Poslední kniha - Nesmírný nebyl už hoden nastavené laťky předchozích čtyřech knih, tak doufám, že to Jussi dopiluje a další díl bude o kapánek lepší. :)

gomaki
03.02.2016

Jo, jo, jo, JO!

A to se oddělení Q tváří tak nenápadně v knihách:). Ten pěknej Nor a švédský pár mají tak velkou propagaci, že náš milý Dán Jussi úplně zapadne.

Nicméně je to autor, který se stále zlepšuje. Od "Ženy v kleci" po "Složku 64" je to lepší lepší a ještě lepší, pak přijde "Marco", který je dle mého úhlu pohledu trošku nuda, ale pořád se to dá:) a teď už mi nezbývá nic jiného, než počkat až vyjde paperback "Nesmírný". Těším se jak malej svišť na novýho Pottera (... jo no, už je to pár let) :)

Doporučení: čtěte ho od začátku, fakt to stojí za to:) a nekoukejte na Zabijáky, fakt se jim to moc nepovedlo natočit, ale Žena v kleci není zas tak marná:) a Vzkaz v láhvi už se točí.

Mungo
29.04.2015

PARÁDA autor . Jeho Odd Q je ten správný relax . Postavy jsou opravdové, žádní neomylní a syntetičtí američtí hrdinové . Zrovna dočítám Marca a můžu si jen přát, aby pan spisovatel trochu pospíšil s psaním, nebo budu mít absťák . Je ale pravdou, že se poslední dobou objevují hrdinové policisté s nějakým nedostatkem . Už jsem si toho všiml víckrát . Tu alkohol, tu rozvod, tu trauma z nějakého šíleného zážitku . Ale Alderův Morck není přehnaně postižen něčím takovým, je jen obyčejný chlap . A lidé kolem něj jsou týpky k pohledání . (Mezi námi, pšššt - on je i na fotce takovej Morck, takže dobrý)

Michel-RD5692
24.04.2015

Snad nejlepší současný autor, jeho knihy jsou skvěle napsané, mají spád a nejsou černobílé. Nemůžu se dočkat šestého případu oddělení Q! Jen Washinktonský dekret jsem nečetl, řekněte mi nékdo, jestli je stejně dobrý jako oddělení Q? :)

Iva B.
22.04.2015

Přečetla jsem všechny knihy autora, díky němu jsem objevila kouzlo severské detektivky. Doufám, že zrovna pracuje na dalším případu oddělení Q, moc se těším na další knížky.

DejnaDee
27.09.2014

Styl psaní je originální a naprosto ohromující. Postavy jsou vykresleny s dokonale vybroušenými povahami, děj je svižný a napínavý, doslova Vás přiková do křesla, je velice poutavý, takže se nemůžete odtrnout od knížky. A přitom je vtipný, to když trojice detektivů z oddělení Q začně "úřadovat." Pro mne je Jussi Adler-Olsen jasnou jedničkou a králem severských detektivek.

vodenka2
14.07.2014

Přidávám se k Michaele1838, zavání to závislostí i u mne, přečetla jsem vše co u nás od pana Olsena vyšlo, styl psaní mě zcela pohltil, Složka 64 to je nádhera, nyní dočítám Washingtonský dekret, nejprve jsem byla zklamaná, že to není o oddělení Q, ale to mne rychle po pár stránkách přešlo......doporučuji všem, docela zajímavý nápad - uvědomíte si, že s dnešními technologiemi jste velmi solidně zaměřitelný a sledovatelný objekt, který může zcela ztratit úplně všechno, svobodu přímo obratem:-(
Všem hodně dobrých chvil s knihami!!!

michaela1838
08.03.2014

Začínám mít pocit ,že bez jeho knih nemůžu žít :) Velmi strhující a návykové ..... O oddělení Q mi chybí už jen složka 64...doufám ,že pan Olsen se nezabývá ničím jiným než psaním :)

Moňa69
12.02.2014

Teda snad žádný autor detektivek mě nedokázal vprostřed všeho napětí zároveň tak pobavit. Když jsem četla, že jeho "specializací" jsou duševně narušení, těšila jsem se na zástup vyšinutých vrahounů a jsem teda mile překvapena, že vyšinutí jsou tady úplně všichni:)) Carla je mi občas líto, nikdo ho neposlouchá ale je to přece pro jeho dobro!

crazyjuan
25.09.2013

Jussi Adler Olsen je pro mě král severské detektivky. Každou jeho knihu hltám. Styl psaní je svěží, nikdy se mi nestalo, že bych nad něčím kroutil hlavou, tedy v negativním smyslu. Série knih o oddělení Q je mistrná spisovatelská práce. Doufám, že bude psát a psát a psát.