koupit knihy

Jussi Adler-Olsen

CCgips pseudonym

dánská, 1950

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 11 knih

Komentáře (31)

VelBel
26. srpna

macicek2: je to lepší, každá kniha sice řeší jeden případ, z tohoto pohledu ok, ale osobní život Carla Morcka sledujete postupně díl od dílu

macicek2
16. srpna

musí se číst postupně???navazují na sebe díly???

ludek1980
16. srpna

Jussi kdy vydáš novou knihu??? Už se to čekání nedá vydržet. Je radost číst cokoli od J A O.

EvikU.
18.08.2020

Autora jsem začala číst Ženou v kleci a to jen díky čtenářské výzvě. Kniha byla super, ale ještě jsem si zvykala na autorův styl. Druhá kniha už mě uvrhla do stavu - musím si přečíst všechny jeho knihy! Autora dávám do oblíbených a jdu na jeho 3 knihu a doporučuju!

dominika2585
09.12.2019

K tomuto autorovi jsem se dostala úplnou náhodou, a teď se řadí k mým nejoblíbenějším. Už jsem to jednou psala u nějaké knihy a musím se opakovat. Seveřané to s detektivkami prostě umí. Postavy jsem si oblíbila již od prvního dílu, především Asada. Mám dočtený pátý díl Marco, který byl podle mého zatím nejlepší. V blízké době se vrhnu na další díl.

Jaruš7
20.02.2018

Můj obdiv, vše pro špičkovou literární tvorbu je ideálně nastavené, zázemí, vzdělání i praxe. Impuls z novinařiny, nutně sdělit důležitost, která může mít drsné následky, je stimulující pro jeho příběhy. V tomto případě s vážnou tématikou. ( Na rozdíl od J. Jonasona, který volil tuto cestu s humorem jemu vlastním.)
Opravdu stačí rozvést děj jedné aktuality ? V případě J.A. Olsena ano, talent vžít se do postav se vším, co je může překvapivě potkat je jeho zárukou.
Na další Selfies a dosud nepřeloženou knihu Vina se těším, je tam vždy něco navíc.
Autorův styl je macramé - obraz, kde každý uzlík příběhu musí udržet osnovu pro další, a bez kterých by plasticita obrazu neměla ten zážitkový efekt, u kterého budete někdy bez dechu.

andrea4053
25.01.2018

Dostala som sa k nemu cez film Vzkaz v lahvi a proste bomba! Je u mna na prvom mieste, jeho detektivky to je nieco extra. Uz ma caka Selfies a tesim sa jak male dieta. Neskutocny pan spisovatel

Poka
26.12.2017

Skvělý! Po Nesbovi jsem hledal něco čtivého a Jussi je úžasný!
Znechucený jsem odložil Miniera, ztrácel čas s Carterem, jehož Robert Hunter sice v osmnácti vystudoval několik VŠ, ve třiadvaceti napsal učebnici pro FBI, ale já si během šesti knih nevšiml, že by něco vypátral... Opravdu ne.
Před koncem knihy vždy vytáhne z rukávu pachatele o kterém čtenář nic neví, a pak Roberta a jeho kumpána Garciu všichni oslavují jako komanči Velký říjen! :/
Jussi je skvělý. Sarkastický, ironický, jízlivý ale i citlivý a lidský.
Jeho detektivky jsou jiné. Pachatele známe téměř celou dobu a jen sledujeme jeho pohnutky a blížící se setkání s Carlem a jeho svérázným týmem oddělení Q.
A to ještě občas nakonec připraví překvapení.
Čtivé, opravdu krásně čtivé. Snad jen jedna výtka : Po pěti knihách už to trošičku zavání fádností, což jsem třeba u Nesba nepozoroval ani po jedenácti dílech Harry Holea.

1