Jussi Adler-Olsen

CCgips (pseudonym)

dánská, 1950, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Selfies

Selfies - Jussi Adler-Olsen

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (26)

Jussi Adler-Olsen

Přidat komentář
Jaruš7
20.02.2018

Můj obdiv, vše pro špičkovou literární tvorbu je ideálně nastavené, zázemí, vzdělání i praxe. Impuls z novinařiny, nutně sdělit důležitost, která může mít drsné následky, je stimulující pro jeho příběhy. V tomto případě s vážnou tématikou. ( Na rozdíl od J. Jonasona, který volil tuto cestu s humorem jemu vlastním.)
Opravdu stačí rozvést děj jedné aktuality ? V případě J.A. Olsena ano, talent vžít se do postav se vším, co je může překvapivě potkat je jeho zárukou.
Na další Selfies a dosud nepřeloženou knihu Vina se těším, je tam vždy něco navíc.
Autorův styl je macramé - obraz, kde každý uzlík příběhu musí udržet osnovu pro další, a bez kterých by plasticita obrazu neměla ten zážitkový efekt, u kterého budete někdy bez dechu.

andrea4053
25.01.2018

Dostala som sa k nemu cez film Vzkaz v lahvi a proste bomba! Je u mna na prvom mieste, jeho detektivky to je nieco extra. Uz ma caka Selfies a tesim sa jak male dieta. Neskutocny pan spisovatel

Poka
26.12.2017

Skvělý! Po Nesbovi jsem hledal něco čtivého a Jussi je úžasný!
Znechucený jsem odložil Miniera, ztrácel čas s Carterem, jehož Robert Hunter sice v osmnácti vystudoval několik VŠ, ve třiadvaceti napsal učebnici pro FBI, ale já si během šesti knih nevšiml, že by něco vypátral... Opravdu ne.
Před koncem knihy vždy vytáhne z rukávu pachatele o kterém čtenář nic neví, a pak Roberta a jeho kumpána Garciu všichni oslavují jako komanči Velký říjen! :/
Jussi je skvělý. Sarkastický, ironický, jízlivý ale i citlivý a lidský.
Jeho detektivky jsou jiné. Pachatele známe téměř celou dobu a jen sledujeme jeho pohnutky a blížící se setkání s Carlem a jeho svérázným týmem oddělení Q.
A to ještě občas nakonec připraví překvapení.
Čtivé, opravdu krásně čtivé. Snad jen jedna výtka : Po pěti knihách už to trošičku zavání fádností, což jsem třeba u Nesba nepozoroval ani po jedenácti dílech Harry Holea.

Jaja1981
13.11.2017

Behem mesice jsem precetla 6 jeho knih, hodne navykove czeni

marge74
08.10.2017

Po té, co jsem dostala Ženu v kleci, jsem si dokoupila celou sérii případů oddělení Q. Doslova jsem zhltla již čtyři knihy a z každým novým případem je každá kniha napínavější a lepší. Doporučuji

kadz
03.04.2017

Nejlepší severské detektivky!!!!! Můj nejoblíbenější autor...

AlenaF
13.02.2017

Vyloženě "návyková" četba. Senzační.

A78
24.01.2017

Kriminální série z oddělení Q je napínavá a dobře čtivá. Doporučuji