Vzkaz v láhvi přehled

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2983 2983

Případy oddělení Q série

< 3. díl >

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzkaz v láhvi. Přihlašte se a napište ho.

mosem
07.07.2024 3 z 5

Jako detektivka opět excellentní. Nicméně dávám o 1 hvězdičku míň než u předchozích dvou dílů. Možná by jí nicméně slušelo, kdyby byla o něco málo kratší, některé scény byly natolik rozvláčné, že jsem měl nutkání zalistovat a několik stránek přeskočit. A druhým momentem bylo, že popis jednotlivých církevních společenství je podáván tak, že jsem se nemohl ubránit pocitu jisté zaujatosti ze strany autora - v podstatě tam nenajdete žádného normálního věřícího. Každé společenství je charakterizováno jako sekta (aniž bych si troufal tvrdit, že filozofii Jehovistů..... znám natolik dobře, abych mohl soudit. Je to jen pocit), každý muž je ve své podstatě násilník, každá žena ušlápnutá chudinka, děti manipulovaná stvoření bez vlastní vůle a názoru. Snad by to hle bylo možné ještě někde mimo civilizaci, ale v tomto případě to vše dostává určitý nádech nereálnosti. Přesto je to však jedna z nejlepších detektivek poslední doby, které nemá potřebu děj vyplňovat naturalistickým popisem brutality a násilí, k vyvolání pocitů si vystačí s náznaky.

Knihomolici
17.05.2024 5 z 5

Opravdu napínavá, od začátku do konce. Knihu jsem "četla“ ušima, Igor Bareš se mi velmi příjemně poslouchá. Potěšilo mě, že i když už víme, kdo je pachatelem, stále není jasné, zda bude happy end.

hnilda3
09.05.2024 5 z 5

Super, kniha mě opět bavila :-)

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (5. - 10. 11.)

03.11.2012

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (2)

2010 - Glasnyckeln (Skleněný klíč)
2010 - Harald Mogensen-prisen (Nejlepší thriller - Dánsko)

Kniha Vzkaz v láhvi v seznamech

v Přečtených4 588x
ve Čtenářské výzvě448x