Složka 64

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/157887/carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 4.61613

Případy oddělení Q 4.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Journal 64, 2010

Kniha Složka 64

Dani25
12. prosince

Výborná kniha, doteraz som nevedela nič o deportácii žien na Sprogo, je to neuveriteľné, že sa to dialo esšte v druhej polovici v 20teho storočia. Taktiež tí traja z Oddelenia Q sú naďalej moji obľúbenci. Odporúčam

terimila
11. prosince

Perfektní příběh. Dobrá severská detektivka se vším všudy - má spád, správně dramatickou, ošklivou a krutou zápletku, kořeny pěkně hluboko v minulosti a nehezkej přesah do současnosti. K tomu dobré postavy: ústřední trojka je pěkně uhozená a nesourodá, ale právě proto zajímavá a sympatická. I když... občas měli těch uhozeností až lehce přes míru, nevím, třeba k Carlovi mi ty slzy prostě neseděj. Ale budiž, dobře napsaná postava asi občas musí překvapit. Co mě místy taky štvalo nebo mi to přišlo až přehnaný, byly ty Asadovy vtípky a špatně volené výrazy. Občas je to fajn koření, ale nesmí se to s ním přehánět.
Spolu s Ženou v kleci je to za mě zatím to nejlepší, co jsem z případů oddělení Q četla. Z těch křivd a hnusů, které se děly Nat, se člověku ježí všecky vlasy... (POZOR, ASI SPOILER:) A pak se to odráží v tom, komu člověk vlastně "fandí". Snad ještě nikdy jsem nezažila, abych aspoň chvíli držela palce jednomu vrahovi, pak druhému (!!!)... Hodně překvapivá detektivka. I když ten úplný závěr mě zase až tak nešokoval, tušila jsem to, protože když v určité chvíli přišla odmlka, bylo to víc než divné... Nakonec mi to až bylo líto. Nebo vlastně ne - byla ušetřena toho, co udělala a s čím by pak musela žít? Hrozně zvláštní pocity, co ve mně tahle knížka vyvolala. A to znamená, že je zatraceně dobrá. I to, že jsem ji jako audioknihu poslouchala už podruhé, o něčem vypovídá. Skvělá práce, pane Olsene.

ennlady
02. prosince

Opět báječné čtení. Pan Olsen umí, to je marné. Líbil se mi příběh, líbila se mi zápletka, líbil se mi závěr, třebaže jsem už ke konci tušila to překvapení. Ale nejvíc ze všeho se mi líbí spisovatelův styl, naprosto přesvědčivé vykreslení postav, jejich osudů, povah a charakterů, ať už je jejich životní prioritou přátelství, láska, spravedlnost nebo pomsta, hamižnost nebo hra na Boha. Takhle vymazlit to umí jen málokdo. A pak ten jeho humor a vtip! Zkrátka super. Téma samo o sobě je opravdu velmi smutné a kruté, nicméně knížce nemůžu dát méně než 5 hvězdiček.

lsisec
25. listopadu

Kromě toho, že pan Adler Olsen umí poutavě vyprávět své příběhy, pak dalším velkým kladem jsou jeho neotřelá témata. Myslím, že internační tábory pro padlé ženy v západní Evropě po druhé světové válce jsou novinkou pro mnohé čtenáře. A zase stejně, jako v předchozích dílech, je to strhující napínavé čtení, ale některé pasáže těžko k uvěření, jako například ta koncovka s jedy. Tu jsem skoro nepochopil a proto pouze za 4.

Pav
21. listopadu

Ubírám jednu hvězdičku za utahaný a nepřehledný začátek. Zhruba od čtvrtiny už to mělo spád. Opět skvělé oddělení Q. Člověk by nevěřil, že i Dánsko má takové kostlivce ve skříni jako je ostrov Sprogø. Na konci jsem myslela, že už mě nic nemůže překvapit, ale stalo se.

jitka6072
09. listopadu

Knihu jsem začínala číst dvakrát. Nejdřív nezaujala, ale pak jsem se začetla. Hlavně konec mě naprosto šokoval. Doporučuji!

darbujan8924
06. listopadu

Woooow, to byla jízda. A ten konec. Olsene, touto knížkou jsi mě rozsekal na hadry. Pecka

Zlatinka.Emilly

Kniha je čtivá, i když začátek mě docela nudil. Ale jen první desítky stránek, pak se příběh rozvil a já nevěděla jestli se víc těším na momenty z roku 1987 nebo ty aktuální
z roku 2010. Konec byl velice překvapivý, takovéto rozuzlení bych nečekala. Zde platí pravidlo: Kdo jinému jámu kopá …