Marco

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Patnáctiletý Marco touží jen po tom stát se dánským občanem a chodit do školy jako každý jiný. Jeho strýc Zola však vládne rodinnému klanu železnou rukou. Celá rodina Zolu uctívá jako boha a bojí se ho jako ďábla, zatímco on nutí Marca a ostatní děti žebrat a krást. Když ale Marco zjistí, že ho Zola pro vlastní prospěch hodlá zmrzačit, pokusí se o nemožné: uteče. Bohužel přitom náhodou odhalí nebezpečné rodinné tajemství a hra o život začíná. Podaří se mu využít všech svých schopností a něco dokázat? Měl by se obrátit na policii? Prozatím neví, že mu v patách není jen rodina, ale i někdo další. Když na to přijde inspektor Carl Mørck, rozhodne se záhadného mladíka, který má zjevně co říct k případu pohřešovaného vládního úředníka, zachránit. Carl s kolegy Asadem a Rose pozvolna rozplétají nitky rozsáhlé korupční aféry, která je vede ze světa bankovnictví přes ministerstvo až do hloubi afrického pralesa. Nevzalo si oddělení Q tentokrát příliš velké sousto? Milovníci díla Jussiho Adlera-Olsena se mohou těšit na posílení řad vyšetřovatelského týmu o další zajímavou postavu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/207124/carl-morck-marco-cxw-207124.jpg 4.11129

Případy oddělení Q 5.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Host

Marco Effekten, 2012

Kniha Marco

theale
04. prosince

Knížka se mi líbila, série si dle mého názoru “kvalitu” drží. Respektive trošku mě přestává bavit linie s vyšetřovateli, tak uvidíme, co přinese další díl.. Ale linie s Markem mě bavila jako obvykle.

Pája699
02. prosince

Miluju oddělení Q, ale tako kniha je pro mě menším zklamáním. Ať jsem se snažila sebevíc, tak jsem tomuhle dílu nepřišla vůbec chuť. Děj byl nudný, zdlouhaví a nebavil mě. Po celou dobu jsem se nemohla pořádně začíst. Autor má určitě lepší knihy. Tím nechci odradit další čteřáce, každý máme jiný vkus :-)

Lavender756
27. listopadu

Pro me mírné zklamání. Čtivost a styl autora se nedá popřít, ale 180 stran, než se dostanete k jádru knihy, o co má vlastně jít. A ještě k tomu celkem nudných stran. Marcovo příběh byl chytlavý tak první dvě jeho kapitoly, dále bohužel rušivý element. Tato kniha mě nezaujala.

Janicga88
12. listopadu

Trošičku slabší kniha, ale opět parádně napsány..

allebra

Navzdory slabšímu hodnocení oproti prvním dílům Příběhů oddělení Q jsem pokles čtivosti nezaznamenala. Nenašla jsem hluchá místa a Asad se svými hláškami nezklamal ani tentokrát. Kniha mě bavila a těším se, až si přečtu další pokračování série.

surikata246

Tato kniha z této série byla zatím nejslabší až jsem myslela,že ji ani nedočtu. Zdlouhavé a místy hodně nudné.

Neopol

Číst knihu která jde vyřešit za 10 sekund mě teda moc nenadchlo.

vera4669

Zatím pro mě nejslabší díl, ale přesto mě knížka moc bavila, místy jsem se smála, místy jsem čekala jak to všechno dopadne, určitě stojí za přečtení