Složka 64

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 4.61910

Případy oddělení Q 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Host

Journal 64, 2010

Kniha Složka 64

true.penny

Bohužel velké zklamání. Po prvních dvou výborných dílech a ucházející třetím mne tento skutečně nenadchl. Autor má sice skvělé vypravěcí schopnosti, ale to tlačení na pilu v přidávání postav, dějových i časových linek mu dost ubližuje a tak nějak zapomíná, že má vyšetřovat případ. Řekla bych, že tento se v podstatě vyřešil sám, náhodou a skoro mrknutím oka.

jitka1585

Další super kniha,Adler je výborný vypravěč.

Mike99

Po krátké pauze jsem si dal 4. příběh. A opět super, z autora a jeho příběhů jsem stále nadšený. Jako podklad využil skutečnou kauzu týkající se instituce doktora Kellera na ostrově Sprogo, jinak děs běs. Autor v příbězích hodně popisuje dánské poměry (staré i nové), až jsem byl překvapen, co se tam všechno děje. Tentokrát Carl i Asad jsou několikrát v přímém ohrožení života, Carl podepsal rozvodové papíry, vztah s Monou se vyvíjí dobře. Hardy byl upozaděn, ale má šanci na drobné pokroky, Morten si našel partnera.

Velbloud, který nedokáže současně kašlat a kadit, má problémy.

Vy si snad myslíte, že velbloudi šlapou do jezera, ze kterého pijí?

DK197

AUDIOKNIHA: Další kniha, další jiný příběh. Tentokrát mě hrozně bavila dějová linka z minulosti. Celý ten popis až do současnosti mě pohltil. Zajímavé bylo ovšem i vyšetřování a osobní životy a postoje postav. Mně celou dobu běžely hlavou dvě dosud nezodpovězené otázky - "Kdo je sakra Asad, co všechno má za sebou?" a "Jak to asi tehdy všechno bylo, když byl Carl postřelený..." Za mě povedený díl. A epilog tomu dodává nádech uvěřitelnosti, lidskosti. Tyto postavy nejsou z amerických akčních filmů, kde bez škrábnutí přežijí skok z letadla. Díky za to.

Mngwa

Nekteří píšou, že měli problém se začíst, mě to naopak chytlo hned .. je pravda, že začátek může být trochu matoucí velkým množstvím dějových linek, ale neměla jsem pocit, že by to bylo na obtíž. Postupně se vše propojí, jak vychází na světlo jednotlivé skutečnosti. Viděla jsem už film, takže jsem předpokládala, že kniha bude mít stejnou temnou a chvílemi až depresivní atmosféru. Už jen proto, že jde o severskou záležitost. Proto jsem byla překvapená, že kniha je docela humorná a psaná s nadhledem. Nečekala jsem, že u dánské detektivky budu mít během čtení záchvaty smíchu. Autorův, potažmo Carlův sarkastický humor je prostě k nezaplacení. Když k tomu připočtu i zajímavý, originální a napínavý děj založený (bohužel) na skutečných událostech, tak nevyhnutelně dospěju k tomu, že je naprosto nezbytné si přečíst i další případy oddělení Q.

katst

Nemůžu se od oddělení Q odtrhnout :-). Série je skvělá.

Hakate

Jedna z nejlepších příběhu z pera Olsena.
Skvěle propracovaný příběh, rozuzlení i zápletka, vše doplněno skvělými humornými poznámkami Adasa.

Anna27

(+ SPOILER) To, jak se se ženami zacházelo je neuvěřitelné. Neměly žádnou hodnotu, rozhodovali o nich muži. Co řekli jiní byla pravda, co řekla žena byla lež. Téma bylo skvěle zvolené, bylo to napínavé i čtivé. V tomto díle se mi líbilo, že jsme se dozvěděli víc o soukromí Carla i Asada, tentokrát tu byl i humor, to mě mile překvapilo. Na knize bych trošku pozmenila ten konec, pač podle mě si Nete zasloužila za to, co prožila, sama tu pomstu vykonat do konce a neměla tu roli převzít Gitte, ta co jí po Curtovi vlastně nejvíc ublížila. Ale jinak opět super kniha, jdu hned na další díl. :)