Složka 64

Čtvrtý případ komisaře Carla Morcka z oddělení Q. Zneužívání, nátlak a týrání patřily ještě před čtyřiceti lety do každodenního života žen deportovaných na dánský ostrov Sprogo. Některým z nich nabídl tamější život neomezenou moc, ale většině způsobil utrpení. Podobný osud potkal i Nete Hermansenovou, jíž se podařilo utéct. Alespoň si to myslela. Její případ se stane jedním z nejtěžších ve vyšetřování oddělení Q. Co ukrývá její minulost? Proč se na ostrov dostala? Kam zmizeli lidé z jejího okolí? A kdo za tím vším stojí? Tvrdohlaví asistenti Asad a Rose přinutí svého šéfa Carla Morcka znovu otevřít starý případ. Brzy však zjišťují, že se jedná jen o malou součást něčeho mnohem většího. O nejhorší možné zneužívání moci, kterému stále není konec. Carl mezitím řeší své vlastní problémy — starý případ úmrtí z roku 1978, kdy se za záhadných okolností utopil Carlův strýc......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157887/big_carl-morck-slozka-64-c5s-157887.jpg 4.62074

Případy oddělení Q 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Journal 64, 2010

Kniha Složka 64

ještěrka38

Další ze série a opět skvělé.. Tahle dvojice detektivů mě prostě baví .

Pítrs85

Olsen svoji dvojici detektivů (no... detektiva a... Asada :-) tentokrát teda zrovna dvakrát nešetří, knížka se rozjíždí pěkně postupně, ale ke konci má tak neskutečný spád, a jedno velké překvapení, že budete lapat po dechu. Olsen opět potvrdil, že je současným králem severské krimi, aspoň teda pro mě, navíc každou svou další knihou tu laťku neustále zvedá, za což mu patří velký respekt. Tak jako za trefný ironický humor a schopnost přesně vykreslovat charaktery. Složka 64 není žádné čtení na zabití volného času, často je to solidní psycho, ale velice velice poutavé.

karol.cadex

Pěkný. Prolínání se životního příběhu Nete Hermansenové s vyšetřováním těch dvou blázínků mě vážně bavilo. Akorát mě překvapilo, že film, který jsem viděla kdysi jako první, se od knihy trochu trhl? A musím přiznat, že byl líbivější, že kniha byla proti němu taková rigidní, chyběla v ní dynamika. Což vynahrazovaly ty hrůzy, o kterých se v ní píše.
Smutný. Jakákoli diskriminace a nakládání s lidmi proti jejich vůli je prostě špatně. A z čehokoli, co zavání hraním si na bohy a strážce budoucnosti lidstva, je mi na zvracení.
Akorát ten mnohokrát zmíněný konec v komentářích mě taky trošku dodělal.
Asi si dám od těch dvou na chvíli pokoj. Složka 64 byla mnou nejočekávanější a stejně si furt připadám, že jsem tam, kde jsem byla na začátku.

Vlak7

Překvapivý závěr, nicméně dlouhé.

onyx84

Mě se to hodně líbilo...bavilo mě skákání sem a tam,aby to pak krásně zapadlo do sebe...konec překvapil...

FilipHaring

Napínavá detektivka, so zvrateným motívom.

Ticiana

Jednoznacne zatim nejlepsi dil ze serie. Pribeh je slozity, hodne zamotany a fakt ohavny, a nejhorsi na tom je, ze to vlastne muze byt pravda. Nete jsem chapala a konec mne hodne prekvapil. Jsem zvedava, jak to dopadne, co se tyce prestrelky, na to jsem fakt hodne zvedava.

Majto

V štvrtom prípade oddelenia Q vidno, ako autor postupne zveľaďuje svoj štýl písania, hoci sa nevyhne ani istým klišé, či drobným úletom. To však vôbec neruší celkovo dosť dobrý dojem pri čítaní. Nemám problém s rôznymi rovinami, osobnými životmi vyšetrovateľov ani s osobitým humorom. Neriešim ani tie nedostatky, bo ako celok je to veľmi dobrý kus.
PS: Záverečné prekvapenie som absolvoval aj ja.