Složka 64

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/big_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 4.62079
Série:

Případy oddělení Q 4.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host
Originální název:

Journal 64, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (426)

Kniha Složka 64

IVANA0123
23. května

Stejně drsný a dechberoucí jako vždy. Možná tentokrát vážnější díl - trochu mi chyběly veselé Asadovy průpovídky, kterými se malinko šetřilo. Celkově se mi zdálo, že Asada i Rose bylo v knize méně, což mi bylo líto, ale jako celku to knize neublížilo. Jako vždy kniha běžela ve dvou rovinách, na což jsem si u Olsena už zvykla a nerušilo mě to. Námět byl hodně aktuální a rozhodně nutil k zamyšlení. Závěr jako vždy strhující a i přes drobné výtky je kniha skvělá a zaslouží si plný počet. 5*
(5/22)

ještěrka38
14. května

Další ze série a opět skvělé.. Tahle dvojice detektivů mě prostě baví .


Pítrs85
04. května

Olsen svoji dvojici detektivů (no... detektiva a... Asada :-) tentokrát teda zrovna dvakrát nešetří, knížka se rozjíždí pěkně postupně, ale ke konci má tak neskutečný spád, a jedno velké překvapení, že budete lapat po dechu. Olsen opět potvrdil, že je současným králem severské krimi, aspoň teda pro mě, navíc každou svou další knihou tu laťku neustále zvedá, za což mu patří velký respekt. Tak jako za trefný ironický humor a schopnost přesně vykreslovat charaktery. Složka 64 není žádné čtení na zabití volného času, často je to solidní psycho, ale velice velice poutavé.

karol.cadex
06. března

Pěkný. Prolínání se životního příběhu Nete Hermansenové s vyšetřováním těch dvou blázínků mě vážně bavilo. Akorát mě překvapilo, že film, který jsem viděla kdysi jako první, se od knihy trochu trhl? A musím přiznat, že byl líbivější, že kniha byla proti němu taková rigidní, chyběla v ní dynamika. Což vynahrazovaly ty hrůzy, o kterých se v ní píše.
Smutný. Jakákoli diskriminace a nakládání s lidmi proti jejich vůli je prostě špatně. A z čehokoli, co zavání hraním si na bohy a strážce budoucnosti lidstva, je mi na zvracení.
Akorát ten mnohokrát zmíněný konec v komentářích mě taky trošku dodělal.
Asi si dám od těch dvou na chvíli pokoj. Složka 64 byla mnou nejočekávanější a stejně si furt připadám, že jsem tam, kde jsem byla na začátku.

Vlak7
12. února

Překvapivý závěr, nicméně dlouhé.

onyx84
06. února

Mě se to hodně líbilo...bavilo mě skákání sem a tam,aby to pak krásně zapadlo do sebe...konec překvapil...

FilipHaring
05. února

Napínavá detektivka, so zvrateným motívom.

Ticiana
04. února

Jednoznacne zatim nejlepsi dil ze serie. Pribeh je slozity, hodne zamotany a fakt ohavny, a nejhorsi na tom je, ze to vlastne muze byt pravda. Nete jsem chapala a konec mne hodne prekvapil. Jsem zvedava, jak to dopadne, co se tyce prestrelky, na to jsem fakt hodne zvedava.

1 ...