Jussi Adler-Olsen

CCgips pseudonym

dánská, 1950 statistiky · web

Nahrávám...

Nová kniha

Oběť 2117

Oběť 2117 - Jussi Adler-Olsen

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zh... detail knihy

TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (28)

Přidat komentář
EvikU.
18. srpna

Autora jsem začala číst Ženou v kleci a to jen díky čtenářské výzvě. Kniha byla super, ale ještě jsem si zvykala na autorův styl. Druhá kniha už mě uvrhla do stavu - musím si přečíst všechny jeho knihy! Autora dávám do oblíbených a jdu na jeho 3 knihu a doporučuju!

dominika2585
09.12.2019

K tomuto autorovi jsem se dostala úplnou náhodou, a teď se řadí k mým nejoblíbenějším. Už jsem to jednou psala u nějaké knihy a musím se opakovat. Seveřané to s detektivkami prostě umí. Postavy jsem si oblíbila již od prvního dílu, především Asada. Mám dočtený pátý díl Marco, který byl podle mého zatím nejlepší. V blízké době se vrhnu na další díl.

Jaruš7
20.02.2018

Můj obdiv, vše pro špičkovou literární tvorbu je ideálně nastavené, zázemí, vzdělání i praxe. Impuls z novinařiny, nutně sdělit důležitost, která může mít drsné následky, je stimulující pro jeho příběhy. V tomto případě s vážnou tématikou. ( Na rozdíl od J. Jonasona, který volil tuto cestu s humorem jemu vlastním.)
Opravdu stačí rozvést děj jedné aktuality ? V případě J.A. Olsena ano, talent vžít se do postav se vším, co je může překvapivě potkat je jeho zárukou.
Na další Selfies a dosud nepřeloženou knihu Vina se těším, je tam vždy něco navíc.
Autorův styl je macramé - obraz, kde každý uzlík příběhu musí udržet osnovu pro další, a bez kterých by plasticita obrazu neměla ten zážitkový efekt, u kterého budete někdy bez dechu.

andrea4053
25.01.2018

Dostala som sa k nemu cez film Vzkaz v lahvi a proste bomba! Je u mna na prvom mieste, jeho detektivky to je nieco extra. Uz ma caka Selfies a tesim sa jak male dieta. Neskutocny pan spisovatel

Poka
26.12.2017

Skvělý! Po Nesbovi jsem hledal něco čtivého a Jussi je úžasný!
Znechucený jsem odložil Miniera, ztrácel čas s Carterem, jehož Robert Hunter sice v osmnácti vystudoval několik VŠ, ve třiadvaceti napsal učebnici pro FBI, ale já si během šesti knih nevšiml, že by něco vypátral... Opravdu ne.
Před koncem knihy vždy vytáhne z rukávu pachatele o kterém čtenář nic neví, a pak Roberta a jeho kumpána Garciu všichni oslavují jako komanči Velký říjen! :/
Jussi je skvělý. Sarkastický, ironický, jízlivý ale i citlivý a lidský.
Jeho detektivky jsou jiné. Pachatele známe téměř celou dobu a jen sledujeme jeho pohnutky a blížící se setkání s Carlem a jeho svérázným týmem oddělení Q.
A to ještě občas nakonec připraví překvapení.
Čtivé, opravdu krásně čtivé. Snad jen jedna výtka : Po pěti knihách už to trošičku zavání fádností, což jsem třeba u Nesba nepozoroval ani po jedenácti dílech Harry Holea.

Jaja1981
13.11.2017

Behem mesice jsem precetla 6 jeho knih, hodne navykove czeni

marge74
08.10.2017

Po té, co jsem dostala Ženu v kleci, jsem si dokoupila celou sérii případů oddělení Q. Doslova jsem zhltla již čtyři knihy a z každým novým případem je každá kniha napínavější a lepší. Doporučuji

kadz
03.04.2017

Nejlepší severské detektivky!!!!! Můj nejoblíbenější autor...

1